Mój najdroższy wróg

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
My dearest enemy
ilowena

W testamencie lord Thorne oddaje pieczę nad wielkim majątkiem ziemskim dalekiej krewnej. Mill House może stać się własnością Lillian, jeśli dowiedzie ona, że potrafi nim zarządzać. W przeciwnym razie posiadłość przejdzie w ręce bratanka zmarłego lorda. Lillian wierzy, że wygra rywalizację z przystojnym Averym.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dominique | 2016-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2016

Książka raczej przeciętna, bez większego polotu. Postać Lily była nieco irytująca, gdy wygłaszała swoje poglądy na temat równouprawnienia kobiet. Osobiście nie jestem za całkowitym równouprawnieniem, uważam, że pewne czynności powinien wykonywać tylko mężczyzna. Avery'ego polubiłam, sympatyczna postać. Podobało mi się, że między nim a Lily od razu powstała chemia, no i te ich docinki. Lubię, gdy w książkach główni bohaterowie nie przepadają za sobą, ciągle się kłócą, a tak naprawdę aż iskrzy. Tutaj jednak zabrakło mi czegoś więcej. Może jednak za szybko zakochali się w sobie? Bardzo szybko mi się ją czytało, przyjemna książka na jeden dzień.

Iwona | 2013-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2013

Po przeczytaniu ostatniego zdania poczułam wielkie rozczarowanie, że to koniec.
Wyraziste i sympatyczne postacie, nie przeidealizowani głowni bohaterowie, niezwykły dowcip i cały wachlarz odczuwalnych emocji, wszystko to sprawia, że nie można się od tej książki oderwać.
Romanse historyczne są przeważnie przeciętne albo dobre, zdarzają się również i bardzo dobre, ale ten jest jak najbardziej rewelacyjny. Śmiałam się, wzruszałam, przeżywałam każdą wymianę zdań bohaterów, obym częściej trafiała na takie powieści.

nuwaika | 2015-10-09
Przeczytana: 08 października 2015

Książka raczej z gatunku tych, które czyta się szybko, łatwo i przyjemnie, ale niekoniecznie się o niej potem długo pamięta. Ot, zwyczajna historia miłosna, w której to jak zwykle kobieta musi udowodnić ile jest warta całemu światu. Mimo to polubiłam Lili, podobały mi się jej relacje ze współmieszkańcami i stosunek do prowadzonej posiadłości, a także perypetie i zabawne dialogi między nią a innymi bohaterami powieści.

Malwa | 2016-11-22

Bardzo lubię ten romans, zawsze wspominam go z uśmiechem na ustach, bo też ciągle się uśmiechałam, kiedy go czytałam:) Te listy, którymi wymieniają się bohaterowie, zanim na dobre się poznają, ta atmosfera i cała akcja - to wszystko jak najbardziej przypadło mi do gustu.

Bohaterowie tej książki już na zawsze pozostaną jednymi z moich ulubionych:) Zdecydowanie polecam!

Agnieszka | 2015-03-09
Przeczytana: 07 marca 2015

Dość ciekawy pomysł na książkę, jednak akcja dość nudna i przewidywalna. Postacie też jakieś słabe, niebudzące sympatii... Czasem jakiś ciekawy tekst, ale rzadko... Mało zabawnych fragmentów. Ale lekko i dość szybko się czyta.

aur | 2014-03-21
Przeczytana: 2014 rok

Wyśmienita książka. Pierwszorzędny humor.

Martyna | 2012-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2012

Chyba mam fazę na Connie Brockway.

fantaghirooo | 2016-12-02
adafaka | 2016-08-16