Dom o Siedmiu Szczytach

The House of the Seven Gables
83-86008-05-9
Agnieszka

Inne wydania

Jedna z najwybitniejszych powieści Hawthorne'a - klasyka amerykańskiego romantyzmu. Utrzymana w konwencji romansu grozy historia najmiętności, wielkich upokorzeń i tragedii oraz drobnych radości, jest jednocześcnie barwną kroniką purytańskich rodów osiadłych w Nowej Anglii

Witold Lisek | 2014-01-17
Na półkach: Aaaaaa, Chcę przeczytać

Isadora | 2010-10-24
Na półkach: Powieść, Przeczytane

Wyjątkowo nudna książka.Tematyka mogłaby być interesująca - oto opowieść o prowincjonalnym miasteczku,nad którego mieszkańcami od wieków ciąży klątwa sprowadzona przez nienawiść i niezgodę w rodzinie głównych bohaterów.Jednak pojawiają się okoliczności,które mogłyby zmienić istniejący stan rzeczy...
Pierwszym minusem jest język autora ; narracja jest zbyt kwiecista,rozwlekła,mam wrażenie,że czasem się gubi i zatraca sama w sobie ; często czytając koniec zdania czytelnik zapomina,co było na jego początku,zdarza się też,że narracja nie wnosi absolutnie nic do fabuły.
Książka zwyczajnie mnie znudziła ; z ledwością się przemogłam,żeby doczytać ją do końca.

jabajbaj | 2014-04-17
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Nie jestem jakoś szczególnie zachwycona tą pozycją - po książce zaliczanej do szerokiego grona "klasyki" spodziewałabym się więcej. I nawet do końca nie wiem, czym to jest spowodowane - czy może aż nazbyt kwiecistym językiem, opisującym rzeczy zbyt błahe, jakby nie pasujące do takiego stylu, czy może samą fabułą, która z początku obiecuje więcej, niż faktycznie daje? Aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że mi się jakoś całkiem nie podobało - po prostu bardzo długo musiałam się wciągać w jej klimat, a kiedy już mi się to udało - nastąpił koniec^^

Gothabella | 2013-07-28

Książka mało porywająca i momentami irytująco naiwna. Autor czasem sprawia wrażenie niezbyt myślącego, produkuje złote myśli o znikomej wartości i głębi. Niby klasyka, ale obiektywnie przeciętna, mam wrażenie.

Nina | 2016-09-10
blondgirl93 | 2016-08-15