Crescendo

Okładka książki Crescendo Becca Fitzpatrick
Okładka książki Crescendo
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 2) fantasy, science fiction
Szeptem (tom 2)
Agnieszka Fulińska
szeptem crescendo becca

📚Becca Fitzpatrick "Crescendo"
📖Wyd. @poradniak
Nora w końcu jest szczęśliwa, że udało jej się być z Patchem. Niestety los szybko odbiera jej to szczęście i sprawia, że dziewczyna jest załamana. Niedługo potem powraca do miasteczka jej kolega z dzieciństwa i to właśnie z nim zaczyna nawiązywać nić porozumienia. Coś jednak jej w nim nie pasuje i postanawia dowiedzieć się o co chodzi. Patch natomiast zaczyna się kręcić koło Marcie co nie podoba się Norze.
Kochani jest to druga część mojej ukochanej serii i tak jak wam mówiłam cały czas zachwycam się nią na nowo. Ta część jest dla mnie jednak najbardziej bolesna i razem z Norą ogromnie przeżywałam ich rozstanie.
W tej części jest wiele cierpienia oraz silnych emocji, które towarzyszą nam przez całą tą książkę.
Nora pragnie prawdziwego związku z Patchem niestety archaniołowie cały czas mają ich na oku . Wiadomo, że nie mogą tworzyć tego związku, ponieważ jest to nie zgodne z ich zasadami. To jak dała szansę na poznanie swojego kolegi było dla mnie bardzo ciekawe. Tym bardziej, że jego owiana tajemnicą przeszłość nie daje nam spokoju a wręcz przeciwnie przyciąga nas niczym magnes.
Patch również cierpi z powodu decyzji Nory. Robi wszystko aby dalej ją chronić pomimo całej sytuacji. Ma także nowe zadanie jakie dostał i chroni również Marcie. Jest to bardzo skomplikowana sytuacja, która bardzo odgrywa się na obojgu zakochanych.
Musicie tutaj przygotować sobie chusteczki, ponieważ napewno uronicie tutaj nie jedną łzę. Wasze serca będą rozstrzaskane na kawałki, więc bądźcie na to gotowi. Klimat tutaj jest jeszcze bardziej mroczny i tajemniczy co bardzo mi odpowiada. Jak już wam wspominałam wcześniej ta seria ma tak dobry Vibe, że za każdym razem jestem oczarowana. Już nie mogę się doczekać kolejnej części i powrotu do moich ukochanych bohaterów.

📚Becca Fitzpatrick "Crescendo"
📖Wyd. @poradniak

Bardzo polecam! Mega seria!

Bardzo polecam! Mega seria!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Crescendo" czyli drugi tom serii Szeptem i zarazem historia, którą można byłoby uznać za... nieśmiertelną 😁

Od momentu kiedy pierwszy raz przeczytałyśmy tę książkę minęło wiele, wiele lat przez co zastanawiałyśmy się czy nasze odczucia będą podobne do tych, które przeżywałyśmy kiedyś. Jakie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że były identyczne a może i nawet odrobinę bardziej wzmożone ze względu na miniony czas oraz życiowe doświadczenia jakich w tym czasie nabyłyśmy i patrzenie na pewne sprawy z zupełnie innego punktu widzenia.

Dalszy ciąg historii Nory i Patcha to powieść podczas czytania której może się zdarzyć, że będziecie mieli ochotę przybić sobie tzw. "face palm" denerwując się na dokonany przez bohatera wybór, z którym nie do końca będziecie się zgadzać, wzdychać gdy niektórzy będą chcieli zrobić sobie na przekór zamiast porozmawiać i wyznać prawdę ale i czuć ciepło a także uśmiechać się, gdy będą blisko siebie ❤️ to z całą pewnością książka, która będzie wzbudzać wiele emocji, zwłaszcza, gdy w życiu bohaterów zaczną mieszać osoby trzecie a takich brakować nie będzie, ale i pozwoli Wam się przenieść do zupełnie innego świata. Świata, w którym spotkacie upadłego anioła, który odzyskał skrzydła, dziewczynę, która za nim szaleje oraz mroczną przeszłość, która zabija. Czy Nora i Patch choć są sobie przeznaczeni zdołają uniknąć zdrad i pokonają razem nadchodzący mrok? 🤔 O tym koniecznie musicie przekonać się sami 😁

