Okładka książki Długa płomienna zima

romans
typ
papier
dona
7,05 (125 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Połowa IX wieku. Najazdy wikingów na wybrzeże Walii. Piękna i nieustraszona lady Brenna poprzysięga zemstę na najeźdźcach, którzy uprowadzili ją do swego mroźnego kraju. Postanawia, że nigdy nikt nie zniewoli jej dumnego celtyckiego serca. Jednak gdy Garrick Haardrad, dumny syn wodza wikingów, w przypływie prymitywnej żądzy czyni ją swoją kochanką, budzi się w niej namiętność, która rozpali jej ciało podczas długiej polarnej nocy, a potem zmieni się w silną, płomienną miłość.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
sola255 | 2015-03-02

Lubie romanse historyczne .Lindsey to była jedna z pierwszych autorek tego gatunku, które poznałam .Dużo jej pozycji uważam za dobre , bardzo dobre ( z wyjątkiem Porwanej narzeczonej).Długa płomienną zimę lubię w szczególności.
Na pewno dlatego,że jest to nieliczny romans z Wikingami w roli głównej.Do tego ciekawie poprowadzony. Jak dla mnie klasyk tego gatunku.Posiada wszystko to co powinno się w nim znaleźć. Nienawiść , miłość,zazdrość, zdrada i wreszcie szczęśliwe zakończenie oczywiście po wielu perypetiach!Wszystko w klimacie mrocznym , surowej przyrody i aroganckich brutali.Czyta się szybko ,lekko i przyjemnie. Lindsey napisała w sumie 3 części cyklu o Wikingach. Dwie pozostałe książki nie zostały przetłumaczone na język polski.Czytałam wszystkie trzy , ale ta pozostanie moją ulubiona!

Karolina | 2012-05-17
Przeczytana: 16 maja 2012

Silny Wiking i Celtycka piękność ! nie mogło być źle! Książka jest wspaniała, akcja rozgrywa się przez całą książkę, dlatego nie można się przy niej nudzić! Na pewno przeczytam kolejną pozycje Johanna Lindsey ;)
POTWIERDZAM, PEREŁKA WŚRÓD ROMANSÓW!

Basia | 2010-08-18

Powiedzmy sobie szczerze - jest to romans, ale w swoim gatunku perełka=)
przeczytałam w ciągu jednego dnia, a przez następny tydzień wyobrażałam sobie siebie samą jako lady Brenne! oh...!!!

Świetna historia, piękny romans.

Kamisia | 2011-12-23
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Książka cudowna,perełka wśród romansów,przeczytałam z polecenia bo wydawało mi się że wikingi to mało ciekawy temat do romansu,ale myliłam się i to bardzo bo włśnie te skandynawskie klimaty nadały książce niepowtarzalny urok.Romans który pamieta się bardzo długo,idealny na zimowe wieczory...

Sakarya | 2013-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Angus Carmarham to pan potężnego dworu i rozległych ziem na zachodnim wybrzeżu Walii. A ponieważ okrutni wikingowie z roku na rok coraz zuchwalej podbijają kolejne ziemie u wybrzeży Walii, Angus obawia się, że wkrótce dotrą też głębiej w ląd, a wtedy zniszczą jego wioskę, wytną mężczyzn i dzieci, a kobiety wezmą do niewoli. Jedynym ratunkiem wydaje się układ z wikingami i wydanie za jednego z nich swoją ukochaną córkę Brennę - wychowywaną przez ojca na rycerza, a nie damę. Układ jednak obrócił się przeciwko Angusowi i jego ludowi. Zmożony ciężką chorobą Angus umiera, a w dniu pogrzebu przybywa oddział wikingów, ale jak się okazało nie po pannę młodą, ale po jej posag i resztę bogactw Angusa. Przy tym zabijają wszystkich napotkanych mieszkańców ziem Angusa, a kilka kobiet biorą w niewolę, w tym Brennę. Tak oto młoda i waleczna, uparta i dumna Brenna trafia do swego niedoszłego narzeczonego, ale nie jako przyszła żona, tylko jako niewolnica. Sam Garrick, drugi syn wodza, na skutek...

Dakota | 2011-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo wciąga. Nie spodziewałam się tego mówiąc szczerze, ale teraz nie żałuję, że się za nią zabrałam. Garrick i Brena czasami mnie denerwowali, ale ogólnie nie mam nic do zarzucenia, szczególnie zaskoczyło mnie zachowanie Garricka, nie spodziewałam się, że tak bardzo będzie chciał wierzyć Brenie (z miłości), że posunie się do uprowadzenie tego idioty, to że nie uwierzył jej na słowo i kazał jej spadać, kiedy uwolniła się z niewoli jest okropne, ale później wszystko naprawił, wiele przy tym ryzykując, a to, że się do tej swojej byłej przymilał (pomógł zsiąść z konia) na oczach Breny (kiedy ta była w ciąży, choć on o tym nie wiedział) było podłe, tym bardziej, że już wtedy kochał Brenę, a ona tego nie wiedziała i ją to zraniło... ale ostatecznie można mu to wybaczyć.

Enarien | 2014-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2014

Książka zdecydowanie wciągająca i bardzo przyjemnie napisana. On - Garrick, nieustraszony i przystojny wiking, Ona - Brenna, waleczna i uparta celtycka piękność. Takie mieszanka daje nam historię pełną niespodziewanych sytuacji i uczuciowych uniesień niejednokrotnie przysparzających czytelnika o szybsze bicie serca.
Niestety dla mnie fabuła trochę za bardzo rozwleczona w czasie, a niektóre postaci łącznie z Brenną zmieniają swoje poglądy i uczucia zbyt radykalnie bez wyraźnej przyczyny. Choć przyznam, że zakończenie mnie zaskoczyło, zarówno co do postępowania Garricka jak i tożsamości wrednej tajemniczej kobiety.
Książkę polecam bo nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

No cóż... Po prostu mam słabość do Wikingów.

Zee | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

"8/10"

Długą Płomienną Zimę dała mi do przeczytania moja przyjaciółka, która tonami czyta książki. Nie są to książki ani trochę podobne do tych, po które sama sięgam. Moja Gosieńka sięga po romanse, a najczęściej romanse historyczne. Jak od romansów raczej stronię, tak historyczne już brzmią jakby trochę lepiej. Jednym z takich romansów przeze mnie przeczytanych była chociażby seria Paulliny Simons o Aleksandrze i Tatianie. Jednak nie sięgam zbyt często po takie powieści. Co sprawiło, że wzięłam tę? Ano fakt, że to ulubiona książka mojej Gosi i po prostu chciałam ją przeczytać.

Ocenę zawarłam w cudzysłów, ponieważ książka nie jest w konwencji, w której na co dzień się poruszam, więc jest to ocena może mniej obiektywna niż inne.

Długa Płomienna Zima to opowieść historyczna z czasów IX wieku, czasów Wikingów i ich brutalnych podbojów. Lady Brenna, córka wielmoży brytyjskiego przyrzeczona synowi wodza...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku