Star by Star
star wars
Drzewko

Yuuzhanie stawiają Nowej Republice ponure ultimatum: albo dostaną w swoje ręce wszystkich rycerzy Jedi, albo zabiją miliony uchodźców z planety Talfaglio. Wysyłają do walki wyhodowane dzięki bioinżynierii potwory, które potrafią wyczuwać Moc i obecność Jedi. Anakin Solo wraz z grupą młodych śmiałków postanawia uderzyć na laboratorium wroga...

Krzysztof Rewak | 2018-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Najobszerniejsza gwiezdnowojenna książka za mną.

Trwa trzeci rok brutalnej wojny rycerzy Jedi i Nowej Republiki przeciwko pozagalaktycznym najeźdźcom. Wróg dysponuje fanatyzmem religijnym swoich wojowników, uwielbieniem bólu, odpornością na Moc i zaawansowaną biotechnologią, a teraz do jego arsenału dołączają krwiożercze ksenomorfy wyhodowane, aby polować na znienawidzonych Jeedai.

Książka jest pełna akcji: kosmicznych bitew, misji komandosów daleko za liniami wroga, krwawych pojedynków, masakr urządzanych przez voxyny oraz planetarnych inwazji. Jest też pełna emocji: potrafi szalenie wciągnąć, rozbawić, ale także doprowadzić do łez.

Wspaniała kontynuacja Gwiezdnych wojen pokazująca, że można odważnie wymieszać klimat filmowej Trylogii oraz coś całkiem nowego. A to dopiero połowa serii!

Czerwo | 2013-10-16
Na półkach: Z_2013 (22), Przeczytane
Przeczytana: 15 października 2013

Akcja książki rozgrywa się 23 lata po bitwie o Endor (kinowy "Powrót Jedi"). Bohaterowie tamtej historii (Luke, Leia, Han, Lando) występują także tutaj, lecz to nie oni są jej głównymi postaciami (mimo iż biorą udział w obronie Coruscant).
Książka zaczyna się streszczeniem historii najazdu rasy Yuuzhan Vong na galaktykę Nowej Republiki. Jest to dobre wprowadzenie dla osób, które nie znają tej historii.
W odpowiedzi na ultimatum Yuuzhan Vongów i w obliczu nowego niebezpieczeństwa, spowodowanego atakami voxynów na rycerzy Jedi na różnych planetach galaktyki, Jedi decydują się wreszcie na wyprawę w głąb terytorium wroga, w celu rozwiązania tych problemów. Do tej pory Jedi angażowali się przeważnie w akcje obronne oraz pomoc dla uchodźców z planet zajętych przez Yuuzhan. W zorganizowanej wyprawie biorą udział rycerze z nowego pokolenia Jedi (m. in. trójka rodzeństwa Solo). W trakcie wyprawy wiele się dzieje. W każdej chwili uczestnicy narażeni są na niebezpieczeństwa. Członkowie...

Alicja Makowska | 2018-03-19
Na półkach: Star Wars, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 marca 2018

Trzecia, po Zdrajcy i Zemście Sithów, najlepsza książka z gwiezdnowojennego uniwersum (oczywiście mam na myśli uniwersum sprzed nadejścia Disneya).

Marianus | 2015-01-06

Jedna z najlepszych pozycje w tej serii. Polecam z czystym sumieniem.

Dominik Aziewicz | 2010-08-30

Tylko dla fanów, ale fanom się spodoba :)

Neuman | 2018-07-28
Jan Marczak | 2018-06-04