Polscy templariusze. Mity i rzeczywistość

Wydawnictwo: Interwest
83-89845-10-5
templariusze
kamk

Książka ma na celu przedstawienie powstania zakonu i jego początkowych losów, aż do momentu, kiedy zakon ugruntował swoja pozycję i stał się wielka siłą religijno-militarną. Opowiada również o życiu zakonu, o regule jaką stosowali mnisi i o całej drabinie organizacyjnej. Najważniejszym zadaniem tej pracy jest jednak przedstawienie nadań polskich władców na rzecz templariuszy, zbadanie ich...

Najważniejszym zadaniem tej pracy jest jednak przedstawienie nadań polskich władców na rzecz templariuszy, zbadanie ich stanu majątku w poszczególnych dzielnicach Polski oraz podkreślenie wkładu templariuszy w tworzenie gospodarki naszego kraju poprzez rozwijanie działalności osadniczej.

sulek2712 | 2014-08-04

† Nie jest to może tak szczegółowa pozycja jak te, które można znaleźć na temat templariuszy lecz na pewno ma swoją wartość. Wbrew pozorom autorka nie zajmuje się tylko templariuszami osiadłymi w Polsce, a podejmuje także w ograniczonym zakresie pozostałe najważniejsze etapy historyczne zakonu. Co najważniejsze czyta się z przyjemnością i dlatego warto po nią sięgnąć mimo zapoznania się już wcześniej z innymi, bardziej szczegółowymi dziełami, traktującymi o ubogich rycerzach Chrystusa.†