Mroczna noc

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Cykl: Władcy Podziemi (tom 1) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Paranormal
Wydawnictwo: HarperCollins
The Darkest Night
Skyler

Cykl książek Władcy Podziemi – to nieśmiertelni wojownicy strzegący bogów Olimpu, którzy przed wiekami popadli w ich niełaskę, zabijając Pandorę, strażniczkę puszki wszelkiego zła. Dziś żyją we współczesnym świecie, a każde z nich skazane jest na wieczne cierpienie. Piekło Maddoksa to powracające ataki Furii, Reyes jest księciem Bólu, a Anya boginią Anarchii. Cała trójka jest skazana na...

Piekło Maddoksa to powracające ataki Furii, Reyes jest księciem Bólu, a Anya boginią Anarchii. Cała trójka jest skazana na nieustanną wojnę z ludźmi, bogami i demonami. Ich szansą na wybawienie jest miłość, tylko że i ona niesie ogromne zagrożenie… Ashlyn Darrow posiada niezwykły dar – gdziekolwiek się pojawi, słyszy rozmowy, które kiedykolwiek odbyły się w tym miejscu. Ta umiejętność wkrótce staje się koszmarem i Ashlyn postanawia ratować się przed szaleństwem. Wyjeżdża więc do Budapesztu, by szukać pomocy w sekretnej sekcie nieśmiertelnych. W ten sposób wpada w wir przerażających, przerastających ludzkie wyobrażenie wydarzeń. Co gorsza zakochuje się w mężczyźnie, który sam żyje we własnym piekle. Ten mężczyzna to jeden z nieśmiertelnych, Maddox…

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: nieznane

WampirkaJustynka | 2015-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Zapowiadało się fajnie i ciekawie. Niestety tylko zapowiadało. O ile jeszcze początek mnie interesował o tyle z biegiem czytania zaczęłam się zniechęcać. Mimo wszystko dobrnęłam do końca. Jak dla mnie za dużo bohaterów i wątków w jedne książce. Coś się w tej książce zaczęło dziać dopiero pod sam koniec. Główni bohaterowie zbyt słodcy. Aczkolwiek pomysł fajny, wykonanie już nie.

Yossa | 2010-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2010

Jest to pierwsza część tej trylogii, czekała u mnie na półce dokładnie dwa miesiące i przed chwilą skończyłam.Postaram się jak najlepiej opisać moje odczucia, bo zauważyłam, że wiele osób na LC ma Mroczną noc w 'chcianych' :)
Ashlyn Darrow posiada niezwykły dar - gdziekolwiek się pojawi, słyszy rozmowy, które odbyły się w danym miejscu. Ma już tego dość, pragnie ciszy, spokoju, normalnego życia, więc pewnego dnia postanawia szukać pomocy pośród nieśmiertelnych wojowników (w tym Maddox'a, którego historię od pierwszych stron poznajemy), ukrytych w starym zamczysku w Budapeszcie. Jak się okazuje, są oni skazanymi na wieczną mękę grzesznikami, którzy wieki temu stanęli przeciwko bogom Olimpu. Ich kara jest bolesna - bogowie zamknęli w ich ciałach najstraszniejsze demony świata.
Pomysł dobry, reszta trochę mnie zawiodła. Już pierwszy rozdział starannie opisuje po co i z jakiego powodu nasi rycerze popadli w niełaskę, co było ogromnym błędem - autorka powinna trzymać nas w niepewności...

virgo123 | 2018-05-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 18 maja 2018

Aż się zdziwiłam, że tak mnie wciągnęła ta książka, bo z reguły fantastyka mnie nie wciąga :P Ale ta była bardzo ciekawa i szybko mi się ją czytało ;) Tylko te niezbyt przyjemne sceny mi się nie podobały :P

myślnik | 2013-06-26
Przeczytana: październik 2012

Jak wielką cenę płaci się za wykroczenie,zbrodnie pod okiem bogów Olimpu?!
Wie o tym między innymi Maddox. Niegdyś najsilniejszy wojownik zgubiony przez dumę.
Upokorzony przyczynia się do kradzieży puszki z największym złem jakie kiedykolwiek istniało.
Owładnięty wypuszczonym demonem - Furią,zabija w szale Pandorę.
Odtąd jego męki trwają co noc.
Na nic nieśmiertelność skoro dzień w dzień umierasz w męczarniach,po to by z rana powstać jak feniks z popiołów.
Furia to bardzo porywcza bestia,w głowie jej tylko zabijanie. Nie ważne wróg,przyjaciel byle tylko lała się krew.

