Drzewo

Wydawnictwo: Glob
Drzewo
literatura polska, wieś, lata 80.
Lugal

Pośrodku sceny stoi wielkie drzewo, na którym siedzi około siedemdziesięcioletni chłop Marcin Duda. Przywiązał się do drzewa, bowiem nie chce pozwolić na jego wycięcie. Tymczasem pod drzewem stoją robotnicy z piłami i siekierami. Rzecz dotyczy polskiej wsi w końcu lat 80., jednak "DRZEWO" jest równocześnie opowieścią o Polsce, jej historii, tradycji, symbolach i mitach.

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?sa=X&rlz=1C1ASUT_plPL5...»

Grażyna | 2013-01-18
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Jak do tej pory najkrótszy przeczytany przeze mnie utwór Myśliwskiego, napewno nie jestem obiektywna, dla mnie mistrzostwo świata :)

Monika | 2014-05-17
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 maja 2014

Pomysł, głębia, a przede wszystkim piękny język, czyli klasyka w najlepszym wydaniu :)

Marzenia | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Co jest dla człowieka największym odniesieniem w życiu, biegunem, siłą, argumentem zmieniającym wszystko?
Na to pytanie odpowiada W. Myśliwski w "Drzewie".
To obraz rodziny, relacji społecznych (urzędnik, milicjant, dyrektor, prostytutka, ksiądz i świat odeszły - duchy). Wszyscy spotykają się wobec dziwnej sytuacji- starszego, mądrego człowieka, który wszedł na drzewo.
To bardzo interesujące zobaczyć ludzkie zachowania, siebie również, wobec niecodziennego, sensacyjnego zdarzenia. To chyba prawdziwy obraz człowieka.

Polecam, ze zdziwieniem, że tak niewielu czytelników na LC, że brak opinii, a niby twórczość Myśliwskiego tak szeroko znana.

sunjong | 2015-03-15
Przeczytana: 2015 rok

Słuchałam audiobooka tej książki. Niesamowita. Trzymająca w napięciu. Ukazuje, jak bardzo człowiek może przywiązać się do tradycji. I nie zostaje sam z problemem. Cała jego rodzina staje w jego obronie. To mi się podoba. Tak być powinno.

mól-stulecia | 2017-05-03

to jest mistrz po prostu!

kamilmaj | 2017-05-07
Przeczytana: 2013 rok