Crescendo

Okładka książki Crescendo
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska
szeptem crescendo becca

Okładka książki Piękne istoty Kami Garcia, Margaret Stohl
Ocena 6,7
Piękne istoty Kami Garcia, Margar...

"Crescendo" od Becci Fitzpatrick to dalsza część historii Nory i Patcha. Wprowadzenie z pierwszej części daje nam tutaj pełny obraz na bohaterów i nowe zdarzenia, które jednak w pewnym sensie sa wyjaśnieniem tych poprzednich.
Książkę czytało mi się z takim samym zachwytem jak pierwszą część. Wiele się dzieje, akcja ciągle trzymała w napięciu a niektóre postaci i wydarzenia w tajemnicy do samego końca.

Jednak jak każda chociażby z pozoru idealna powieść ma wady. Jedną z pierwszych która nasuwa mi się na myśl jest kierunek w którym posunęła się postać Nory. Stała się nazbyt irytująca, szukająca dziury w całym i rozkapryszona. Poruszał ja chociażby najmniejszy błąd Patcha. Ich ciągłe kłótnie nieco zaburzyły mój pogląd na ich relację. Sam Patch zniknął ze stron na bardzo długo. Bardzo mi go brakowało, ale za to przedłożyło się to na akcję.

Seria Becci Fitzpatrick należy do mojej sekcji „nadrabiam coś za czym bym szalała jako nastolatka, ale nie czytałam wtedy książek”.

„Szeptem” czytałam jakoś w marcu zeszłego roku także przepaść między tomami jest ogromna, postanowiłam nie odwlekać w czasie sięgania po kolejne części serii.

Tak jak zakochałam się w pierwszym tomie, tak zakochałam się w drugim. Pierwszy podobał mi się bardziej, w drugim brakowało mi Patcha, ale wynagradza to obrót spraw. Dzieje się naprawdę wiele, a czytelnik zyskuje nowe odpowiedzi na dotychczas nieznane pytania. Tymi złymi okazują się ci, których w życiu byśmy nie podejrzewali przez co autorka nas zaskakuje i trzyma w stałym napięciu aż do ostatniej strony.

Uwielbiam postać przyjaciółki Nory - Vee, jej poczucie humoru potrafi do mnie dotrzeć. Pozostali bohaterowie również są świetnie wykreowani.

Książka pełna niespodziewanych zwrotów akcji, czytając zupełnie się nie nudziłam. Jak podczas czytania całej serii. Przystojny i mroczny Patch był idealnie wykreowany przez autorkę. A Nora spokojna dziewczyna niewiedząca o istnieniu świata nadprzyrodzonego, której jednego dnia świat wywraca się do góry nogami. Zazwyczaj nie czytam książek fantasy, jednak ta seria bardzo przypadła mi do gustu. Polecam !!!

Tak, jak przy pierwszej bawiłam się dobrze, tak druga część niestety mnie w większości przeczołgała. Przez zachowanie głównej bohaterki, która wciąż szukała dziury w całym, szukała najdrobniejszego potknięcia Patcha, aby zrobić mu bezsensowną awanturę z byle powodu, miałam ochotę rzucić książką lub udusić Norę. Naprawdę! Całą sytuację ratował Patch i tajemnica Czarnej Ręki, inaczej oceniłabym tę książkę o wiele niżej.
To co również zaczęło mi znacznie bardziej uwierać niż w pierwszym tomie to ponowna inspiracja "Zmierzchem".

Na półkach: , , , , , ,

Crescendo to równie dobra rozrywka jak Szeptem. Pierwszy tom lekko bardziej mi się podobał. Może dlatego, że to było swego rodzaju wprowadzenie do tego uniwersum. Jako plus drugiego tomu mogę wymienić nieobecność, przez dłuższą część czasu, głównego bohatera - Patcha. Romans na zasadzie "kłód rzucanych pod nogi" to nie jest to, co chciałabym czytać. Zdecydowanie popieram opcję dawkowania tych emocji i wprowadzenia wątku morderstwa.

