Objawienie

Melissa de la Cruz Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Błękitnokrwiści (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Revelations
Błękitnokrwiści (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Kaczarowska
Wampiry nieśmiertelni

W Objawieniu Melissy de La Cruz o wiele więcej się dzieje niż w poprzednich częściach - to po pierwsze.
Po drugie bardzo ciekawie została przedstawiona postać Bliss - koleżanki Schuyler. Skrywa ona w sobie wiele tajemnic przez co intryguje czytelnika. Niestety postać Schuyler, która ma być główna bohaterką książki jest według mnie nijaka, nieszczęśliwie zakochana...

A jednak to przeczytałam. Po lekturze drugiego tomu, nie miałam takiego planu, podobnie jak teraz nie mam w planach przeczytać czwartego. Ale po kolei.

"Objawienie" to książka dalej tak samo płytka jak poprzednie tomy, ale trochę bardziej wciągająca. Odpowiedź na pytanie zasugerowane na końcu "Maskarady" dostajemy dopiero w finale. Jest to odpowiedź nieco bardziej...

Czy i tak już szybkie tempo następujących po sobie wydarzeń i ich skomplikowanie, a także stopień zaskoczenia w drugim tomie tego cyklu może jeszcze bardziej wzrosnąć?
Może!
Tom trzeci to wulkan, którego lawa zdarzeń porywa ze sobą, zmienia lub niszczy to co napotka, a nie zdołało umknąć losowi. Dotyczy to wszystkich najważniejszych bohaterów tej coraz bardziej...

Trzecia część serii o Błękitnokrwistych baaardzo mi się dlużyła... I te wzdychania "ja go tak kocham ale on jest przeznaczony innej... Ale ja go tak kocham..." już miałam tego dość i główna bohaterka była dla mnie taka bezbarwna i nijaka że miałam ochotę przeskoczyć te opisy. Na plus zasługuje to że w każdej części jest jakaś tajemnica która trzyma w napięciu i tu również...

Z każdą kolejną częścią coraz bardziej się wciągam, dobrze, że przede mną jeszcze pare na pewno dobrych kontynuacji!

Jack i Mimi? Och, jak oni mnie denerwują.
A Jack i Schyuler? Nigdy chyba nie zrozumiem ich durnej miłości kosztem osób wokół nich
Olivier? Taki dobry, zakochany i oddany, zdecydowanie najlepsza postać :)

Przy ciężkim przejściu pierwszego tomu do drugiego i kolejnych faktycznie saga zaczęła się lepiej przedstawiać jednak inne serie Lux, Szeptem, Dary Anioła czy Niezgodna są o wiele lepsze. Dlatego uważam że tą sagę jest lepiej przeczytać jako pierwszą przed tymi co podałam wcześniej, bo po takich książkach ta przynosi lekki zawód.

Przyznam, że książka mogłaby być lepsza. Ale to nic. Jeśli ktoś nie jest tak wybredny jak ja, to przeczyta tą serię. Mi się bardzo dłużyła, momentami była śmiertelnie nudna. Chyba nie trafiłam tym razem, choć wampiry uwielbiam.

Mega cudna część kolejnego tomu. Bardzo mi się podobają książki w stylu zakazanej miłości. Typowy zakazany owoc. Bardzo mi się podobała. Idealna na długie wieczory lub gorące kąpiele z książką. Gorąco polecam. :)

oj coraz bardziej się rozkręc

Najlepsza seria o wampirach, jaką kiedykolwiek czytałam!

Dyskusje

3 534