Kingdom of Dreams
królestwo, marzeń
dona

Inne wydania

Anglia na przełomie XV i XVI wieku. Royce Westmoreland, najlepszy i najzdolniejszy rycerz Henryka VII, dowodzi wojskami króla podczas wyprawy przeciw Szkotom. Znany jako Czarny Wilk, budzi lęk i grozę w sercach wrogów, szkockie wieśniaczki straszą nim dzieci. Tylko piękna Jennifer, córka przywódcy dumnego klanu Merrick, nie lęka się potężnego wojownika. Porwana z siostrą z klasztoru przez Anglików, przeciwstawia się Royce’owi, który zamierza wykorzystać zakładniczki w rokowaniach z ich ojcem. Jednak któregoś dnia Jennifer zauważa, że jej uczucia do znienawidzonego wroga uległy całkowitej zmianie; Royce też myśli z niechęcią o chwili, gdy przyjdzie mu odesłać krnąbrną i arogancką piękność do domu. Nagle oboje dostrzegają, że tkwią w samym środku splątanej sieci, na którą złożyły się duma, namiętność i wszechwładna miłość.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kasiek | 2015-12-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Książka polecona mi jakiś czas temu i trochę przeze mnie zapomniana. Jednak przyszedł czas sięgnąć po ten romans historyczny i sprawić sobie kilka godzin przyjemnej rozrywki. Jest to druga książka autorki, którą przeczytałam i która podobnie jak pierwsza podoba mi się i zachęca do sięgnięcia po kolejne pozycje spod jej pióra. Nie dziwię się, że jej powieści mają tak pochlebne opinie.
Czytając tę książkę cofnęłam się myślami kilka wieków i poddałam atmosferze wówczas panującej - zwyczajom, zasadom i całej etykiecie, według której toczyło się życie. Autorka obrazowo przedstawiła ówczesną rzeczywistość. Nie zabrakło pobytu w klasztorze, planowanego ożenku, porwania i turnieju rycerskiego. Nie sposób choćby na chwilę stracić zainteresowanie, gdyż intryga goni intrygę, a nieporozumienie pędzi za nieporozumieniem. No i oczywiście wrażenie robi świetna kreacja głównych bohaterów. Autorka stworzyła intrygującą parę. Ona - krnąbrna panna, lecz wrażliwa; on - niezwyciężony wojownik, lecz o...

zabielka | 2015-04-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2015

Swoją przygodę z autorką rozpoczęłam od poleconej mi książki (pierwszej z tej serii) "Whitney, moja miłość" Która spodobała mi się bardzo, dlatego też sięgnęłam za drugi tom, o którym właśnie piszę.
Muszę szczerze przyznać iż podobał Mi się jeszcze bardziej niż pierwszy. No Taki główny bohater to mi się podoba,,, ;) (może i mógł by mieć jeszcze ostrzejszy charakter, jednak w tedy możliwe iż nie dał by się aż tak polubić.)
Pełno przygód, ciekawych zwrotów akcji, trochę humoru,,,, Czego więcej potrzeba?
-Polecam więc serdecznie i Pozdrawiam :)

Stokrotka | 2016-02-02
Na półkach: Romans, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2016

„Królestwo marzeń” Judith McNaught to bardzo dobrze napisany romans historyczny, którego akcja rozpoczyna się w 1497 roku. W ręce sławnego angielskiego rycerza zwanego Czarnym Wilkiem wpada córka jego najzaciętszego wroga ze szkockiego klanu Merricków i staje się jego zakładniczką. Dziewczyna jest porywcza, odważna, nadzwyczaj lojalna i pomysłowa. Zrobi wszystko, żeby uciec z niewoli, a przy okazji dopiec rycerzowi, o którym w Anglii i Szkocji krążą przerażające legendy.
Autorka stworzyła ciekawych bohaterów, z krwi i kości, którzy – jeśli kochają – to do końca świata, a jeśli nienawidzą – to do utraty tchu. Nie zabrakło też humoru w postaci ciotki Elinor, która swoim gadulstwem i tekstami o … kiszkach potrafi doprowadzić jednych do śmiechu, a innych do szewskiej pasji.
Akcja ani na moment nie zwalnia. Dzieje się dużo, intryga goni intrygę. Nienawiść, namiętność, poświęcenie, ból, gniew, miłość – uczuć i emocji nie brakuje.
Polecam tę książkę miłośnikom romansów historycznych.

