Długa płomienna zima

Wydawnictwo: Świat Książki
7,04 (149 ocen i 23 opinie)
tłumaczenie
Anna Zielińska
Fires of Winter
romans
dona

Połowa IX wieku. Najazdy wikingów na wybrzeże Walii. Piękna i nieustraszona lady Brenna poprzysięga zemstę na najeźdźcach, którzy uprowadzili ją do swego mroźnego kraju. Postanawia, że nigdy nikt nie zniewoli jej dumnego celtyckiego serca. Jednak gdy Garrick Haardrad, dumny syn wodza wikingów, w przypływie prymitywnej żądzy czyni ją swoją kochanką, budzi się w niej namiętność, która rozpali jej ciało podczas długiej polarnej nocy, a potem zmieni się w silną, płomienną miłość.

Sklep

• W krainie kolibrów
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Biblioteka pana Lemoncella
  • Oko Boga
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Collide

7,63 (16 ocen i opinii)
W krainie kolibrów
Sofia Caspari

6,75 (24 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein

8 (11 ocen i opinii)
Oko Boga
James Rollins

6,9 (21 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Bieg po życie
Lopez Lomong

8,71 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
tatiasza | 2015-06-19

Romans:) Jak dla mnie rewelacja! Akcja toczy się bardzo szybko. Główna bohaterka, piękna, odważna, uparta, harda dziewczyna, zostaje wzięta do niewoli. On niezwykle przystojny, silny, budzący respekt swoją posturą, prawdziwy Wiking. Ich losy się krzyżują. Nie jest im łatwo się dogadać... . Natrafiają na różne przeszkody... . Jest sporo o życiu Wikingów - ciekawie. Prawdziwa perełka w swoim gatunku. POLECAM:)
sola255 - bardzo dziękuję:)

sola255 | 2015-03-02

Lubie romanse historyczne .Lindsey to była jedna z pierwszych autorek tego gatunku, które poznałam .Dużo jej pozycji uważam za dobre , bardzo dobre ( z wyjątkiem Porwanej narzeczonej).Długa płomienną zimę lubię w szczególności.
Na pewno dlatego,że jest to nieliczny romans z Wikingami w roli głównej.Do tego ciekawie poprowadzony. Jak dla mnie klasyk tego gatunku.Posiada wszystko to co powinno się w nim znaleźć. Nienawiść , miłość,zazdrość, zdrada i wreszcie szczęśliwe zakończenie oczywiście po wielu perypetiach!Wszystko w klimacie mrocznym , surowej przyrody i aroganckich brutali.Czyta się szybko ,lekko i przyjemnie. Lindsey napisała w sumie 3 części cyklu o Wikingach. Dwie pozostałe książki nie zostały przetłumaczone na język polski.Czytałam wszystkie trzy , ale ta pozostanie moją ulubiona!

Karolina | 2012-05-17
Przeczytana: 16 maja 2012

Silny Wiking i Celtycka piękność ! nie mogło być źle! Książka jest wspaniała, akcja rozgrywa się przez całą książkę, dlatego nie można się przy niej nudzić! Na pewno przeczytam kolejną pozycje Johanna Lindsey ;)
POTWIERDZAM, PEREŁKA WŚRÓD ROMANSÓW!

Basia | 2010-08-18

Powiedzmy sobie szczerze - jest to romans, ale w swoim gatunku perełka=)
przeczytałam w ciągu jednego dnia, a przez następny tydzień wyobrażałam sobie siebie samą jako lady Brenne! oh...!!!

Mel | 2012-01-27

Świetna historia, piękny romans.

Stokrotka | 2015-07-29
Na półkach: Romans, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Trzeba przyznać, że główna bohaterka "Długiej płomiennej zimy" - lady Brenna od początku do końca nie dała sobie w kaszę dmuchać. Nie była potulną owieczką, pokorną branką. Nieraz udowodniła, że nikt nie złamie hartu jej ducha. Garrick Haardrad (dumny syn wodza wikingów) trafił na godną przeciwniczkę. Autorka - Johanna Lindsey stworzyła ciekawy duet. Tych dwoje dopasowywało się do siebie, aż iskry szły. Moim zdaniem, romans pierwszorzędny! Jeden z lepszych, jakie czytałam.

Kamisia | 2011-12-23
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Książka cudowna,perełka wśród romansów,przeczytałam z polecenia bo wydawało mi się że wikingi to mało ciekawy temat do romansu,ale myliłam się i to bardzo bo włśnie te skandynawskie klimaty nadały książce niepowtarzalny urok.Romans który pamieta się bardzo długo,idealny na zimowe wieczory...

kasik | 2014-06-01

świetna książka, wartka akcja jak na romans, ciekawi i nietuzinkowi bohaterowie. Czyta się jednym tchem i całą noc.

Dakota | 2011-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo wciąga. Nie spodziewałam się tego mówiąc szczerze, ale teraz nie żałuję, że się za nią zabrałam. Garrick i Brena czasami mnie denerwowali, ale ogólnie nie mam nic do zarzucenia, szczególnie zaskoczyło mnie zachowanie Garricka, nie spodziewałam się, że tak bardzo będzie chciał wierzyć Brenie (z miłości), że posunie się do uprowadzenie tego idioty, to że nie uwierzył jej na słowo i kazał jej spadać, kiedy uwolniła się z niewoli jest okropne, ale później wszystko naprawił, wiele przy tym ryzykując, a to, że się do tej swojej byłej przymilał (pomógł zsiąść z konia) na oczach Breny (kiedy ta była w ciąży, choć on o tym nie wiedział) było podłe, tym bardziej, że już wtedy kochał Brenę, a ona tego nie wiedziała i ją to zraniło... ale ostatecznie można mu to wybaczyć.

Enarien | 2014-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2014

Książka zdecydowanie wciągająca i bardzo przyjemnie napisana. On - Garrick, nieustraszony i przystojny wiking, Ona - Brenna, waleczna i uparta celtycka piękność. Takie mieszanka daje nam historię pełną niespodziewanych sytuacji i uczuciowych uniesień niejednokrotnie przysparzających czytelnika o szybsze bicie serca.
Niestety dla mnie fabuła trochę za bardzo rozwleczona w czasie, a niektóre postaci łącznie z Brenną zmieniają swoje poglądy i uczucia zbyt radykalnie bez wyraźnej przyczyny. Choć przyznam, że zakończenie mnie zaskoczyło, zarówno co do postępowania Garricka jak i tożsamości wrednej tajemniczej kobiety.
Książkę polecam bo nie żałuję, że po nią sięgnęłam.