Okładka książki Crescendo

szeptem, crescendo, becca
typ
papier
Elena
7,61 (6551 ocen i 682 opinie)

Opis książki

Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie. Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż. On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni. Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo… Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach. „Crescendo” to kontynuacja bes...

Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie.

Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż.

Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach.

„Crescendo” to kontynuacja bestsellerowej powieści Becki Fitzpatrick „Szeptem”.

źródło opisu: www.otwarte.eu

Polecamy

Opinie czytelników
Lenalee | 2011-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Czekanie na „Crescendo” było dla mnie prawdziwą udręką, bo im bardziej chciałam tę książkę przeczytać, tym wydawało mi się, że czas jak na złość postanowił się dłużyć. Ciekawość zżerała mnie od środka, byłam niezwykle zainteresowana tym, jak potoczą się dalsze losy Nory i Patcha, tym bardziej, że „Szeptem”, pierwsza powieści Becki Fitzpatrick, podbiła moje serce. Jak się okazało – w „Crescendo” jest znacznie mniej kolorowo, niż śmiałam przypuszczać. Pojawiają się groźne komplikacje, które mogą zaważyć na związku Nory i Patcha, a sama bohaterka będzie musiała stanąć przed prawdą, która może obrócić jej świat do góry nogami. Pytanie tylko: czy miłość Nory i Patcha jest na tyle silna, by ich związek oparł się niebezpieczeństwu i tajemnicom, które ich otaczają?

W tej części warsztat pisarski autorki uległ znacznej poprawie – jakkolwiek na to patrzeć. Moją uwagę przede wszystkim zwróciła konstrukcja bohaterów, którzy stali się teraz bardziej plastyczni i skomplikowani, a moja sympatia do...

Violy | 2011-01-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 stycznia 2011

"Crescendo" to jedna z nielicznych premier książkowych, wyczekiwanych przeze mnie z niecierpliwością w 2011 roku. Becca Fitzpatrick nieodwołanie zaskarbiła sobie moje serce, już dzięki jej poprzedniej powieści, "Szeptem". Jako, że "Crescendo" otrzymałam od Wydawnictwa Otwartego jeszcze przed premierą, byłam wprost wniebowzięta i od razu za nią chwyciłam. Należy powiedzieć, że nie zawiodłam się nawet w najmniejszym stopniu.

Książka jest kontynuacją losów Patcha i zakochanej w nim po uszy Nory. Są razem szczęśliwy, aż pewnego dnia wszystko się zmienia. Chłopak zaczyna "odwiedzać" jej najgorszego wroga - Marcie Millar, która jest z tego powodu bardzo szczęśliwa i na każdym kroku stara się o tym przypominać Norze. Na światło dzienne wychodzą zaskakujące informacje o śmierci jej ojca, a jej samej grozi niebezpieczeństwo. W dodatku nie wie, czy nadal może ufać Patchowi...

Porównując "Crescendo" z poprzednią częścią, dużo więcej się tu dzieje. Niespodziewane zwroty akcji, okryte mgłą tajemn...

BlackBerry | 2011-03-23
Na półkach: Ulubione, (2011), Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2011

Bardzo długo zajęło mi zdobycie tej książki. No, ale w końcu udało się i jestem pewna, że jednego nie wybaczę jej nigdy...
Oczywiście mam na myśli worki pod oczami (które mogłabym chyba wozić na taczkach) i dwa zawalone sprawdziany w szkole, a wszystko przez to, że nie mogłam się oderwać. Zrobiłam sobie - że tak to nazwę - krótką przerwę. No, ale co tam gorsze oceny mogę poprawić, a książka... no dobra może by i nie uciekła, ale ja i tak mam jak zawsze swoje bardzo mocne argumenty w kieszeni ;)

"Crescendo" wychodzi stanowczo poza "stały temat", prezentując nam w dużej mierze historię, zawierającą nowe i w końcu nie powtarzające się wątki. Autorka nie odchodząc od głównego tematu czyli miłości Patcha i Nory, jednak napisała jakby drugą historię, zupełnie odmienną i wciągającą nas w swój, jakże dynamiczny, wir wydarzeń. Dała nam czas na rozgryzienie Patcha i odkrywanie jego tajemnic krok po kroku, tak aby w kolejnych rozdziałach dodać nam kolejnej porcji wrażeń......