Książkę zobaczyłam na półce w bibliotece, że mi się od razu spodobała z chęcią przeczytałam.
Romans historyczny lekki, przyjemny i ciekawy...roześmiałam się na głos, gdy ją czytałam naprawdę poprawia humor, wspaniała...mądra książka:))

olcik_81 | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Jeszcze rok temu na hasło „romans” przed moimi oczami pojawiały się tandetne okładki w tonacji różowo-fioletowej z damą mdlejącą w objęciach „kenowatego” mężczyzny. Nie ciągnęły mnie ani trochę i uważałam, że ich miejsce jest na półkach kobiet, które odchowały już dzieci i teraz czytają dla zabicia czasu po ugotowaniu obiadu.
Ok, może trochę to przerysowałam, ale mniej więcej tak to wyglądało.
Odszczekuję to wszystko! Chylę czoła i dziękuję losowi, że podkusiło mnie kiedyś, aby sięgnąć po „Whitney, moja miłość” i tym samym poznać inne oblicze tego gatunku.
Teraz jednak przyszedł czas na „Królestwo marzeń” i to było chyba nawet jeszcze lepsze. Czytając czułam się tak, jakbym siedziała w mięciutkim fotelu owinięta w ciepły kocyk i popijała herbatkę z porcelanowej filiżanki, nawet gdy akurat siedziałam w kącie i kradnąc wolne chwile, ukrywałam się przed codziennymi obowiązkami.
Ależ to było przyjemne! Pokochałam ich wszystkich. Uwielbiam tych „potworów” o miękkich sercach i te...

sola255 | 2015-01-08

To jest ulubiona moja książka tej autorki .Może dlatego ,ze lubie romanse historyczne z takich bardziej odległych "rycerskich" czasów .Porwanie,intryga ,spisek ,ucieczki , potyczki , turniej rycerski wszystko to przeplatane zywiołowym, burzliwym romansem w roli głownej i bardziej wyciszonym subtelnym na drugim planie !

tatiasza | 2015-02-06

Romans. Ale podobał mi się i to bardzo, podczas czytania często śmiałam się na głos. Prawdziwa miłość, główni bohaterowie bardzo różni i źli i dobrzy. Miło spędzony czas, Polecam:)

wiech | 2014-03-25
Przeczytana: 28 marca 2014

Piękna - Pyszna :)
To moja pierwsza książka tej autorki.
Naczytałam się opinii na temat jej książek. Nie są przesadzone.
Już zabieram się do czytania następnych.
"Królestwo marzeń" polecam. Jestem pod ogromnym wrażeniem!

Lukrecja | 2014-01-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2010

Wyobraźcie sobie, że możecie przenieść się w czasie do XV-wiecznej Szkocji i Anglii... Tak, do XV-wiecznej! Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że jesteście na weselu w ogromnym zamczysku. Zobaczcie oczami wyobraźni tłum ludzi na uczcie weselnej, a wśród nich postawnego rycerza i jego wybrankę...

"Zdrowie księcia Claymore’a oraz panny młodej!
W normalnych okolicznościach taki weselny toast wywołałby uśmiechy i radosne okrzyki wśród bogato ubranych dam i panów, zebranych w sali biesiadnej zamku Merrick. Puchary z winem powędrowałyby w górę, wznoszono by kolejne toasty ku czci tak uroczystych i znakomitych zaślubin jak te, które miały się odbyć za chwilę tu, na południu Szkocji.Ale nie dziś. Nie na tym weselu." - Tak rozpoczyna się historia pełna humoru, namiętności i intryg, która wdarła się do mojego serca parę ładnych lat temu i została do dziś. :)

Zaznaczam, że nie jest to jakaś wybitna literatura, powieść ta służy mi od lat jako poprawiacz humoru oraz furtka do świata...

Martoonia | 2013-02-19

miłość czy obowiązek i lojalność wobec swojego rodu? jak to w romansach szczęśliwe zakończenie, ale historia dość wciągająca, polecam