„Crescendo” to drugi tom cyklu „Szeptem” Becki Fitzpatrick. Tak jak pierwszy tom był dla mnie lekki i przyjemny, tak ten był totalną porażką. Niby jest wartka akcja i historia opowiedziana w przystępny sposób, ale niezwykle irytująca główna bohaterka popsuła całą książkę. Jakbym znała kogoś tak irytującego jak Nora, to już dawno wysłałabym go na tamten świat. 🙃

Przez całą książkę Nora zachowywała się niesamowicie nielogicznie: nie bała się, kiedy każda normalna osoba umierałaby ze strachu, śmiała się w poważnych chwilach i odbierała zupełnie odwrotnie każde wypowiedziane do niej zdanie. Mamy tutaj zazdrosną, pełną zawiści nastolatkę z huśtawką nastrojów, która, owszem, myśli, ale dopiero po fakcie. Nora także bez przerwy robiła coś tylko po to, by dopiec biednemu Patchowi. Również to jak Patch ciągle nazywał ją aniołem działało mi na nerwy. Niestety zawiodłam się też na tym jak niewielki procent tej książki to wątek fantastyczny. Miałam ogromną nadzieję, że w tej części będzie trochę więcej o aniołach i ich świecie, a było temu poświęcone zaledwie kilka stron.

Chyba największą zaletą tej książki jest język autorki, który w swojej lekkiej formie pozwala przeczytać tę książkę w ekspresowym tempie. Plusem było również to, że autorka mimo wszystko potrafiła mnie zaciekawić. Myślę, że tylko dlatego będę brnąć dalej w tę serię. Trzecią zaletą jest zakończenie książki, które faktycznie mocno mnie zaskoczyło i zachęciło do lektury trzeciego tomu (obym tego nie żałowała). (Jestem już po lekturze. Tak. Żałuję. 😂)

„Crescendo” Becki Fitzpatrick jest zdecydowanie gorsze niż pierwsza część serii. Tyle irytacji podczas czytania to ja dawno nie przeżyłam. Niebawem przekonam się czy trzeci tom ma lepszy poziom. Niesamowicie trzymam za to kciuki, bo fajnie by było zobaczyć nareszcie wykorzystany potencjał tej historii. 🙈

Przez całą...

WSPANIAŁA książka, cały cykl
ciekawa ,na wysokim poziomie
dobrze poprowadzone postacie ,wciągająca akcja
oceniam cały cykl
oczywiście wszystko zależy od tego czego szukamy :)

WSPANIAŁA książka, cały cykl
ciekawa ,na wysokim poziomie
dobrze poprowadzone postacie ,wciągająca akcja
oceniam cały cykl
oczywiście wszystko zależy od tego czego szukamy :)

Druga część sagi jest tak samo dobra jak wcześniejszy tom. Ma niezwykle przemyślane zwroty akcji, a tempo, zwłaszcza pod koniec książki, jest szalone. Emocjonalnie ta książka rozwala, istny rollercoaster. Nora irytuje swoim niezdecydowaniem i infantylnością, ale nie zapominajmy, że jest tylko nastolatką. Jednak wszystkie problemy i nieporozumienia to w stu procentach jej wina. Patch w tej części da się lubić, a właściwie kochać, jeszcze bardziej. Polecam i lecę czytać kolejny tom.

No musze powiedzieć, że nie spodziewałam się, że druga część będzie lepsza od pierwszej. A tu takie zaskoczenie pozytywne.

📕Recenzja:

Zdecydowanie druga część sagi ,,Szeptem" jest bardziej wybuchowa i emocjonująca. Cała otoczka dualistycznego świata i dreszczyku tajemnic daje nam ciekawą mieszankę. Momętami toksyczność relacji głównych bochaterów mnie irytowała, jednak zakończenie wbiło mnie w fotel. Do pewnego momentu książki, myślałam iż jej nie doczytam jednak ją skończyłam z świetnym skutkiem

📕Recenzja:

Video