Crescendo

Okładka książki Crescendo Becca Fitzpatrick
Okładka książki Crescendo
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 2) fantasy, science fiction
Szeptem (tom 2)
Agnieszka Fulińska
szeptem crescendo becca

🪽CRESCENDO🪽

8/10 ⭐️

🪽Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie.
Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż.
On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni.
Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…
Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach.🪽

🪽TOM 2

🪽Co to za emocje? O JA CIĘ KRĘCE!
Kiedy zaczynałam tą serie, to nie spodziewałam się zbyt wiele. Nie dlatego, że słyszałam czy czytałam różne opinie na jej temat, ale wolę w ten sposób podchodzić do książki, że względu na to by się mile zaskoczyć, niżeli zawieść.

🪽W tej części mamy tyle zwrotów akcji, tyle wszystkiego, że nie sposób nie nudzić się... ba, nie sposób odłożyć jej na chwilę, nie pragnący szybkiego powrotu do czytania.

🪽Nie mogę doczekać się dalszych losów naszej Nory i Patcha oraz jej przyjaciół. Co się wydarzy, a może Co zaskoczy nas później?

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #szeptem #crescendo #beccafitzpatrick #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽CRESCENDO🪽

8/10 ⭐️

🪽Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie.
Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż.
Tajemnice budzą niepokój, niepewność...

Pierwszą część przeczytałam dawna temu. Popatrzyłam sobie, że na biurku leży mi druga część, już raz się za nią zabierałam, ale przeczytałam wtedy jakieś maks. kilkadziesiąt stron. Miałam w głowie ogólny zarys tego, co pamiętałam z pierwszej książki, więc uznałam, no dobra, pora przeczytać i tę. Więc... Książka to typical opowieść w stylu Zmierzchu, romans dla nastolatek. Nie będę mówić, że nie sprawiło mi przyjemności przeczytanie tego, bo tak nie jest. Sam fakt, że przeczytałam to na dwa posiedzenia. Jakieś ostatnie 50 stron mnie całkiem zadowoliło, bo w końcu jakiś fajne zwroty akcji, ale ostatnie 2 strony?? Bruuuuh... Dlaczego? Teraz mam uczucie niedokończonego wątku ;-; I wydaje mi się, że dosłownie te dwie ostatnie strony to taka zarzucona wędka w stylu "Jesteś ciekaw, co będzie dalej?" Przeczytaj kolejną część. Wgl sama fabuła tej książki nie jest jakaś wybitna, nie porusza żadnych ciekawych tematów, tylko to rozwodzenie się na temat ojca głównej bohaterki + jakieś szpiegowanie, jednak tak jak napisałam wyżej końcówka (prócz 2 ostatnich stron) serio podwyższyła jakość tej książki. Nomć

Zdecydowanie lepsza niż pierwszy tom. Historia wciągająca, aż trudno się od niej oderwać, bardzo szybko się ją czyta.

Druga część przygód Nory i Patcha nie zawodzi. Nad związkiem anioła i zwykłej śmiertelniczki gromadzą się czarne chmury - w związek wkrada się zazdrość i nieporozumienie. Patch skrywa wiele tajemnic, których nie może wyjawić Norze, z czego dziewczyna nie jest zadowolona. Do tego dochodzą pewne tropy wskazujące na to, że Patch w jakimś stopniu był zamieszany w przedwczesną śmierć ojca Nory. Życia zakochanym nie ułatwia pojawienie się dawnego znajomego dziewczyny, Scotta oraz zachowanie głównej antagonistki naszej bohaterki, Marcie Millar, która z każdą chwila zdaje się być wredniejsza. Jakby problemów było mało, na Norę znów czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Tym razem jednak ma ono uderzyć z najmniej spodziewanej strony...

W tym tomie znów spotykamy dobrze nam znanych bohaterów książki "Szeptem", ale poznajemy również całkiem nową postać a sama autorka skupia się na przeszłości Nory, a konkretnie na śmierci jej ojca, Harrisona Grey'a oraz na członkach rodziny Millarów - głównych antagonistach Nory. W tym tomie bliżej poznajemy Marcie Millar oraz jej ojca Hanka. Zaglądamy w przeszłość bohaterów i dowiadujemy się mnóstwa ciekawych rzeczy. Ten tom pełen jest tajemnic i niespodzianek.

Książkę czyta się bardzo dobrze, miłosne roszady młodych bohaterów porządnie wciągają czytelnika. Myślę, że powieść spodoba się fanom pierwszej części - "Crescendo" jest godną kontynuacją pierwszego tomu. No i to zakończenie... Niezwłocznie należy przystąpić do lektury trzeciego tomu.

Książkę oczywiście polecam, nie tylko nastoletnim czytelnikom.

Niestety gorsza niż pierwsza część, zwłaszcza pierwsza połowa książki, gdzie prawie nic się nie dzieje. Druga połowa już zdecydowanie lepiej.

Okej z czystym sercem mogę stwierdzić, że o ile pierwsza część nie przypadła mi do gustu tak druga była świetna. Historia ciekawe się rozwinęła i o ile w pierwszej części brakowało mi uczucia, w którym nie można się oderwać od książki tak tutaj tego nie brakowało zwłaszcza od połowy książki. Nadal mam małe "ale", a propos stylu pisania autorki, jednak zauważyłam tutaj znaczną poprawę.
Jestem bardzo ciekawa trzeciej części. Zabieram się od razu do czytania 😊

Fajnie się czyta

Fajnie się czyta

"Crescendo" autorstwa Becci Fitzpatrick to kontynuacja i zarazem druga część historii Nory i Patcha. Poziomem pisarskim, pomysłowością akcji i tajemniczością zasadniczo nie odbiega od poprzedniego tomu. Jednakże jest kilka mankamentów, na które zwróciłam szczególną uwagę, np. bardziej rozwinięta akcja w drugiej połowie książki (pierwsza połowa głównie skupiała się na problemach i przemyśleniach Nory). Drugą kwestią jest zmiana zachowania Nory, która wywoływała we mnie lekką irytację. Dziewczyna często szukała problemów tam gdzie ich nie było i czasem podejmowała irracjonalne decyzje. Patch natomiast troszeczkę uciekł z kart powieści i było go zdecydowanie mniej niż w "Szeptem", nad czym ubolewam - jest jedną z moich ulubionych postaci.
Jednakże na zdecydowaną pochwałę zasługuje zakończenie, które swoim przebiegiem i zagadkowością zachęca do sięgnięcia po kolejny tom powieści.
Całościowo "Crescendo" wywarło na mnie pozytywne wrażenie.

Polecam z całego serca.

Polecam z całego serca.

Dla mnie seria "Szeptem" jest skończona przekartkowałam i to by było na tyle. Książka jest irytująca i nudna. Nie polecam.

• 2011

Video