Inny punkt widzenia

Okładka książki Inny punkt widzenia Grzegorz Miecugow
Okładka książki Inny punkt widzenia
Grzegorz Miecugow Wydawnictwo: Editio reportaż
reportaż
Editio
2005-01-01
2005-01-01

Okładka książki Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki
Kontaktowi, cz... Grzegorz Miecugow, ...
Okładka książki Mimo wszystko. Wywiadu rzeki księga druga Władysław Bartoszewski, Michał Komar
Mimo wszystko.... Władysław Bartoszew...
Okładka książki Szkiełko i wokół Grzegorz Miecugow, Violetta Ozminkowski
Szkiełko i wokół Grzegorz Miecugow, ...

Bartoszewski - zdecydowanie najlepszy, warto sięgnąć, zwłaszcza teraz

Bartoszewski - zdecydowanie najlepszy, warto sięgnąć, zwłaszcza teraz

To nie jest typowa książka,ale to wie każdy kto oglądał INNY PUNKT WIDZENIA w TV.Myślę jednak,że warto przeczytać rozmowy Grzegorza Miecugowa z różnymi osobami,a lepiej powiedzieć OSOBOWOŚCIAMI ,bo każda z nich daje sporo do myślenia i możliwość zapamiętania ciekawej historii albo opinii mądrego człowieka.Ważne jest także to,że zostały przeprowadzone głownie w 2004 roku i sporo czasu upłynęło od ich spisania,a jednak wiele się nie zmieniło w pewnych kwestiach i jednocześnie niektóre okazały się bardzo prorocze.Nie będę wymieniał wszystkich bohaterów tej książki,ale kilka nazwisk muszę z szacunkiem przypomnieć: Stanisław LEM,Jan NOWICKI,Jacek HOŁÓWKA,Wojciech MANN i oczywiście Pani Ewa ŁĘTOWSKA.Każdy może wybrać swojego ulubionego bohatera albo kilku,bo naprawdę jest to piękny zbiór mądrych,ciekawych i godnych szacunku OSÓB.
Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 2005 roku,a rozmowy w programie INNY PUNKT WIDZENIA można było posłuchać i zobaczyć w TVNie jeszcze w sierpniu tego roku.Niestety niespodziewana śmierć Pana Grzegorza Miecugowa spowodowała,że coś się skończyło i trochę jest mi z tego powodu smutno.Na szczęście jest wersja książkowa tych pierwszych rozmów i są na pewno zarejestrowane rozmowy przeprowadzone później czyli od 2006 do 2017 roku.Nie będę ukrywał,że właśnie śmierć Pana Grzegorza spowodowała ponowne sięgnięcie po tę pozycję i naprawdę nie zawiodłem się a wręcz przeciwnie poczułem,że jakość jest ponadczasowa,tym bardziej że oprócz prowadzącego te rozmowy odeszło od nas także kilku wielkich ROZMÓWCÓW.
Polecam każdemu rozmowy o współczesnym świecie ,bo taki podtytuł ma książka i mam nadzieję,że jakieś wydawnictwo pokusi się wydanie większej ilości rozmów przeprowadzonych przez REDAKTORA MIECUGOWA.
P.S.Na koniec mała prywata,moje wdanie INNEGO PUNKTU WIDZENIA jest opatrzone podpisem AUTORA,z czego jestem bardzo dumny i jest to dla mnie jednocześnie ważne zobowiązanie,szczególnie teraz po śmierci Pana Grzegorza...ciągle nie mogę do końca w to uwierzyć...

Polecam. Rozmowy z ludźmi, których warto słuchać. Poszerzamy wiedzę o świecie, ludziach, wydarzeniach i nauce... G. Miecugow z wyczuciem, taktem zadaje pytania, wykazując się wiedzą i dobrym przygotowaniem do rozmowy.

21 bardzo ciekawych, mądrych rozmów. I mimo, że większość z nich została przeprowadzona w 2004 r. to wszystkie bardzo aktualne.
Moje ulubione to te z: Władysławem Bartoszewskim, Anną Dymną, Robertem Korzeniowskim, Stanisławem Lemem, Krzysztofem Majchrzakiem i Andrzejem Stasiukiem.

Grzegorza Miecugowa cenię za inteligencję,niespotykany u dziennikarzy -spokój i takt.
Jego cykliczne wywiady - to dla mnie intelektualna uczta, tak rzadka w telewizji.
Ta część przedstawia nam :
Profesor Bauman - Mądrość i dobroć w czystej postaci.
Profesor Heller - Żywy dowód na to ,że naukę i religię da się pogodzić.
Profesor Magdalena Środa - Don Kichot w spódnicy,bojownik w zda się beznadziejnych w naszym kraju sprawach.
Wojciech Młynarski -Autorytet dla myślących ludzi,w każdym wieku.
Niezastąpiony twórca ,niestety nie widzę godnego do przejęcia po nim pałeczki.
Kasia Nosowska - Już sam fakt znalezienia się w tym gronie mówi o niej wiele.Piękne teksty tworzone do świetnej muzyki,a na dodatek ma tyle interesujących rzeczy do powiedzenia.
Jest jeszcze kilka interesujących postaci -poczytajcie.

Ta część przedstawia nam :
Profesor Bauman - Mądrość i dobroć w czystej postaci.
Profesor Heller - Żywy dowód na to ,że naukę i religię da się pogodzić.
Profesor Magdalena Środa - Don Kichot w...

wywiady w pierwszej czesci zdecydowanie lepsze , aczkolwiek ciagle szału niema

wywiady w pierwszej czesci zdecydowanie lepsze , aczkolwiek ciagle szału niema

niezla, aczkolwiek bez rewelacji. podobal mnie sie wywiad z prof. Bartoszewskim.

Na okładce przeczytałam: "Sięgnij po tę książkę, aby odpocząć od zgiełku dnia codziennego: szumu informacyjnego, nerwów i pośpiechu." I tak się właśnie czułam czytając ją. Pozwala chwilę zastanowić się nad ważnymi sprawami, pomyśleć jak zmienia się nasze państwo, na co powinniśmy zwrócić większą uwagę. Nie tylko przyjemna ale także wartościowa lektura.

Telewizyjny "Inny punkt widzenia" nadawany o północy dla wielu z nas jest nieosiągalny, dlatego polecam książkę. G.Miecugow i równie wspaniali rozmówcy wypełniają pustkę wynikającą z braku życia duchowego. Jacek Hołówka (i nie tylko)wyraża opinię, że "...w Polsce ludzie albo narzekają,albo się odcinają, albo zapraszają na wódkę" Nie ma innej rozmowy między nieznajomymi o wartościach, potrzebach, wspólnej kulturze, dzieleniu się wiedzą. W tej książce, autorytety w swoich dziedzinach dzielą się przemyśleniami, stawiają diagnozy, szukają odpowiedzi. Czytelnik ma możliwość zastanowić się nad zbieżnością lub rozbieżnością swoich poglądów na współczesny świat. I to jest wartość sama w sobie.

Na wydanie zbioru wywiadów autor powinien sobie zasłużyć. Miecugow zasłużył.

Wywiad telewizyjny spisany w formie książkowej powinien zaś zasłużyć na to, by do niego wrócić. Zasługują na to wszystkie rozmowy. I to nie za sprawą Miecugowa...

Na wydanie zbioru wywiadów autor powinien sobie zasłużyć. Miecugow zasłużył.

• Biografie/Wspomnienia/Rozmowy
  • Sprzedam
  • 1Posiadam
  • Chcę kupić
  • BOOK * Na półce * To See

Dodaj cytat z książki Inny punkt widzenia