Inny punkt widzenia. T. II

6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-246-0964-2
literatura faktu
czupirek

Oto ciąg dalszy bestsellerowej książki Grzegorza Miecugowa, będącej zapisem dyskusji prowadzonych przez niego w programie "Inny punkt widzenia". Niniejsza pozycja zawiera kolejne rozmowy z niebanalnymi postaciami polskiego życia publicznego -- błyskotliwe, nierzadko prowokacyjne, nieodmiennie fascynujące. Różnorodność ich doświadczeń, poglądów, postaw życiowych jest tak duża, że każdy z nas na pewno znajdzie tu coś dla siebie -- coś, co go zainspiruje, zastanowi, zadziwi.

Grzegorz Miecugow nie zerka na zegarek, nie popędza swoich gości, nie próbuje cenzurować czy ukierunkowywać ich wypowiedzi. Okazuje im natomiast autentyczne zainteresowanie, uzyskując w zamian nieskrępowane, szczere opinie. Zasadnicze kwestie nie umykają jednak jego uwadze -- często wraca do zaznaczonych wcześniej wątków, które wydają mu się szczególnie interesujące. Najważniejszy jest tutaj swobodny tok wypowiedzi, pozostawiający przestrzeń do refleksji, czas na zastanowienie się, na konfrontację naszych własnych poglądów z poglądami ludzi takich, jak:

* Janusz Gajos,
* Wiktor Osiatyński,
* Andrzej Mleczko,
* Jan Jakub Kolski,
* Leszek Balcerowicz,
* Muniek Staszczyk,
* Jerzy Stuhr.

Książka prezentuje opinie ludzi pochodzących z różnych środowisk, funkcjonujących na wielu poziomach zawodowych i społecznych. Wszystkich ich łączy to, że działają w sferze publicznej i chcą podzielić się swymi przemyśleniami na temat spraw ważnych, znaczących, a dotyczących naszej tożsamości, kultury, zmieniającego się świata.

Te kwestie często umykają nam gdzieś w nawale codziennych obowiązków, zalewie informacji i obłędnym pędzie, jakiego wymaga współczesny styl życia. Czas się zatrzymać i pomyśleć o celu. Chociaż przez kwadrans.

barkley4 | 2013-08-13
Przeczytana: grudzień 2012

wywiady w pierwszej czesci zdecydowanie lepsze , aczkolwiek ciagle szału niema

SYLWIA | 2017-02-26
Beata | 2014-10-25