Objawienie

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Błękitnokrwiści (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Revelations
Wampiry, nieśmiertelni
AleksandraO7

Trzeci tom bestsellerowej serii amerykańskiej pisarki i dziennikarki, Melissy de la Cruz, kontynuacja „Błękitnokrwistych” oraz „Maskarady”. Nic nie jest takie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka… Schuyler Van Alen jest błękitnokrwistą. Albo w jej żyłach płynie krew Lucyfera. Więzi łączącej Jacka i Mimi, dwa anioły zagłady, nie da się rozerwać. Ale, być może, ktoś będzie w stanie to zrobić…...

Nic nie jest takie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka… Schuyler Van Alen jest błękitnokrwistą. Albo w jej żyłach płynie krew Lucyfera. Więzi łączącej Jacka i Mimi, dwa anioły zagłady, nie da się rozerwać. Ale, być może, ktoś będzie w stanie to zrobić… Uwikłana w niebezpieczny romans z Jackiem, Schuyler cierpi męki, mieszkając pod jednym dachem z mężczyzną, który nie jest jej przeznaczony i kobietą, która z całego serca jej nienawidzi – i która zrobi wszystko, by pozbyć się rywalki. Zakochana w Dylanie Bliss za wszelką cenę stara się kryć oskarżonego o morderstwa chłopaka. Ale czy ona sama jest świadoma własnych intencji?
Piekło nigdy jeszcze nie znalazło się tak blisko ziemi… Ten, który kiedyś stał na czele zastępów Pana, szykuje swój wielki powrót. Lucyfer, Gwiazda Zaranna, Władca Marionetek. Kto z błękitnokrwistych jest tylko bezwolną lalką w wojennym teatrze?
Klucz do otchłani znajduje się w Corcovado, w Rio de Janeiro. To tam zbiera się konklawe, by w cieniu posągu Zbawiciela debatować o przyszłości rasy. I tam dojdzie do największej zdrady w historii błękitnokrwistych – aktu niewyobrażalnego okrucieństwa, który na nowo zdefiniuje siły biorące udział w trwającym od zarania dziejów konflikcie.

Dominka1 | 2013-06-01
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Podobało mi się nieoczekiwane zakończenie wątku miłosnego .Poza tym bohaterowie (poza Mimi) są bardzo jednoznaczni przez co mało interesujący.W tej części było mniej szczegółów dotyczących mody,poznajemy bliżej dom Bliss. Ksiażka nie zachwyca , ale przynajmniej autorce udało się stworzyć intrygujący finał .Niestety , ginie jedna z postaci ,którą zdążyłam polubić

książek: 1940
ola161 | 2010-09-23
Przeczytana: 23 września 2010

Nuda, straszna nuda. Skończyłam ją czytać tylko dlatego, że nie lubię kończyć nieprzeczytanych książek.
Dwie poprzednie części podobały mi się, ale ta była już bardzo przewidywalna i tandetna. Miłosne gierki bohaterów stały się mdłe, wszechobecne nazwy marek zaczynają drażnić, a akcja wlecze się jak ślimak. Autorka bardzo powoli wyjaśnia czytelnikom dzieje błękitnokrwistych przez to pozycja ta wiele traci. Po pewnym czasie zaczyna to niezwykle irytować tak samo jak bohaterowie.
Podsumowując jest to pozycja dla wiernych fanów lub dla bardzo znudzonych czytelników.

kasandra_85 | 2014-01-30
Przeczytana: styczeń 2014

Magdalena | 2014-02-22
Przeczytana: 10 czerwca 2014

I ta część okazała się super :D

Linethin | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Śmiało mogę stwierdzić, że trzecia część całkowicie wyparła moje negatywne wrażenie po pierwszej.

Akcja za akcją, ciągle się coś dzieje, a fabuła nie skupia sie już na tym co modne i bogate, a na samej historii błękitnokrwistych. Dowiadujemy się co raz więcej faktów dotyczących bohaterów.

I śmiało mogę przyznać, że teraz z chęcią sięgnę po kolejną część.

Canis | 2013-10-17
Przeczytana: 13 października 2013

Ta część Błękitnokrwistych była zdecydowanie najbardziej zakręcona z poprzedzających ją dwóch tomów. Właściwie przez całą książkę nie dowiadujemy się niczego innego (ja o tyle zepsułam sobie czytanie, że przeczytałam opis z tyłu okładki i już domyślałam się, co będzie dalej). Bardzo przewidująca część, oczywiście poza zakończeniem, które zasypało nas gradem informacji. Nie licząc jakichś pięciu ostatnich rozdziałów książka nieco mdła, przez cały czas słuchamy tylko rozterki Schuyler o Oliverze, Jacku, Oliverze, Jacku, Oliverze, Jacku, Jacku, Jacku, Jacku. I jeszcze trochę o Mimi oraz Bliss i Dylanie, bo ich pominąć też nie można, ale i tak wkurzają mnie "chłopcy Schuyler".

Mimo tego, że trochę narzekałam i tak podobała mi się ta część, chociaż i tak nie widzę wielkich rewelacji. W każdym razie sięgnę (może nawet z chęcią?) po kolejną część, bo postawiłam sobie co do tej serii wysokie oczekiwania i chcę, żeby stały się rzeczywistością.

betina360 | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Zakupione, 2016
Przeczytana: 03 lipca 2016

Raz rozpetanej apokalipsy nie da sie powstrzymac.
W krwi Schuyler jest czlowiek i archaniol. Jeszcze nie wampirzyca ale juz nie czlowiek. Jej czas niedlugo sie dopelni. Lubie czasem takie mlodziezowki zwlaszcza tak fajnie napisane ze trudno sie oderwac. Mily relaks i niezwykle fajna seria ktora chce poznac cala.

szczescie | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Więzi Jacka i Mimi nie da się rozerwać (dwa anioły zagłady).
Schuyler cierpi mieszkając z nimi, ponieważ pod jednym dachem jest z wrogiem i z miłością życia.

Lucyfer szykuje wielki powrót, a klucz do otchłani znajduje się w Rio de Janeiro. To tam dochodzi do największej zdrady w hisorii błękitnokrwistych.
Czy Bliss jest osobą za którą się podaje? Czy też, jest zdrajczynią i zdradzi jak większość Rady.

Tym razem nie brakuje akcji, a fabuła nie skupia się na tym co modne i warte kupna tylko na zagadkach i historii.
Uwarzam, że teraz z miłą chęcią i bez ociągania sięgne po kolejny tom.
Polecam

Rosy52 | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Trzeci tom serii Błękitnokrwiści. Nie zabraknie nam tu zwrotów akcji ani tajemnic. Ciekawa historia dziewczyny imieniem Schuyler, którą poznaliśmy w pierwszym tomie po woli zmienia się w krwawą grę. Nikt ani nic nie jest tym czym się wydaję. Ta część jest lepsza od poprzedniej, choć jak dla mnie jeszcze czegoś jej brakuje. Akcja toczy się w dobrym tępię, a fabuła nie zawęża się tylko do jednego wątku. Autorka jednak lubi zadawać nam ból i zabija dwóch lubianych przeze mnie bohaterów. Jakich? Musicie dowiedzieć się sami. Polecam.:)

Dużo lepsza od części drugiej. Mam swoje upragnione "zaskoczenie". Szkoda tylko, że pierwsza połowa taka nudna, bo od drugiej nie mogłam się oderwać.