Wspominając o powyższej książce należy dodać również, że poza rozterkami miłosnymi znajdziecie także ciekawą fabułę oraz m.in za sprawą snów Nory zagadki, które koniecznie będziecie chcieli rozwikłać, aby dowiedzieć co one mogą oznaczać i do czego Was zaprowadzą? 🤔 Pewne jest, że nic tu do końca nie jest oczywiste i mimo, że my tę historię już kiedyś czytałyśmy, ponownie śledziłyśmy każdy krok występujących tu postaci z zapartym tchem 😍

Jeżeli zatem lubicie młodzieżówki z wyraźnie wyczuwalną chemią oraz uczuciem jakie łączą bohaterów a także przyprawiające momentami o zawrót głowy z powodu intensywności przeżywanych emocji to będzie to książka dla Was 😎 polecamy!

Upadłe anioły, zakazana miłość i świat ciemności – ten klimat jest doskonale oddany w serii “Szeptem”. Pierwsza była świetna i nie mogłam się oprzeć żeby nie czytać kolejnej, bo byłam ciekawa co dalej się dzieje u Nory i Patcha.

Drugi tom przygód Nory i Patcha obfituje w jeszcze większe emocje i jeszcze więcej niewiadomych się pojawia. Tu autorka zaskakuje czytelnika pozwala poznać bohaterów oraz świat w jakim się znajdują.

Nora i Patch czują się komfortowo będąc razem, nawet jeśli to ukrywają. Patch wyczuwa jednak, że Nora wciąż jest w niebezpieczeństwie i jest gotowy zrobić wszystko, aby ją uratować, nawet za cenę utraty jej. Jednak pojawia się tajemnicza osoba, która przypomina Norze jej ojca i wszystkie jej wspomnienia wracają.
Co wspólnego mają Nora i tajemnicza śmierć jej ojca ? Kto to jest Czarną Ręką ? Czy Patch jest dalej jej Aniołem Stróżem ?

Druga część cyklu “Szeptem” pełna jest nagłych zwrotów akcji i sporo się tutaj dzieje. Poznajemy głębiej bohaterów i ich dylematy życiowe. W tej części autorka wyjaśnia wiele o Nefilach, upadłych aniołach oraz tego, jaki rodzaj relacji Nora ma z tym światem. Myślę, że przeżyjesz tutaj coś więcej niż tylko emocjonalny rollercoaster ta książka jest długo będzie w Twojej głowie.

Wiem, że tego można było się spodziewać po pierwszej części, ale druga część utwierdziła mnie w przekonaniu, że Becca Fitzpatrick ma talent do pisania świetnych powieści. Zupełnie nie spodziewałam się takiego zakończenia i byłam pod wrażeniem napięcia, które buduje się przez całą książkę.

Polecam Wam bardzo tą serię ah te emocje i przystojny Patch mieszkanka wybuchowa

Współpraca reklamowa z @poradnia_k_wydawnictwo

"Crescendo" Becca Fitzpatrick

3,75/5 ⭐️

"- Noro, ja się zbuntowałem. Jak tylko archaniołowie się o tym dowiedzą, będą mnie szukać. Miałaś rację, łatwo mi przychodzi łamanie zasad."

Czuję, że tak niską oceną właśnie sobie nagrabiłam u większości z was 😂

Drugi tom serii "Szeptem"..

Nie będę kłamać - kolejny tom o Norze i Patchu przypadł mi zdecydowanie mniej do gustu, aniżeli pierwszy. I nie wiem, czy to kwestia czasu, w którym czytałam tę książkę i miałam potężne zastoje czytelnicze, czy tego, że miałam na głowie full książek do recenzji.. ale nie mogłam wczuć się w tę opowieść tak, jak w poprzednią.

Generalnie wszystko poszło tutaj dobrze - pomiędzy Norą, a Patchem, nadal iskrzy się tak, że wióry lecą.
Jest mrocznie i nadal czuć ten vibe książek z gatunku fantastyki z 2012 roku.
Fabuła gna, a tajemnic i zagadek do rozwikłania jest nie mało.

A jednak coś mi tu nie zaskoczyło i można by nawet powiedzieć, że pierwszą połowę książki męczyłam dobre dwa tygodnie, co raczej mi się nie zdarza..

Jedno się nie zmieniło od momentu, kiedy czytałam tom pierwszy - moje uwielbienie do Patcha 🖤

"- A co ze mną? Jesteś przecież moim aniołem stróżem.
Patch spojrzał mi prosto w oczy.
- Już nie, Aniele."

Typ jest nadal moją miłością i to głównie on uratował tę książkę. Uwielbiam to, że przypomina mi Damona z "The Vampire Diaries", z tym swoim śmieszkowaniem i aparycją typu "seksowny gnojek" 🖤

I w sumie myślałam, że jego relacja z Norą w tym tomie będzie bardziej sielankowa, że wszystko co złe już za nimi. A tu zonk 😂
Chociaż z drugiej strony mogłam się domyślić, że między głównymi bohaterami nie może być spokojnie i kolorowo, to zbyt nierealne.

Druga połowa książki wypadła w moim odczuciu lepiej, a końcówka zmiata z planszy. Byłam pewna, że ucięło mi książkę w środku akcji, ale nie, to autorka zapragnęła, żeby ludzie rzucali książką o ścianę 😂
Mimo takiego finału.. nie czekam jakoś specjalnie na trzecią część 🙈

Nie wiem.. naprawdę nie wiem, dlaczego ten tom nie rozkochał mnie w sobie tak mocno, jak poprzedni..
Wszystko wydaje się być na miejscu, a jednak brakuje mi.. czegoś.

"- Co teraz z nami będzie?
- Będziemy razem. - Uniósł brwi pytająco i skrzyżował palce, jak na szczęście.
- Ciągle się kłócimy - powiedziałam.
- I godzimy."

Współpraca reklamowa z @poradnia_k_wydawnictwo

"Crescendo" Becca Fitzpatrick

3,75/5 ⭐️

Czuję, że tak niską oceną właśnie sobie nagrabiłam u większości z was 😂

Drugi tom serii "Szeptem"..

Nie będę kłamać - kolejny tom o Norze i...

Saga "Szeptem" to pierwsza seria, po jaką kiedykolwiek sięgnęłam i do której mam ogromny sentyment. Kojarzy mi się ona przede wszystkim z czasami wczesnolicealnymi. Doskonale pamiętam ten dzień, kiedy ta seria trafiła w moje ręce i wszystkie tomy przeczytałam na raz. Siedziałam wtedy na łóżku i czytałam cały dzień i całą noc, nie mogąc oderwać się od lektury. 🥰

"Crescendo" to drugi tom, który tak naprawdę pozostawia czytelnika z ogromnym zaskoczeniem. Końcówka zdecydowanie sprawia, że już ma się ochotę sięgnąć w pociąg dalszy. W tej części ma się złudną nadzieję, że relacja między Norą, a Patchem będzie rozwijać się bez przeszkód. Nic bardziej mylnego, bo na jaw wychodzą mroczne tajemnice, a Norze grozi ogromne niebezpieczeństwo. Dziewczyna jest bardzo bliska odkryciu prawdy odnośnie śmierci jej ojca. Czytelnik śledząc losy bohaterów już sam nie jest pewny, co jest prawdą, a co złudzeniem.

W tej części autorka pozwala czytelnikowi bardziej zżyć się z bohaterami. Widać również zmianę w zachowaniu poszczególnych postaci - na przykład Vee, która wspina się na wyżyny przyjaźni z Norą i która momentami odgrywa kluczową rolę. Podczas lektury towarzyszy nam istny rollercoaster emocji, a fantastyka pomieszana z romansem dostarcza wielu niespodziewanych wrażeń.

Krótko mówiąc, potrzebuję kolejnej części na już, mimo że serię czytałam już kilka razy w ciągu ostatnich lat. To jest tak, że po prostu wciągasz się w jakąś serię i nie możesz doczekać się jej kontynuacji, bo dreszczyk emocji i bardzo dopracowana fabuła sprawiają, że nie da się od niej oderwać.

To co, kto sięga po romans między człowiekiem, a upadłym aniołem? 😍😍

"Crescendo"...

Mam ogromny sentyment do prozy Becki Fitzpatrick. Zaczytywałam się w jej książkach jako nastolatka i dziś, po latach, ponownie powracam do tego co dawało mi tak dużo radości. Czy odczuwałam podczas lektury takie same emocje? Myślę, że jeszcze większe!

To seria dedykowana nastoletniemu odbiorcy, ale uważam, że odnajdzie się w niej każdy, bez względu na wiek. Autorka poprowadziła swoją fabułę w stronę licznych zaskoczeń, emocjonalnych rozgrzewek a także niebezpiecznych scen, więc przewracamy kolejne strony z rosnącą ciekawością, by jak najszybciej dowiedzieć się co wydarzy się dalej. W tym wszystkim pojawia się ciekawa sylwetka dwójki głównym bohaterów o skrajnych osobowościach, którzy niczym woda i ogień żywiołowo panują nad fabułą. Trudno więc oprzeć się relacji pełnej ukrytych znaczeń a także historii nastawionej na dynamikę, ponieważ czytelnik od początku czuje intensywne przyciąganie do wydarzeń otoczonych gęstym mrokiem.

Polecam zacząć przygodę z prozą autorki od samego początku. Króluje tutaj ciąg przyczynowo-skutkowy a jedne wydarzenia są konsekwencją tego co okazało się wcześniej. Bohaterowie uczą się na swoich błędach i próbują wyciągać wnioski chociaż z różnymi skutkiem. Z zachłannością jednak obserwujemy akcję i chcemy wyłapać jak najwięcej detali, podążając wraz z głównymi bohaterami podążamy drogą trudnych decyzji. Ich uczucie nie należy do najłatwiejszych, sami gubią się we własnych oczekiwaniach i to w tym wszystkim jest najlepsze – nigdy nie możemy być do końca pewni ich kolejnego kroku, ponieważ potrafią porządnie zaskoczyć. W dodatku z każdej strony otacza nas gęsty mrok, poczucie strachu przed wyciągnięciem konsekwencji a także niebezpieczeństwo czyhające za rogiem. Fabuła nastawiona na romans w tle dodatkowo przeplata wątki poboczne budując spójną, dopracowaną całość nawiązującą do poszukiwania własnego miejsca w świecie a także walki serca i rozumu.

Czytamy o losach Nory i Patcha, człowieka i upadłego anioła. Dla wspólnej przyszłości on poświęcił własne marzenia. Jednak wydaje się, że to wszystko jedynie ich od siebie oddaliło. W dodatku Patch przejawia niezdrowe zainteresowanie inną dziewczyną a ona śni o zmarłym ojcu. Przeszłość pojawi się w najmniej spodziewanym momencie i zburzy wypracowany spokój. Czy bohaterowie będą na to gotowi?

To przejmująca seria od której ciężko się oderwać. Dzieje się dużo, akcja jest dynamiczna a z każdą stroną otula nas gęstym mrok zwiastujący nieuchronną tragedia. "Crescendo" trzyma poziom swojej poprzedniczki i na nowo wprowadza na scenę miłość wystawioną na ogromną próbę. Pojawią się wątpliwości co do lojalności drugiej strony a także strach przed niepewnym jutrem. Jedno jest pewne – Becca Fitzpatrick wie jak napisać dobry romans paranormalny, który zaostrza apetyt na więcej i mocno zakorzenia się w wyobraźni czytelnika. Wielkie uznania za klimat, pomysł i dynamizm a także złożoną kreację bohaterów, które połączone w całość budują rewelacyjny efekt.

Choć główna bohaterka drażni mnie, jak mało która, to intryga godna mistrzów kryminału. A końcówka - sztos.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tytuł : Crescendo. Szeptem. Tom II.
Autor : Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo Poradnia K.
Data premiery : 15.05.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Upadły anioł, który odzyskał skrzydła
Dziewczyna, która za nim szaleje
Mroczna przeszłość, która zabija
Drugi tom kultowej sagi o zakazanej miłości!
Nora w końcu jest z Patchem, swoim aniołem stróżem, który poświęcił dla niej marzenie o zostaniu człowiekiem. Dlaczego więc nie jest tak pięknie, jak mogłoby być? Dlaczego Patch coraz bardziej się od niej oddala, a nawet wydaje się zainteresowany Marcie Millar – jej największą rywalką i prześladowczynią?
Dziewczyna coraz częściej śni o zmarłym ojcu. W jej głowie pojawiają się podejrzenia, że Patch może mieć coś wspólnego z nagłym odejściem taty. W poszukiwaniu prawdy Nora zapuszcza się w niebezpieczne rejony, pewna, że Patch będzie nad nią czuwał. Zgłębiając zagadki przeszłości, zaczyna się zastanawiać, po czyjej stronie tak naprawdę stoi jej ukochany…
Nora i Patch są sobie przeznaczeni, ale czy unikną zdrad i pokonają razem mrok?

" Nie boję się piekła. Zasłużyłem na nie. Kłamałem, oszukiwałem. Krzywdziłem niewinnych ludzi. Popełniłem więcej błędów, niż potrafię zliczyć. W każdym razie płacę za nie całą swoją egzystencją. Piekło niewiele zmieni."

Drugi tom serii "Szeptem" jest kontynuacją losów Nory i Patcha. Nad ich związkiem zawisły burzowe chmury. Tajemnice, które oddalają ich od siebie. Do tego nagłe zainteresowanie Marcie Miller sprawia że Patch spędza z nią więcej czasu oddalając się od Nory.
Powrót starego przyjaciela Nory nadaje nowy bieg historii.
Czy po każdej burzy wschodzi słońce?
Moim zdaniem, tak, ale czy będzie ono świeciło dla Nory i jej anioła stróża?

Świetnie dopracowana historia, momentami nachodzi na siebie zbyt wiele wątków, co skłania czytelnika do zatrzymania się i przemyśleń.
Akcja powieści potrafi nieraz zaskoczyć czytelnika.
Bardzo podobała mi się przemiana Nory, stała się bardziej odważna, już nie była tą samą zlęknioną dziewczyną.
Autorka pokazała jak szybko można zburzyć czyjś światopogląd, jak kruche jest zaufanie i jak potrzebna jest rozmowa w związku.
Podsumowując świetna historia, podobała mi się już za pierwszym razem kiedy czytałam ją w gimnazjum, a teraz podoba mi się jeszcze bardziej, ponieważ na niektóre wątki dziś patrzę jakoś inaczej.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook

Tytuł : Crescendo. Szeptem. Tom II.
Autor : Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo Poradnia K.
Data premiery : 15.05.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Upadły anioł, który odzyskał skrzydła
Dziewczyna, która za nim szaleje
Mroczna przeszłość, która zabija
Drugi tom kultowej sagi o zakazanej miłości!
Nora w końcu jest z Patchem,...

Crescendo - Becca Fitzpatrick

„Szeptem” to książka która przejęła mój umysł, nie mogłam przestać o niej myśleć, dosłownie ciągle krążyła w mojej głowie i chciałam tylko wiedzieć co
dalej i dostać już w swoje ręce „Crescendo”

Jednak drugi tom, odrobinę zmniejszył moją miłość do tej serii. Był on dla mnie bardzo chaotyczny i ciężki do zrozumienia. W wielu momentach czułam dezorientację, ale też dużo wątków było dla mnie bardzo oczywistymi.

Miałam problem na początku z wkręceniem się, i dopiero około 150 strony, zaczęło czytać mi się odrobinę lepiej i szybciej. Wcześniej robiłam to trochę na siłę i nie czułam w związku z tym żadnej przyjemności. W „Szeptem” było całkiem inaczej, bo pokochałam styl pisania autorki i od początku czułam przyjemność z czytania.

Bohaterowie i ich zachowania były dla mnie nie zrozumiałe, miałam wrażenie, że nie umieją się zdecydować i nawzajem ciągle chcą w sobie tylko wzbudzić zazdrość. Tutaj nie czułam między nimi żadnej więzi i emocji, nie tak jak w pierwszej części gdy to było ogromnie silne w odczuciu.

Patch to bohater którego kochałam, teraz ta miłość zmalała i sama nie wiem co o nim myśleć. Ciężko go rozszyfrować, a cała fabuła zmieniała się w tak szybkim tempie, że cokolwiek było ciężko mi zrozumieć, w tym jego intencje.
Nora, w tej części zachowywała się również dziwnie, miała płytkie myślenie w wielu sytuacjach, sama nie wiedziała czego chciała, mówiła jedno, a robiła drugie, była nad wyraz irytująca.

Jestem ciekawa kolejnej części i jak się potoczy historia tej dwójki, bo zakończenie w końcu sprawiło że poczułam jakieś większe emocje i naprawdę zostawiło wiele pytań w mojej głowie.

Crescendo - Becca Fitzpatrick

dalej i dostać już w swoje ręce „Crescendo”

• 2011

Video