Mroczna noc

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Cykl: Władcy Podziemi (tom 1) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Paranormal
Wydawnictwo: HarperCollins
The Darkest Night
Skyler

Cykl książek Władcy Podziemi – to nieśmiertelni wojownicy strzegący bogów Olimpu, którzy przed wiekami popadli w ich niełaskę, zabijając Pandorę, strażniczkę puszki wszelkiego zła. Dziś żyją we współczesnym świecie, a każde z nich skazane jest na wieczne cierpienie. Piekło Maddoksa to powracające ataki Furii, Reyes jest księciem Bólu, a Anya boginią Anarchii. Cała trójka jest skazana na...

Piekło Maddoksa to powracające ataki Furii, Reyes jest księciem Bólu, a Anya boginią Anarchii. Cała trójka jest skazana na nieustanną wojnę z ludźmi, bogami i demonami. Ich szansą na wybawienie jest miłość, tylko że i ona niesie ogromne zagrożenie… Ashlyn Darrow posiada niezwykły dar – gdziekolwiek się pojawi, słyszy rozmowy, które kiedykolwiek odbyły się w tym miejscu. Ta umiejętność wkrótce staje się koszmarem i Ashlyn postanawia ratować się przed szaleństwem. Wyjeżdża więc do Budapesztu, by szukać pomocy w sekretnej sekcie nieśmiertelnych. W ten sposób wpada w wir przerażających, przerastających ludzkie wyobrażenie wydarzeń. Co gorsza zakochuje się w mężczyźnie, który sam żyje we własnym piekle. Ten mężczyzna to jeden z nieśmiertelnych, Maddox…

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: nieznane

WampirkaJustynka | 2015-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Zapowiadało się fajnie i ciekawie. Niestety tylko zapowiadało. O ile jeszcze początek mnie interesował o tyle z biegiem czytania zaczęłam się zniechęcać. Mimo wszystko dobrnęłam do końca. Jak dla mnie za dużo bohaterów i wątków w jedne książce. Coś się w tej książce zaczęło dziać dopiero pod sam koniec. Główni bohaterowie zbyt słodcy. Aczkolwiek pomysł fajny, wykonanie już nie.

Yossa | 2010-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2010

Jest to pierwsza część tej trylogii, czekała u mnie na półce dokładnie dwa miesiące i przed chwilą skończyłam.Postaram się jak najlepiej opisać moje odczucia, bo zauważyłam, że wiele osób na LC ma Mroczną noc w 'chcianych' :)
Ashlyn Darrow posiada niezwykły dar - gdziekolwiek się pojawi, słyszy rozmowy, które odbyły się w danym miejscu. Ma już tego dość, pragnie ciszy, spokoju, normalnego życia, więc pewnego dnia postanawia szukać pomocy pośród nieśmiertelnych wojowników (w tym Maddox'a, którego historię od pierwszych stron poznajemy), ukrytych w starym zamczysku w Budapeszcie. Jak się okazuje, są oni skazanymi na wieczną mękę grzesznikami, którzy wieki temu stanęli przeciwko bogom Olimpu. Ich kara jest bolesna - bogowie zamknęli w ich ciałach najstraszniejsze demony świata.
Pomysł dobry, reszta trochę mnie zawiodła. Już pierwszy rozdział starannie opisuje po co i z jakiego powodu nasi rycerze popadli w niełaskę, co było ogromnym błędem - autorka powinna trzymać nas w niepewności...

myślnik | 2013-06-26
Przeczytana: październik 2012

Jak wielką cenę płaci się za wykroczenie,zbrodnie pod okiem bogów Olimpu?!
Wie o tym między innymi Maddox. Niegdyś najsilniejszy wojownik zgubiony przez dumę.
Upokorzony przyczynia się do kradzieży puszki z największym złem jakie kiedykolwiek istniało.
Owładnięty wypuszczonym demonem - Furią,zabija w szale Pandorę.
Odtąd jego męki trwają co noc.
Na nic nieśmiertelność skoro dzień w dzień umierasz w męczarniach,po to by z rana powstać jak feniks z popiołów.
Furia to bardzo porywcza bestia,w głowie jej tylko zabijanie. Nie ważne wróg,przyjaciel byle tylko lała się krew.

