Star Wars, Imperium kontratakuje

Wydawnictwo: Interart

Inne wydania

Zniszczenie Gwiazdy śmierci nie oznacza końca wojny. Teraz Imperium atakuje bazę rebeliantów na Hoth. Luke, Han Solo i księżniczka Leia zostają zmuszeni do ucieczki, lecz Darth Vader podąża ich śladem...

Marcin | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Dobra książka, oczywiście bez żadnego szału, ale też nie zawodzi czytelnika. Obowiązkowa dla fanów serii Star Wars...

karpatkadobra | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

Tak jak z sagą o ,,Obcym", szczególnie części od I do III, które powieści autorstwa Alana Dean'a Fostera przeczytałem, po czym zaraz obejrzałem film by porównać dwa światy: literacki i ekranowy, tak samo robię teraz z ,,Gwiezdnymi Wojnami". ,,Książki po filmie", traktuję jako wydłużoną projekcję ekranowego widowiska, i jako coś więcej niż tylko przepisane kilkadziesiąt stron scenariusza. Można to porównać do kilkugodzinnego filmu, które czytając odtwarzamy klatka po klatce w naszej wyobraźni. V-tą część ,,Star Wars" oglądałem ponad rok temu, a sporo informacji już mi umknęło. Warto więc było, wziąć się za powieść Donalda F.Glut’a i ponownie, lecz w innym wydaniu poczuć na całym ciele fluktuacje niewidzialnej, prastarej jak sam Wszechświat Mocy oraz być świadkiem kolejnej bitwy w niekończącej się wojnie między dobrem a złem.

Czy zastanawialiście się co by było gdyby George Lucas nie wydał w 1977 roku ,,Gwiezdnych Wojen”? Czy świat popkultury ,bez zapoczątkowanej 40 lat temu...

akane171 | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Film znam prawie na pamięć, więc książkę przeczytałam sobie w ramach bycia grzecznym fanem, czytającym wszystko z danej serii. Jeśli zna się film, to tak jakby się przeczytało i książkę. Jedyna nowość to poznanie myśli naszych dzielnych galaktycznych herosów... co jednak nie wychodzi książce na dobre. Han jakiś spłaszczony, Leia jakoś mało zadziorna, Luke przydeptany, Yoda za mało yodowym jest, Vader dusi kogo popadnie ale jakoś tak bez tej otoczki najfajnieszego schwarz charakteru w galaktyce, którego znamy i kochamy. Ale co najbardziej razi to drętwe dialogi. DRĘTWE. Przy wymianie zdań między Hanem a Leią odczuwałam autentyczny ból fizyczny, a moc płakała wraz ze mną. Nie wiem czy to wina autora czy tłuamczenia, ale tak się nie masakruje kultowych par. Rzekłam.

wombat80 | 2013-01-16
Na półkach: Przeczytane, Fantasy i s-f
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Lepiej obejrzeć film. Książka to po prostu przepisany scenariusz wzbogacony o jakieś drobnostki.
Tylko dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Proteus | 2016-03-01

Informacja Techniczna Posiadacza: Wydawnictwo AMBER - 2016. Wydanie III. Przekład Agnieszka Sylwanowicz.

Łukasz | 2010-08-06
Przeczytana: listopad 2009

Książka polecana w szczególności fanom sagi "Star Wars". Warto odświeżyć sobie pamięć i przeżyć wydarzenia z "Imperium kontratakuje" nieco inaczej niż na szklanym akranie - w wyobraźni. Szkoda tylko, że wydarzenia w książce są przewidywalne, przez co staje się ona niezbyt ciekawa.

Rhox | 2012-02-15

Książka na podstawie filmu, bieda, bieda i jeszcze raz bieda.

ReznoR Michael | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017