Ogólna teoria wszystkiego

Wydawnictwo: The Facto
978-83-61808-00-8
felieton
Krystian

"Ogólna teoria wszystkiego" to zbiór przezabawnych, błyskotliwych tekstów, dających więcej przyjemności niż seks i zwalczających depresję skuteczniej niż prozac. Książka powinna być przepisywana przez lekarzy osobom, które dopadł globalny pesymizm. Autor łączy angielski humor z polską rzeczywistością i doprawia ten koktajl kilkoma obrazkami z dalekiego świata. Świeże i przenikliwe. Lektura doskonała i na poranną sesję w toalecie, i na grecką plażę. Każdą inną sesję i plażę również.

B_ananas | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Zbiór felietonów z lat 2006-2008, napisanych przez wnikliwego obserwatora rzeczywistości, która nas otacza, jakim niewątpliwie jest autor. Publikowane były na łamach m.in. "Przekroju". Ciekawie poczytać, o tym jak PiS walczyło z PO, zastanawialiśmy się czy chcemy euro czy o innych zjawiskach politycznych i społecznych sprzed... niemal 10 lat! :) A tu nadal to samo! :D Długo czytałam, bo na raz mogłoby to być męczące. Ciekawe spostrzeżenia autora upstrzone są wyjątkowym humorem, który mi akurat pasował, dlatego polecam tę książkę :)

ania | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Felietony ciekawe, mimo ze wiekszosc juz nie na czasie, ale to nie wina autora oczywiscie. Jednak troche nuzace jest czytanie ich jeden po drugim. Lepiej prezentuja sie pojedynczo w czasopismach.

monik123 | 2015-08-06
Przeczytana: czerwiec 2015

Takie sobie. Za dużo polityki. Kilka felietonów zwłaszcza tych na początku książki ciekawych a potem autor ględził o polityce i politykach. nuda.

catunga | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 11 września 2012

Może nie do końca aktualne felietony, bo sprzed kilku lat, ale po pierwsze - pewne rzeczy się nie zmieniają, a po drugie dla poprawy nastroju warto poczytać nawet jeśli są nieaktualne. Cytując z okładki: "Dowcipne i czasami mądre" (Krzysztof Skowroński).
Po przeczytaniu dodam jeszcze, że język bywa zbyt kolokwialny.

mataforgana89 | 2016-10-02
Jendrek | 2016-09-11