Kamienny wyrok

A judgement in stone
83-07-00837-9
literatura angielska, zbrodnia
klara

Psychologiczno - obyczajowa powieść o wątku sensacyjno - kryminalnym. Motywem zbrodni, której ofiarą pada cała rodzina, nie są ani pieniądze, ani kosztowności...

Ania | 2015-06-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Od początku wiadomo kto zabił ale dlaczego?
Książka pokazuje psychikę człowieka, jego tok myślenia i to co jest w stanie zrobić gdy "wyolbrzymia" swój problem.

bazylia | 2013-11-10
Przeczytana: 2000 rok

Książkę znalazłam i przeczytałam zaintrygowana fragmentem, który omawiałam z moją klasą na lekcji angielskiego.
Nie rozczarowałam się - ta powieść to kryminał w angielskim stylu, dość ciekawie napisany, skupiający się na emocjach, motywach postępowania.
Nie jest to lekka lektura, jednak przeczytać warto

gothic_girl | 2014-09-18
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka

Pozycja warta uwagi, ukazująca psychikę człowieka, jego tok myślenia i to co jest w stanie zrobić, gdy jak zaszczute zwierzę zostanie zapędzony w kozi róg. polecam

karolaa | 2014-05-05

Typowy angielski kryminał.Chociaż od początku znamy sprawcę i ofiary morderstwa,to i tak książka jest ciekawa i "wciąga",dosłownie.Szybka,wartka,dynamicznie rozwijająca się akcja.Miła lektura na samotne wieczory. :)

Małgorzata | 2011-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2011

Całość bardzo ciekawa, ale chyba tłumaczenie zepsuło książkę :/

monotema | 2011-02-22
Przeczytana: 24 czerwca 1993

Lubię kryminały, najbardziej te klasyczne, ale ten mnie zaskoczył. Motyw zbrodni jest wydumany ( w sensie pozytywnym), że nigdy bym nie go nie odgadła.

lubka | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Uroczy kryminałek w angielskim stylu. Bohaterowi nakreśleni grubą kreską, ale sympatyczni. Miło spędzony czas.

| 2016-11-19
NicolaVlada | 2016-08-10