Zmierzch świata

Tłumaczenie: Beata Śmietana
Cykl: Księga Pięciorga (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
Nightrise
horror, fantasy, magia
Justilla

Zmierzch świata to trzeci już tom serii Księgi Pięciorga, znakomitej sagi, w której mieszają się elementy horroru i fantasy. Matt i Pedro nie zdołali zapobiec otwarciu drugich Wrót, odnalezionych na pustyni Nazca, i Pradawne Istoty - prastare siły zła - znów pojawiły się na świecie. Ale nie wszystko stracone: jeśli chłopcom uda się odnaleźć pozostałych Strażników, razem będą mogli ocalić świat przed chaosem i zniszczeniem. Czy jednak zdołają wygrać ze złowieszczą korporacją Nightrise, która od lat szuka dzieci obdarzonych niezwykłymi mocami? I kto pierwszy dotrze do Scotta i Jamiego, bliźniaków, którzy najprawdopodobniej są kolejnymi Strażnikami? Anthony Horowitz stworzył następną porywającą powieść pełną zwrotów akcji, pościgów i koszmarów, które zbyt często okazują się prawdziwe.

źródło opisu: Znak, 2008

Justilla | 2011-09-02
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: marzec 2008

"Zmierzch świata" to trzeci tom "Ksiąg Pięciorga". Tym razem głównym bohaterem nie jest Matt, a zupełnie inny Strażnik Wrót - Jamie Tyler. Akcja zaczyna się, gdy Jamie wraz ze swoim bratem bliźniakiem, Scottem, biorą udział w przedstawieniu jako telepaci. Nikt nie domyśla się, że to nie sztuczki, a prawdziwa moc. Nikt, poza dwoma tajemniczymi mężczyznami z równie tajemniczej korporacji Nightrise. Ci chcą ich porwać, jednak udaje im się zabrać tylko Scotta. Jamiego ratuje obca kobieta, która także domyśliła się prawdy. Obiecuje wsparcie i pomoc w poszukiwaniu Scotta.

Jest to mój ulubiony tom, być może głównie przez wezwanie Jamiego do przeszłości. Tam wiele dowiaduje się o Strażnikach, Pradawnych Istotach, o wszystkim co zdarzyło się tysiące lat temu. Akcja szybko nabiera tempa, a wydarzenia z przeszłości są szczególnie ciekawie. Autor nie przystopowuje nawet na chwilę i gdy już zdaje się, że to już koniec zaskakuje nas nowym pomysłem, nagłym zwrotem wydarzeń. Główny bohater bardzo...

Caroline Onyx | 2015-02-02

Seria jest świetna! Bardzo wciągająca, autor ciekawie opowiada o wydarzeniach. Bohaterowi są idealnie dobrani. Nie mogłam się oderwać. Polecam serdecznie!

Smoar | 2011-08-18
Przeczytana: 2009 rok

Książka świetna, jak cała seria. Szkoda tylko, że czwartej części nikt nie chce przetłumaczyć na polski. Chyba będę musiała przeczytać w oryginale.

Venix | 2013-02-11

Ileż ja się tego naszukałam w pamięci! Kojarzyłam coś z piątką, jednak tytułu dojść nie mogłam. Wielki + dla spisów. ...A co do samej książki, to wspaniała, ciekawa, porywająca, dobrze napisana, cóż więcej?

Nemezis | 2012-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Udało mi się przeczytać za drugim podejściem. Byłam niespecjalnie nastawiona do tej książki, ale okazała się bardzo dobra. Spodobał mi się styl pisarza, ciekawa fabuła i rwąca akcja. Myślałam, że to ostatnia książka z sagi, ale okazało się, że będzie ciąg dalszy. Na pewno skuszę się, żeby przeczytać kolejną część.

Lilianne | 2010-10-17

Trzecia część cyklu Księgi Pięciorga. Co prawda, książka podobała mi się odrobinę mniej od dwóch pierwszych części, ale jednak nadal pozostaje świetną. Wciąż czekam na dalsze części.

Natalia | 2012-02-18

Ostatnia część ( ta ) już mnie znudziła... opuściłam ostatnich kilka stron..

Loth | 2011-07-22
Przeczytana: marzec 2011

Bardzo mi się podoba ta seria :)

vladimir1115 Matuszak | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013