Patricia | 2013-12-18
Przeczytana: marzec 2012

Gdy wreszcie już miałam kolejną część "Szeptem", odczuwałam wielkie zainteresowanie dalszymi losami Nory i Patcha. Kiedy już mogli być razem bez żadnych przeszkód, chciałam się dowiedzieć czy to się uda. Oczywiście tak nie było, jednak wcale mnie to nie zmartwiło.

Wiele przeszkód stanęło na drodze związku Nory i Pacha.
ZAZDROŚĆ INNA DZIEWCZYNA i do tego jeszcze ARCHANIOŁOWIE

Druga część serii Pani Fitzpatrick podobała mi się bardziej niż pierwsza. Sama nie wiem czym było to spowodowane, ale do tej pory lubię powrócić do tej książki aby na nowo czytając mogła zżyć się ponownie z moimi ulubionymi bohaterami.

Końcówka mną wstrząsnęła, kiedy już myślałam, że wszystko będzie dobrze i skończy się HAPPY ENDEM, tak się nie stało i dlatego ciężko było mi czekać na kolejną część.

GORĄCO POLECAM wszystkim fanom FANTASY i nie tylko. Ta książka może wciągnąć każdego.

Sięgnęłam po drugą część cyklu „Szeptem” mimo tego, że na pierwszym tomie się zawiodłam. Czy „Crescendo” mi to wynagrodziła? Raczej nie, ale ta jest minimalnie lepiej.

Jednym z atutów tej książki jest zakończenie, które zaskakuję i zachęca do przeczytania kolejne części cyklu.

Becca Fitzpatrick zaskoczyła mnie jednak konstrukcją bohaterów. O wiele lepiej, niż w „Szeptem” zostali ukazani. Są bardziej złożeni, dzięki czemu nie są nudni. Polubiłam postać Patcha, bo jest złym charakterkiem, ale w „Szeptem” całkiem całkiem lubiłam No®ę, ale w „Crescendo” autorka tak poprowadziła fabułę, że Nora zgubiła to, co w niej lubiłam.

Akcja jest dynamiczna i lekka. Przyjemnie się czyta. Co mnie ucieszyło w toczącej się fabule- ograniczenie wątków miłosnych Nory i Patcha. Było więcej akcji, tajemnic.

Ta łatwa i mało ambitna lektura naprawdę wciąga, mimo swoich wielu wad.

To chyba tyle o plusach powieści.

Na konto pod tytułem „Minusy” mogę zaliczyć to, że Nora nieraz razi czytelników swoją...

Ponad pięć miesięcy temu przeczytałam "Szeptem", pierwszą książkę z serii Beccy Fitzpatrick. Obiecałam sobie wtedy, że muszę przeczytać "Crescendo" już, w tej chwili, natychmiast... Zakochałam się w opowieści o aniołach z Patchem i Norą w rolach głównych. Zakochałam się w niezwykłej, magnetycznej okładce. O niczym innym nie potrafiłam myśleć. Chciałam tylko poznać kontynuację serii. Niestety, "Crescendo" wpadło mi w ręce dopiero teraz (aktualnie już stety). Odłożyłam wszystko na bok, zasiadłam na kanapie z herbatką (z cytrynką) i pozwoliłam sobie przepaść.

Po emocjonujących wydarzeniach z poprzedniej części Patch stał się aniołem stróżem Nory. Czuwa nad jej bezpieczeństwem. Prócz tego jest miłością Grey, jednak ich związek nie powinien mieć racji bytu. Gdyby archaniołowie się o tym dowiedzieli... Patch jest ostrożny w okazywaniu czułości swojej podopiecznej, można powiedzieć, że nawet ich skąpi. Wkrótce zaczyna się między nimi psuć. Nora powoli traci do Patcha zaufanie. Kolejne gwoźdz...

Crescendo to kontynuacja bestsellerowej powieści Becki Fitzpatrick Szeptem.

Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż.
Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach.

