Templariusze

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Knights of the Cross
templariusze
historyczna

Kim byli templariusze? Kto (lub co) był fundamentem ich potęgi i triumfów? Co spowodowało ich upadek? Autor odsiewa mit od fikcji. Opierając się na najnowszych badaniach historyków opisuje szczegółowo wielonarodowościową armię zbrojnych zakonników, którzy nie tylko byli jedynym takim zjawiskiem w historii chrześcijańskich instytucji, ale rówież pierwszym w zachodniej cywilizacji jednolitym i pozostającym w stałej gotowości bojowej wojskiem.

adalbert | 2016-10-28
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Oprócz opisu dziejów tego zakonu,to wspaniałe,chronologiczne kompendium wiedzy o średniowieczu.Wydaje mi się,że to największa zaleta tej książki.

książek: 2009
gorofil | 2016-05-22