Ashly Darrow natyka się na wojownika w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Od wielu godzin błąka się zziębnięta po lasach otaczających majestatyczne zamczysko z nadzieją,że ktoś tam w środku pomoże jej opanować głosy rozmów z przeszłości,które nadciągają zawsze i z każdej strony.
W takim stanie ducha,pełna nadziei natyka się na Maddoxa skopanego we krwi,z blaskiem mordu w oczach i z mieczem tnącym powietrze...

Fajna książka szybko mi się czytało. Dużo scen "miłosnych" których nie wiem czy oceniac na Plus czy na minus. Warto ją przeczytać Ja na pewno drugą część przeczytam.

merry | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, [52] 2014
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Pewnego dnia, spacerując po księgarni, natrafiłam na książkę, którą już wcześniej chciałam przeczytać. Była nią właśnie „Mroczna noc”. Ostatnio postanowiłam się za nią zabrać. Jak wrażenia? O tym niżej.

Poznajemy grupę ciekawych osób. Dlaczego ciekawych? Otóż nie są oni do końca normalni. Maddoks codziennie musi ponosić śmierć z ręki przyjaciela. Każdego dnia cierpi męki, trafiając do ognia piekielnego, aby następnego dnia zmartwychwstać, zaczekać do północy i umrzeć. Do tego dręczy go demon i furia. Reyes musi zadawać sobie bólu. Torin roznosi zarazę, pozbawiając życia każdego, kogo dotknie. Ci bohaterowie muszą zmagać się z takimi przeciwnościami losu za karę. To oni wieki temu zabili Pandorę, odpowiedzialną za wypuszczenie na świat zła…

Pewnego dnia na drodze Maddoksa pojawia się Ashlyn Darrow. Pracownica Instytutu zajmującego się badaniem nadprzyrodzonych istot. Dziewczyna trafia do twierdzy mitycznych bohaterów. Nieoczekiwanie między nią, a Maddoksem rodzi się uczucie,...

Ervdirle | 2015-04-04

Jak dla mnie książka jest lekka i przyjemnie się ją czyta, mimo, że wiele osób, które ją przeczytały narzekają na nią. Może i nie jest to jakaś idealna książka, prawdę powiedziawszy nie ma takiej książki na świecie, która każdemu by się spodobała, ale ma przynajmniej w sobie coś co może pociągnąć i zaciekawić. Przeczytałam wiele beznadziejnych książek, które już na samym początku nudziły, a w połowie było jeszcze gorzej = lecz tej książki nie zaliczam do tej kategorii. Jeśli ktoś lubi lekkie paranormal romance ( z resztą większość, które spotkałam z tego gatunku to są ) to niech przeczyta nie czytając znajdujących się tutaj opinii. Już raz przeczytałam jakieś przed przeczytaniem i do dzisiaj żałuję. Każdy ma swoje zdanie, ale w pewnym stopniu może wpłynąć na naszą.

Renata | 2012-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Książka naprawdę jest świetna. Łatwo i lekko się ją czyta, niesamowicie wciągająca. Od samego początku aż do końca trzymała mnie w niepewności, od pierwszych stron zżyłam się z bohaterami. Coś pięknego. :)

Beata | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Paranomal fantasy. Da się przeczytać, ale d..y nie urywa. Ot, takie sobie czytadełko.

lajinete | 2014-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

"Mroczną noc" czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Mimo tych 300 stron przeczytałam ją praktycznie w jeden dzień, w ciągu kilku godzin. Przewracałam kartki jedna za drugą i ani się obejrzałam a już skończyłam książkę. A to dlatego, że nie było w niej jakichś długich opisów, akcja toczyła się szybko, czasem aż za szybko, bo to wszystko dzieje się w ciągu kilku dni, a akcji starczyłoby na miesiąc. Więc za styl pisania autorka ma u mnie plus. :)
Jeśli chodzi o fabułę to pomysł na książkę jest moim zdaniem bardzo dobry, inny niż zwykle się spotyka w książkach fantasy. Historia wojowników zmagających się z drzemiącymi w nich demonami jest bardzo interesująca i wciągająca.
Więc wszystko byłoby super gdyby nie pewien drażniący (przynajmniej mnie) motyw. A mianowicie miłość Maddoksa i Ashlyn. Ashlyn spotyka demona i zamiast się go bać, chce z nim iść do domu i praktycznie od razu się zakochuje. To samo dzieje się z nim. Aż dziwne było to jak bronił dziewczyny poznanej dosłownie dzień...