Star Wars, Imperium kontratakuje

Wydawnictwo: Interart

Inne wydania

Zniszczenie Gwiazdy śmierci nie oznacza końca wojny. Teraz Imperium atakuje bazę rebeliantów na Hoth. Luke, Han Solo i księżniczka Leia zostają zmuszeni do ucieczki, lecz Darth Vader podąża ich śladem...

Marcin | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Dobra książka, oczywiście bez żadnego szału, ale też nie zawodzi czytelnika. Obowiązkowa dla fanów serii Star Wars...

akane171 | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Film znam prawie na pamięć, więc książkę przeczytałam sobie w ramach bycia grzecznym fanem, czytającym wszystko z danej serii. Jeśli zna się film, to tak jakby się przeczytało i książkę. Jedyna nowość to poznanie myśli naszych dzielnych galaktycznych herosów... co jednak nie wychodzi książce na dobre. Han jakiś spłaszczony, Leia jakoś mało zadziorna, Luke przydeptany, Yoda za mało yodowym jest, Vader dusi kogo popadnie ale jakoś tak bez tej otoczki najfajnieszego schwarz charakteru w galaktyce, którego znamy i kochamy. Ale co najbardziej razi to drętwe dialogi. DRĘTWE. Przy wymianie zdań między Hanem a Leią odczuwałam autentyczny ból fizyczny, a moc płakała wraz ze mną. Nie wiem czy to wina autora czy tłuamczenia, ale tak się nie masakruje kultowych par. Rzekłam.

wombat80 | 2013-01-16
Na półkach: Fantasy i s-f, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Lepiej obejrzeć film. Książka to po prostu przepisany scenariusz wzbogacony o jakieś drobnostki.
Tylko dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Proteus | 2016-03-01

Informacja Techniczna Posiadacza: Wydawnictwo AMBER - 2016. Wydanie III. Przekład Agnieszka Sylwanowicz.

Łukasz | 2010-08-06
Przeczytana: listopad 2009

Książka polecana w szczególności fanom sagi "Star Wars". Warto odświeżyć sobie pamięć i przeżyć wydarzenia z "Imperium kontratakuje" nieco inaczej niż na szklanym akranie - w wyobraźni. Szkoda tylko, że wydarzenia w książce są przewidywalne, przez co staje się ona niezbyt ciekawa.

Koneser_Klasyki | 2014-12-04

"Po wielkości mnie sądzisz? A nie powinieneś, bo sprzymierzeńcem moim jest Moc, a to potężny sprzymierzeniec."

Rhox | 2012-02-15

Książka na podstawie filmu, bieda, bieda i jeszcze raz bieda.

Jastrzab | 2016-12-01
Na półkach: Star Wars, Przeczytane