antropologia
jusola

Podręcznik wprowadzający problematykę słowa i miejsca języka w kulturze do edukacji polonistycznej i kulturoznawczej. Kolejność prezentowanych tematów odpowiada procesowi komplikowania się środków komunikacji: zjawisko języka; językowy obraz świata; komunikacja— kontekst — działanie; współbycie w słowie; oralność; praktyki kultury oralnej; imię, nazwa, kategoria; słowo święte; pismo; mówione—...

— działanie; współbycie w słowie; oralność; praktyki kultury oralnej; imię, nazwa, kategoria; słowo święte; pismo; mówione— pisane; kultura pisma— cywilizacja; druk; kultura druku; dyskursy kultury druku; słowo w kulturze multimedialnej.

Każdą część tematyczną, w której zgrupowano fragmenty tekstów, zamyka zestaw zagadnień i lektur uzupełniających.

Sońka | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016