Zmierzch. Ilustrowany przewodnik po filmie

978-83-245-8874-9
zmierzch
albumy
buytheflowers

Książka dla wszystkich fanów twórczości Stephenie Meyer, a szczególnie tych, którzy zachwycili się ekranizacją pierwszej części sagi "Zmierzch". Album przedstawia kulisy powstawania filmu, zdradza fascynujące tajniki sztuki filmowej, zawiera wypowiedzi reżyserki Catherine Hardwicke oraz pozostałych członków ekipy, ciekawe fakty i anegdoty, a przede wszystkim dziesiątki niepublikowanych gdzie indziej zdjęć z romantycznymi portetami Kristen Stewart (Bella) i Roberta Pattinsona (Edward) na czele. Osoby zauroczone filmową wersją Zmierzchu znajdą tu informacje o tym, jak dobierano aktorów, ich fryzury i kostiumy, gdzie kręcono poszczególne sceny, jaki był najgorszy dzień na planie oraz wiele innych smakowitych ciekawostek na temat wampirów i nie tylko.

Ewa | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Dużo pięknych ilustracji. Jako że uwielbiam i książkę i film, bardzo ciekawiło mnie to, jak powstawał film. Bardzo dużo ciekawych informacji.
Po przeczytaniu, fajnie jest obejrzeć jeszcze raz film. Inaczej się ogląda jak się wie kilka rzeczy. :)
Jeśli ciekawi Cię to jak powstawał film, sięgnij po książkę, lecz nic innego tam nie znajdziesz.

Dominika | 2014-02-27

W przewodniku znajdują się piękne zdjęcia z planu, ciekawostki, wywiady, pozycja obowiązkowa dla fanów filmu ;)

Katarzyna Domańska | 2015-02-24
Przeczytana: 2012 rok

Pozycja obowiązkowa dla fanów zarówno powieści jak i filmu.

magdusiadz | 2012-11-21
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Saga Zmierzch jest jedyną sagą, która zawładnęła mną do reszty, całkowicie i nieodwołalnie... a nie jestem małolatą!
Ale zanim przeczytałam książki, obejrzałam film... i powiedziałam sobie "ściema, co to ma być... film o wampirach i ani kropli krwi? gdzie kły? gdzie rozszarpane gardła? gdzie wampiry pokroju Blade-wiecznego łowcy..." niesamowite, ale przed ekranizacją Zmierzchu, tak właśnie był przedstawiamy wizerunek wampira... po przeczytaniu książek i zobaczeniu filmu od nowa... bummm! wszystko zaskoczyło tak jak powinno i na film spojrzałam z innej perspektywy.

Wydanie Przewodnika po filmie, to wg mnie bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników zarówno Sagi książkowej jak i Sagi kinowej. Zawsze filmy doceniałam najbardziej wtedy, gdy dowiedziałam się czegoś o tajnikach ich powstawania. I w tym przypadku nie było inaczej...
Dzięki przewodnikowi można dowiedzieć się jak ekipa filmowa, mino bardzo małego nakładu finansowego, starała się stworzyć "coś z niczego" i udało im się. A...

Aiwlys | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: czerwiec 2009

Wszelkie informacje pt. "film od kuchni" jakoś zawsze pochłaniały mnie na długie godziny. I nawet jeśli ktoś nie przepada za samym filmem to na pewno zainteresuje się sposobem kręcenia ogólnie, metodami. Reżyserka ta należy do moich ulubionych ze względu na bardzo naturalne metody oddawania niesamowitych scen. Jednym słowem mniej komputera, więcej sprytu.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Ilustrowany przewodnik po filmie to był strzał w dziesiątkę! Ilustracje zachwycają, a treść wywołuje zdziwienie. Jak dla mnie świetne! :)

elascislowska | 2011-12-02
Przeczytana: 19 listopada 2012

Super Saga. Wart przczytać. Lepsza niż film.

Ismena Marczakiewicz | 2015-10-19
ultrafiolet8 | 2015-08-04