Zmierzch. Ilustrowany przewodnik po filmie

Joanna Urban
zmierzch

więcej Więcej

1920

Nawet jako fanka Zmierzchu muszę przyznać, że to nie był dobry film, ale jednak z zainteresowaniem przeczytałam ten przewodnik. Ciekawią mnie takie historie z planu, jak powstawał dany film, jak uzyskano poszczególne efekty itd.

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/08/mark-cotta-vaz-zmierzch-ilustrowany.html

Ilustrowany przewodnik po filmie to był strzał w dziesiątkę! Ilustracje zachwycają, a treść wywołuje zdziwienie. Jak dla mnie świetne! :)

Dużo pięknych ilustracji. Jako że uwielbiam i książkę i film, bardzo ciekawiło mnie to, jak powstawał film. Bardzo dużo ciekawych informacji.
Po przeczytaniu, fajnie jest obejrzeć jeszcze raz film. Inaczej się ogląda jak się wie kilka rzeczy. :)
Jeśli ciekawi Cię to jak powstawał film, sięgnij po książkę, lecz nic innego tam nie znajdziesz.

Pozycja obowiązkowa dla fanów zarówno powieści jak i filmu.

W przewodniku znajdują się piękne zdjęcia z planu, ciekawostki, wywiady, pozycja obowiązkowa dla fanów filmu ;)

Wszelkie informacje pt. "film od kuchni" jakoś zawsze pochłaniały mnie na długie godziny. I nawet jeśli ktoś nie przepada za samym filmem to na pewno zainteresuje się sposobem kręcenia ogólnie, metodami. Reżyserka ta należy do moich ulubionych ze względu na bardzo naturalne metody oddawania niesamowitych scen. Jednym słowem mniej komputera, więcej sprytu.

Na półkach: , , , , , , ,

Saga Zmierzch jest jedyną sagą, która zawładnęła mną do reszty, całkowicie i nieodwołalnie... a nie jestem małolatą!
Ale zanim przeczytałam książki, obejrzałam film... i powiedziałam sobie "ściema, co to ma być... film o wampirach i ani kropli krwi? gdzie kły? gdzie rozszarpane gardła? gdzie wampiry pokroju Blade-wiecznego łowcy..." niesamowite, ale przed ekranizacją...

Super Saga. Wart przczytać. Lepsza niż film.

• Chcę w prezencie
  • Zakup własny
  • 1.1 Moja biblioteczka :)
  • Dzieciństwo
  • Saga Zmierzch