Długa płomienna zima

tłumaczenie
Anna Zielińska
Fires of Winter
dona

Połowa IX wieku. Najazdy wikingów na wybrzeże Walii. Piękna i nieustraszona lady Brenna poprzysięga zemstę na najeźdźcach, którzy uprowadzili ją do swego mroźnego kraju. Postanawia, że nigdy nikt nie zniewoli jej dumnego celtyckiego serca. Jednak gdy Garrick Haardrad, dumny syn wodza wikingów, w przypływie prymitywnej żądzy czyni ją swoją kochanką, budzi się w niej namiętność, która rozpali jej ciało podczas długiej polarnej nocy, a potem zmieni się w silną, płomienną miłość.

Sklep

• Amber
  • Życie i śmierć
  • Rzymski poranek
  • Niewypowiedziane słowa
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

10 (1 ocen i opinii)
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7,17 (18 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,1 (21 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
tatiasza | 2015-06-19

Romans:) Jak dla mnie rewelacja! Akcja toczy się bardzo szybko. Główna bohaterka, piękna, odważna, uparta, harda dziewczyna, zostaje wzięta do niewoli. On niezwykle przystojny, silny, budzący respekt swoją posturą, prawdziwy Wiking. Ich losy się krzyżują. Nie jest im łatwo się dogadać... . Natrafiają na różne przeszkody... . Jest sporo o życiu Wikingów - ciekawie. Prawdziwa perełka w swoim gatunku. POLECAM:)
sola255 - bardzo dziękuję:)

sola255 | 2015-03-02

Lubie romanse historyczne .Lindsey to była jedna z pierwszych autorek tego gatunku, które poznałam .Dużo jej pozycji uważam za dobre , bardzo dobre ( z wyjątkiem Porwanej narzeczonej).Długa płomienną zimę lubię w szczególności.
Na pewno dlatego,że jest to nieliczny romans z Wikingami w roli głównej.Do tego ciekawie poprowadzony. Jak dla mnie klasyk tego gatunku.Posiada wszystko to co powinno się w nim znaleźć. Nienawiść , miłość,zazdrość, zdrada i wreszcie szczęśliwe zakończenie oczywiście po wielu perypetiach!Wszystko w klimacie mrocznym , surowej przyrody i aroganckich brutali.Czyta się szybko ,lekko i przyjemnie. Lindsey napisała w sumie 3 części cyklu o Wikingach. Dwie pozostałe książki nie zostały przetłumaczone na język polski.Czytałam wszystkie trzy , ale ta pozostanie moją ulubiona!

Karolina | 2012-05-17
Przeczytana: 16 maja 2012

Silny Wiking i Celtycka piękność ! nie mogło być źle! Książka jest wspaniała, akcja rozgrywa się przez całą książkę, dlatego nie można się przy niej nudzić! Na pewno przeczytam kolejną pozycje Johanna Lindsey ;)
POTWIERDZAM, PEREŁKA WŚRÓD ROMANSÓW!

Basia | 2010-08-18

Powiedzmy sobie szczerze - jest to romans, ale w swoim gatunku perełka=)
przeczytałam w ciągu jednego dnia, a przez następny tydzień wyobrażałam sobie siebie samą jako lady Brenne! oh...!!!

Stokrotka | 2015-07-29
Na półkach: Romans, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Trzeba przyznać, że główna bohaterka "Długiej płomiennej zimy" - lady Brenna od początku do końca nie dała sobie w kaszę dmuchać. Nie była potulną owieczką, pokorną branką. Nieraz udowodniła, że nikt nie złamie hartu jej ducha. Garrick Haardrad (dumny syn wodza wikingów) trafił na godną przeciwniczkę. Autorka - Johanna Lindsey stworzyła ciekawy duet. Tych dwoje dopasowywało się do siebie, aż iskry szły. Moim zdaniem, romans pierwszorzędny! Jeden z lepszych, jakie czytałam.

Mel | 2012-01-27

Świetna historia, piękny romans.

Enarien | 2014-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2014

Książka zdecydowanie wciągająca i bardzo przyjemnie napisana. On - Garrick, nieustraszony i przystojny wiking, Ona - Brenna, waleczna i uparta celtycka piękność. Takie mieszanka daje nam historię pełną niespodziewanych sytuacji i uczuciowych uniesień niejednokrotnie przysparzających czytelnika o szybsze bicie serca.
Niestety dla mnie fabuła trochę za bardzo rozwleczona w czasie, a niektóre postaci łącznie z Brenną zmieniają swoje poglądy i uczucia zbyt radykalnie bez wyraźnej przyczyny. Choć przyznam, że zakończenie mnie zaskoczyło, zarówno co do postępowania Garricka jak i tożsamości wrednej tajemniczej kobiety.
Książkę polecam bo nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

Kamisia | 2011-12-23
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Książka cudowna,perełka wśród romansów,przeczytałam z polecenia bo wydawało mi się że wikingi to mało ciekawy temat do romansu,ale myliłam się i to bardzo bo włśnie te skandynawskie klimaty nadały książce niepowtarzalny urok.Romans który pamieta się bardzo długo,idealny na zimowe wieczory...

kasik | 2014-06-01

świetna książka, wartka akcja jak na romans, ciekawi i nietuzinkowi bohaterowie. Czyta się jednym tchem i całą noc.

Kasjopeja | 2011-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2011