Książka Crescendo jest równie wciągająca jak Szeptem. Upadły anioł, który stał się aniołem stróżem. Śmiertelniczka zakochana w nim na zabój. Niestety sprawy między Norą a Patchem trochę się komplikują. Archaniołowie nie są zadowoleni z tego, że Patch kocha Norę. Przydzielają mu do opieki największą rywalkę Nory, Marcie. Czy ich uczucia przetrwają tę próbę? Czy Patch sprzeciwi się archaniołom by być z ukochaną?

Martha | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

" - Dwa miesiące temu Vee, moja mama... wszyscy... ostrzegali mnie, że jesteś z tych chłopaków, dla których dziewczyny to zdobycz. Mówili, że będę tylko kolejnym eksponatem w kolekcji, kolejną głupią gęsią, którą uwiedziesz dla własnej satysfakcji. Mówili, że w chwili, gdy się w Tobie zakocham, ty odejdziesz. - Przełknęłam głośno ślinę. - Chciałabym wiedzieć, że nie mieli racji."
Książka ta była moim urodzinowym prezentem od wydawnictwa, z którego byłam bardzo zadowolona.
Okładka jest piękne. Oczywiście, motyw przewodni z pierwszej części, czyli szarość i pióro. I ta błyskawica w tle. Cudne. I chyba ta nawet podoba mi się bardziej, niż poprzednia.
Prolog nietypowy, tak jak w pierwszym tomie. Scena wyrzucona z kontekstu, nieznani bohaterowie. Dopiero później, kiedy pojawia się imię "Nora", wszystko zaczyna nam się łączyć w całośc i układać.
I teraz coś... Ekhem, nie wiem jak to nazwać. Bo czasem lubię wyobrażać sobie to, co aktualnie czytam. A kiedy tak myslałam o tym, jak Patch za...

Querida | 2011-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier książkowych roku 2011 było przede wszystkim "Crescendo". Pierwsza część, "Szeptem", bardzo mi się spodobała, więc niemal rok z utęsknieniem wyczekiwałam (bardzo niecierpliwie) na premierę drugiej części cyklu Becki Fitzpatrick.

Zaczynają się wakacje. Nora jest święcie przekonana, że te dwa miesiące będzie mogła w większości przeznaczyć swojemu chłopakowi, a zarazem aniołowi stróżowi, Patchowi. Jednak bardzo szybko ich związek zaczyna się psuć. Patch coraz bardziej oddala się od Nory, a zbliża do... Marcie Millar, największego wroga nastolatki. Dziewczyna jest zdruzgotana. Myśli, że nic gorszego nie może jej spotkać. A jednak... myli się. Skrywane sekrety, nowi wrogowie i znajomi (wobec których trzeba być bardzo ostrożnym...), a także niewyjaśniona śmierć ojca Nory to tylko część kłopotów dziewczyny. Zwłaszcza, jeśli w to ostatnie wydaje się być zamieszany jej anioł stróż.

W porównaniu do poprzedniej części,...

enga | 2011-01-17
Przeczytana: 12 stycznia 2011

W sieci możemy znaleźć bardzo wiele niezmiernie pochlebnych, pełnych zachwytów recenzji. Ciekawe, jak na ich tle wypadnie moja opinia? :)

"Crescendo" to kontynuacja bestselleru zatytułowanego "Szeptem". O pierwszej części nie będę się rozpisywać, upłynęło od wydania tyle czasu, że wystarczy kilka sekund, a znajdziecie dziesiątki recenzji ;) Druga część ukazuje losy tych samych bohaterów, a dzieje się w niej, oj dzieje!

Patch jest w dalszym ciągu Aniołem Stróżem Nory, a na dodatek jej chłopakiem. Pierwsze kilkadziesiąt stron to wręcz opis sielanki między zakochanymi, zachwytów jakie to wszystko wspaniałe i jak super się potoczył ich los. Ale nagle sielanka zaczyna zmieniać oblicze. Bo okazuje się, że Patch nie jest w stanie zadeklarować, że kocha Norę, dlaczego? Dziewczyna przeżywa ciężki okres, w którym poznaje powody zachowania Patcha, co jednak nie ułatwia jej życia. Pozostaje im rozstanie, mimo tego, że chcą być razem. Bo chcą, prawda? Tylko dlaczego Patch zaczyna się spotykać z...

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku