Drżenie

Okładka książki Drżenie Maggie Stiefvater
Okładka książki Drżenie
Maggie Stiefvater Wydawnictwo: YA! Cykl: Wilkołaki z Mercy Falls (tom 1) fantasy, science fiction
Wilkołaki z Mercy Falls (tom 1)
Shiver
Ewa Kleszcz
Ewa Agnieszka Kleszcz wilkołaki miłość samotność paranormal romance teen

🐺DRŻENIE🐺

6/10 ⭐️

🐺Pierwszy tom bestsellerowej trylogii, utrzymujący się ponad 40 tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa”.
Chłód. Grace od lat obserwuje wilki w lesie za domem. Złotooki wilk uważnie jej się przypatruje. Grace wydaje się, że dobrze go zna, ale nie ma pojęcia dlaczego.
Ciepło. Sam ma dwa życia. Zimą jest wilkiem i z ukrycia opiekuje się ukochaną dziewczyną. Latem, jako człowiek, nigdy nie odważył się na rozmowę z Grace. Aż do teraz…
Drżenie. Dla Grace i Sama miłość zawsze była czymś odległym. Jednak gdy się ją spotka, nie można przed nią uciec. Sam musi walczyć, by pozostać człowiekiem. Grace musi walczyć, by mu w tym pomóc. Nawet jeśli oznacza to rozdrapywanie ran z przeszłości, niepewną teraźniejszość i przyszłość, która wydaje się niemożliwa.🐺

🐺Tą serie poleciła mi moja przyjaciółka. Więc nie wahałam się ani chwili dłużej aby ją kupić.

🐺Co do książki.... mam mieszane uczucia. Pomysł i może jest świetny na fabułę, lecz przez prawie większą część książki wzdychają do siebie i zakochują. On - wilk, ona - człowiek? Aby czy na pewno?

🐺Trochę dłużył się początek, ale później akcja się wkroczyła, więc jakoś się wciągnęłam. Nie jest to top moich ulubieńców. Zobaczymy co pokaże się w następnych tomach.

______________________

#oczamiksiazki #recenzja #świąteczneksiążki #kalendarzadwentowy #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🐺DRŻENIE🐺

6/10 ⭐️

Książka, która raczej nie zapada w pamięć. Nie ma w niej wielkiej akcji. Mamy dziewczynę Grace, która, nie da się tego inaczej ująć jakkolwiek by to nie brzmiało jest zakochana w wilku. Wilk okazuje się chłopakiem o imieniu Sam. Niestety zbliża się zima, a wraz z nią najprawdopodobniej ostatnia przemiana Sama w wilka. Czy miłość wygra z klątwą? Książka przypomina mi trochę historię: on jest śmiertelnie chory, a ona walczy o każdy dzień z nim. Tym razem w wersji wilkołaczej. Pewnie sięgnę po kolejny tom by zobaczyć co jeszcze się zdarzy. Wątek miłości do wilka - dziwny. Ja rozegrałabym to inaczej. W sposób, że dziewczyna poznała chłopaka, który jest wilkiem, ale się w nim zakochała. Np. uratował jej życie, spotkała go raz w mieście przypadkiem i nie może zapomnieć, coś w tym stylu. Nie wiem co myśleć o tej książce, więc trudno mi ją polecić. Może dlatego, że nie polubiłam zbytnio ani Sama ani Grace. Dałam 5 zastanawiałam się nad 4. Mam nadzieje, że następny tom będzie lepszy.

książkę przeczytałam już kiedyś, ale w ostatnim czasie przypomniałam sobie o niej i dokupiłam pozostałe tomy, pamiętam że brakowało mi w historii nieco erotyczności, jednak teraz czytając ją po raz drugi podoba mi się nieco dziecinna i nieporadna więź między nimi.

Tak naprawdę to jest to bardziej romans, niż fantastyka. Bo poza ich wzdychaniem do siebie to nic tutaj się nie dzieje. Owszem, on jest wilkiem, ale to tyle, jeśli o to chodzi.
Gapią się na siebie przez 6 miesięcy, po czym stwierdzają, że są szaleńczo w sobie zakochani i próbują coś z tym zrobić.
Wydarzenia są nudne, a ich charaktery irytujące.

Wydarzenia są nudne, a ich charaktery irytujące.

Jedyne co dobre mogę powiedzieć, to że nie rozpoznałabym w tym Maggie Stiefvater, gdyby nie nazwisko na okładce (jej późniejsze książki są o niebo lepsze, nie zrażajcie się tą jakby co). Taki sobie romans, który mam nadzieję zaraz zapomnę, ale sam wątek z zimnem był ciekawie wymyślony.

Bardzo długi i nużący początek. Tak naprawdę akcja pojawia się dopiero jakoś w połowie książki. Końcówka bardzo ciekawa i o ile po pierwszych stu stronach miałam zamiar porzucić serię, tak chyba z ciekawości będę czytać dalej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z moich ulubionych książek, mimo jej infantylnego języka, do którego przez pierwsze strony po prostu trzeba się przyzwyczaić. Podoba mi się jej zimowy klimat. Ma on w sobie coś takiego, że samemu chce się pospacerować po wielkim (momentami przerażającym) lesie.

Pomysł na fabułę świetny i początek nawet na to wskazuje, ale zagłębiając się w historię idzie to w słabą stronę. Od zawsze ludzkość fascynował temat wilkołaków i przeważnie to właśnie kobiety miały być tymi bezbronnymi, głupiutkimi które się w tajemniczym wilku zakochiwały co później miało swoje konsekwencje, bo okazywało się, że ich wybranek nie mógł się przy niej kontrolować czy był agresywnym osobnikiem. A tu mamy postać, sama który pogodził się ze swoim losem po licznych traumach, ale też nie przepadał zbytnio za swoją wilczą stroną. Cała książka ma momenty gdzie widać, że autorka nie radzi sobie z wątkami np. rodzice. Niby są czasami nawet zdarza im się pogadać z córką, ale w sumie się nią nie przejmują nawet po tym jak pogryzły ją wilki kilkanaście lat wcześniej... Typowy motyw z książek wattpadowych, rodzice niby gdzieś są, ale nie w domu i w ogóle lub odrobinę interesują się własnym dzieckiem. Książka dobra jako odmóżdżacz i coś po co się sięga jak nie ma się ochoty na czytanie innych cięższych pozycji

To jest taka... przyjemna książka. Chyba wiele więcej nie można o niej powiedzieć, bo w gruncie rzeczy nie działo się tam... nic? Jakoś tak bohaterowie sobie żyli, ale nie było wiadomo dokąd to wszystko zmierza, jaki jest cel tej opowieści i w sumie do końca nie jestem pewna o czym miała być, aaale czytało się ją naprawdę szybko i przyjemnie! Mimo że liczyłam na jakieś akcje, wilkołacze walki, a dostałam raczej zwykłą obyczajówkę/romans z lekkim wątkiem fantastycznym to nie narzekam. Było to komfortowe przeżycie, przyjemnie było się nad "Drżeniem" zrelaksować i z pewnością sięgnę po kolejne tomy.

Rewelacja. To była pierwsza seria w pełni o wilkołakach, jaką przeczytałam. Motyw tytułowego drżenia naprawdę dobry. Och, poza tym uwielbiałam Sama i Grace. Byli przeuroczy.