Siedem kartek na Święta Bożego Narodzenia

2021-12-21
2021-12-21
Magda Zubrycka-Wernerowska
Sherlock Holmes doktor Watson Londyn kartki bożonarodzeniowe

Rozwiązanie dość krótkiej sprawy dotyczącej pewnego cennej pamiątki. Akcja dzieję się w okolicach (jak można się domyślić po tytle)Bożego Narodzenia. Jednak nie ma tam świątecznego klimatu jakby ktoś szukał. Niestety książka jest za krótka i nie wiem czy jest sens pisać takie utwory przygód detektywa. Nim się dobrze akcja rozkręci już jest wszystko zamykane. Może jak ktoś nie zna żadnej przyrody Sherlocka i chcę złapać zajawkę. Jak ktoś już czytał dłuższe przygody to raczej się znudzi.

Niezwykle lekka lektura, ale przede wszystkim idealna n święta!

Niezwykle lekka lektura, ale przede wszystkim idealna n święta!

Autora nie znałem ale zobaczyłem że o sławnym detektywie to musiałem przesłuchać. Opowieść w duchu Doyla. Jedyny minus to długość, zanim się rozpoczęło to się już wszystko rozwiązało. Mamy tutaj jeszcze fajne nawiązanie do klasycznych opowieści o Sherlocku Holmesie. Ogólnie na plus.

Zupełnie zapomniałam, że nie czytam A. C. Doyle'a, czy może być lepsza rekomendacja?

Po historię sięgnęłam w formie audiobooka na storytel. Sympatyczne, godzinne opowiadanie. Nie było tu wielkich zwrotów akcji, zaskoczeń i tajemnic, ale było to po prostu króciutkie śledztwo, które naprawdę przyjemnie się słuchało. Polecam.

#8/2023

#8/2023

Audiobook
Tak naprawdę przesłuchane jeszcze w grudniu, w czasie Świąt 😆 bardzo sympatyczne opowiadanie, idealne na świąteczne popołudnie do układania puzzli 😀

Audiobook

Przyjemnie się słuchało, ale jest to takie króciutkie, że nawet nie zorientowałam się kiedy nastąpił koniec 🙈

Żałuję, że była taka krótka. Mam niedosyt, bardzo lubię Sherlocka Holmesa. Niestety niewiele żartów sytuacyjnych.

Krótkie i lekkie opowiadanie.
Utrzymany został poziom i klimat oryginalnych opowiadań autorstwa Arthura Conana Doyle'a.

Krótkie i lekkie opowiadanie.

Ciekawe opowiadanie ze słynną parą detektywów. Niestety w klasycznych "okolicznościach przyrody" - XIX-wiecznym Londynie. Po skończonym wcześniej Czerwonym Kręgu liczyłam na futurystyczne universum fabuły.

• Audiobooki
  • Kryminały