Zmierzch. Ilustrowany przewodnik po filmie

978-83-245-8874-9
Joanna Urban
zmierzch

Okładka książki Istoty ciemności Kami Garcia, Margaret Stohl
Istoty ciemności Kami Garcia, Margar...
Okładka książki Zmierzch i filozofia Rebecca Housel, William Irwin, J. Jeremy Wisnewski
Zmierzch i fil... Rebecca Housel, Wil...
Okładka książki Fantom Lisa Jane Smith, ghostwriter
Fantom Lisa Jane Smith, gh...

Dużo pięknych ilustracji. Jako że uwielbiam i książkę i film, bardzo ciekawiło mnie to, jak powstawał film. Bardzo dużo ciekawych informacji.
Po przeczytaniu, fajnie jest obejrzeć jeszcze raz film. Inaczej się ogląda jak się wie kilka rzeczy. :)
Jeśli ciekawi Cię to jak powstawał film, sięgnij po książkę, lecz nic innego tam nie znajdziesz.

Wszelkie informacje pt. "film od kuchni" jakoś zawsze pochłaniały mnie na długie godziny. I nawet jeśli ktoś nie przepada za samym filmem to na pewno zainteresuje się sposobem kręcenia ogólnie, metodami. Reżyserka ta należy do moich ulubionych ze względu na bardzo naturalne metody oddawania niesamowitych scen. Jednym słowem mniej komputera, więcej sprytu.

Na półkach: , , , , , , ,

Saga Zmierzch jest jedyną sagą, która zawładnęła mną do reszty, całkowicie i nieodwołalnie... a nie jestem małolatą!
Ale zanim przeczytałam książki, obejrzałam film... i powiedziałam sobie "ściema, co to ma być... film o wampirach i ani kropli krwi? gdzie kły? gdzie rozszarpane gardła? gdzie wampiry pokroju Blade-wiecznego łowcy..." niesamowite, ale przed ekranizacją Zmierzchu, tak właśnie był przedstawiamy wizerunek wampira... po przeczytaniu książek i zobaczeniu filmu od nowa... bummm! wszystko zaskoczyło tak jak powinno i na film spojrzałam z innej perspektywy.

Wydanie Przewodnika po filmie, to wg mnie bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników zarówno Sagi książkowej jak i Sagi kinowej. Zawsze filmy doceniałam najbardziej wtedy, gdy dowiedziałam się czegoś o tajnikach ich powstawania. I w tym przypadku nie było inaczej...
Dzięki przewodnikowi można dowiedzieć się jak ekipa filmowa, mino bardzo małego nakładu finansowego, starała się stworzyć "coś z niczego" i udało im się. A jak tego dokonali dowiecie się właśnie z tego przewodnika
POLECAM

Super Saga. Wart przczytać. Lepsza niż film.

Super Saga. Wart przczytać. Lepsza niż film.

Nawet jako fanka Zmierzchu muszę przyznać, że to nie był dobry film, ale jednak z zainteresowaniem przeczytałam ten przewodnik. Ciekawią mnie takie historie z planu, jak powstawał dany film, jak uzyskano poszczególne efekty itd.

W przewodniku znajdują się piękne zdjęcia z planu, ciekawostki, wywiady, pozycja obowiązkowa dla fanów filmu ;)

Ilustrowany przewodnik po filmie to był strzał w dziesiątkę! Ilustracje zachwycają, a treść wywołuje zdziwienie. Jak dla mnie świetne! :)

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/08/mark-cotta-vaz-zmierzch-ilustrowany.html

• Zakup własny
  • Zmierzch
  • 1.1 Moja biblioteczka :)
  • Czytane wielokrotnie
  • 2010