Dom nad Wodą

Okładka książki Dom nad Wodą Daphne du Maurier
Okładka książki Dom nad Wodą
Daphne du Maurier Wydawnictwo: ALFA Seria: Kamea. Biblioteka Powieści i Romansów literatura piękna
Kamea. Biblioteka Powieści i Romansów
The House on the Strand (1969)
ALFA
1994-01-01
1994-01-01
2008-01-01
Jan Zakrzewski, Ewa Krasnodębska
podróże w czasie science fiction

Bardzo malo mozna znalezc o fabule tego dziela.
Otoz przyjaciel glownego bohatera przeprowadza eksperyment polegajacy na zazyciu narkotyku, za pomoca kotrego przenosi sie w czasie do roku 1330. Sledzi lokalna spolecznosc i tragedie obyczajowa, ktora tam sie rozgrywa.
W swiecie realnym profesor ginie, a nasz bohater popada w swoiste uzaleznienie zawodzac swoja rodzine.
Powiem szczerze, ze oczekiwalem czegos wiecej. Zakonczenie nawet jest bez uderzenia. Ciekawy koncept autorki i tyle.

Bardzo malo mozna znalezc o fabule tego dziela.

Ta książka z początku może wydawać się nudna, przeszło mi przez myśl aby ją porzucić ale nie lubię nie kończyć książek więc dałam sobie szanse.
Suma summarum historia jest bardzo ciekawa. Podróże w czasie przedstawione są w gorzki sposób, okupione cierpieniem. Bohater jest postacią raczej tragiczną, a my jako czytelnicy obserwujemy jak się stacza. Samą fabułę każdy może odebrać inaczej, osobiście uważam że historia ma drugie dno i można z niej czytać między wierszami.

Jest to powieść obyczajowa z elementami fantastyki. Całokształt historii ciekawy, jednak po du Maurier spodziewałam się więcej. Głównym minusem są dłużyzny, trochę niepotrzebne opisy, natłok postaci (tych z przeszłości). Im dalej tym ciekawiej, choć zakończenie jest dosyć przewidywalne.

podróże mentalne w czasie za pomocą eliksiru z enzymami, który jest silnym narkotykiem - w rok 1330,
Kornwalia, wiele szczegółów obyczajowych i historycznych oraz meteorologicznych

Kornwalia, wiele szczegółów obyczajowych i historycznych oraz meteorologicznych