Ashly Darrow natyka się na wojownika w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Od wielu godzin błąka się zziębnięta po lasach otaczających majestatyczne zamczysko z nadzieją,że ktoś tam w środku pomoże jej opanować głosy rozmów z przeszłości,które nadciągają zawsze i z każdej strony.
W takim stanie ducha,pełna nadziei natyka się na Maddoxa skopanego we krwi,z blaskiem mordu w oczach i z mieczem tnącym powietrze...

Fajna książka szybko mi się czytało. Dużo scen "miłosnych" których nie wiem czy oceniac na Plus czy na minus. Warto ją przeczytać Ja na pewno drugą część przeczytam.

merry | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, [52] 2014
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Pewnego dnia, spacerując po księgarni, natrafiłam na książkę, którą już wcześniej chciałam przeczytać. Była nią właśnie „Mroczna noc”. Ostatnio postanowiłam się za nią zabrać. Jak wrażenia? O tym niżej.

Poznajemy grupę ciekawych osób. Dlaczego ciekawych? Otóż nie są oni do końca normalni. Maddoks codziennie musi ponosić śmierć z ręki przyjaciela. Każdego dnia cierpi męki, trafiając do ognia piekielnego, aby następnego dnia zmartwychwstać, zaczekać do północy i umrzeć. Do tego dręczy go demon i furia. Reyes musi zadawać sobie bólu. Torin roznosi zarazę, pozbawiając życia każdego, kogo dotknie. Ci bohaterowie muszą zmagać się z takimi przeciwnościami losu za karę. To oni wieki temu zabili Pandorę, odpowiedzialną za wypuszczenie na świat zła…

Pewnego dnia na drodze Maddoksa pojawia się Ashlyn Darrow. Pracownica Instytutu zajmującego się badaniem nadprzyrodzonych istot. Dziewczyna trafia do twierdzy mitycznych bohaterów. Nieoczekiwanie między nią, a Maddoksem rodzi się uczucie,...

lajinete | 2014-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

"Mroczną noc" czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Mimo tych 300 stron przeczytałam ją praktycznie w jeden dzień, w ciągu kilku godzin. Przewracałam kartki jedna za drugą i ani się obejrzałam a już skończyłam książkę. A to dlatego, że nie było w niej jakichś długich opisów, akcja toczyła się szybko, czasem aż za szybko, bo to wszystko dzieje się w ciągu kilku dni, a akcji starczyłoby na miesiąc. Więc za styl pisania autorka ma u mnie plus. :)
Jeśli chodzi o fabułę to pomysł na książkę jest moim zdaniem bardzo dobry, inny niż zwykle się spotyka w książkach fantasy. Historia wojowników zmagających się z drzemiącymi w nich demonami jest bardzo interesująca i wciągająca.
Więc wszystko byłoby super gdyby nie pewien drażniący (przynajmniej mnie) motyw. A mianowicie miłość Maddoksa i Ashlyn. Ashlyn spotyka demona i zamiast się go bać, chce z nim iść do domu i praktycznie od razu się zakochuje. To samo dzieje się z nim. Aż dziwne było to jak bronił dziewczyny poznanej dosłownie dzień...

Kimmm | 2010-08-04

Ciekawy pomysł. Zrealizowany nawet dość dobrze. Choć jak dla mnie za dużo erotyzmu.

Ziraelka | 2013-01-14
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Historia jest ciekawa, ale niestety książka generalnie nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Bardzo raziła mnie wulgarność języka bohaterów i opisów wszystkiego, co związane z miłością fizyczną. Miłość i namiętność zostały tu odarte z wszelkiej subtelności.
Niestety nie jest to lektura dla wrażliwców i zdecydowanie nie dla mnie.

malenstwo412 | 2010-09-30
Przeczytana: 30 września 2010

szczerze mówiąc to nie wiem co o niej myśleć.. niby pomysł dobry, niby dużo się dzieje, ale.. no właśnie 'ale'.. sama nie wiem co 'ale',jednak coś jest nie tak.. chcąc być szczerą pomysł na książkę niegłupi a nawet ciekawy(jak to analizuję po przeczytaniu) jednak nie mogę jej za liczyć do 'książek, które porywają'..

Renata | 2012-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Książka naprawdę jest świetna. Łatwo i lekko się ją czyta, niesamowicie wciągająca. Od samego początku aż do końca trzymała mnie w niepewności, od pierwszych stron zżyłam się z bohaterami. Coś pięknego. :)