bppremiera 
Własny, nagle skurczony los nosimy jakby w podręcznej torbie, którą bierzemy w lewą rękę, dokądkolwiek ruszamy.— Sándor Márai
status: Czytelnik, dodał: 10 książek i 358 cytatów, ostatnio widziany 10 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-14 21:12:36
Wypowiedział się w dyskusji: Czego aktualnie słuchasz?

Alessia Cara - Here - Cover by Noga Erez

https://youtu.be/YJuVqbt2VCA

więcej...
 
2019-01-13 23:22:13
Wypowiedział się w dyskusji: Czego aktualnie słuchasz?

Haunted Days & Witch's Teat - Where Is My Mind (Pixies Cover)

https://youtu.be/PkLXzyI3AJk

więcej...
 
2019-01-12 19:27:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Mam u siebie
Seria: Nike
 
2019-01-11 19:23:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Mam u siebie
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 1)
 
2019-01-01 15:06:16
Ma nowego znajomego: Siddhartha
 
2018-12-30 22:05:48
Wypowiedział się w dyskusji: Czytelnicze podsumowanie 2018 roku

Jej, a ten minus dla "Żar" Sandora Marai to za co?

więcej...
 
2018-12-30 12:29:34
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-22 21:00:03
Wypowiedział się w dyskusji: Czego aktualnie słuchasz?

Niklas Paschburg - Tuur mang Welten (Unperceived Records) [Full Album]

https://youtu.be/u78PtAWyqKE

więcej...
 
2018-12-20 12:32:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Mam u siebie
Seria: Nike

Czytanie tej książki, jest jak wsłuchanie się w muzykę Oceanu.
Zewsząd fale które zakreślają swój koniec. Odbicia światła i życia. Myśli i pragnienia topione w Oceanie i na powrót z przypływem ocalałe, zbierane w sobie. Baricco jest iluzjonistą, potrafi zaskoczyć i oczarować czytelnika bezustannym wyszukiwaniem granic, jakie nosi w sobie człowiek. Rozważania zapisuje w kwietnych metaforach i w...
Czytanie tej książki, jest jak wsłuchanie się w muzykę Oceanu.
Zewsząd fale które zakreślają swój koniec. Odbicia światła i życia. Myśli i pragnienia topione w Oceanie i na powrót z przypływem ocalałe, zbierane w sobie. Baricco jest iluzjonistą, potrafi zaskoczyć i oczarować czytelnika bezustannym wyszukiwaniem granic, jakie nosi w sobie człowiek. Rozważania zapisuje w kwietnych metaforach i w wazony układa. Niestety, są to kwiaty cięte, więc i żywotność ich ograniczona. Nowa myśl wypiera wcześniejszą, powraca z falą i wyparowuje, pozostawiając sól morską, jako osad. No ale jako, że w kuchni bez soli obejść się nie da... ;)

pokaż więcej

 
2018-12-17 17:05:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Mam u siebie, Ulubione
Autor:

Co jest nie zapisane, zmierza do nieistnienia. - Miłosz

Stanisław, Staszek, Stasiu w swojej książce, która jest rozmową o wszystkim z jego przyjacielem Jerzym, oddaje wielki ukłon owej sentencji Miłosza. Nie ukrywam, że po przeczytaniu, czuję się jakbym znała tego niezwykłego człowieka od zawsze. Od najmłodszych lat w domu rodzinnym, aż do teraz, wszystko opowiada, o ludziach których spotykał...
Co jest nie zapisane, zmierza do nieistnienia. - Miłosz

Stanisław, Staszek, Stasiu w swojej książce, która jest rozmową o wszystkim z jego przyjacielem Jerzym, oddaje wielki ukłon owej sentencji Miłosza. Nie ukrywam, że po przeczytaniu, czuję się jakbym znała tego niezwykłego człowieka od zawsze. Od najmłodszych lat w domu rodzinnym, aż do teraz, wszystko opowiada, o ludziach których spotykał w życiu mówi szczerze, nie bacząc na to, że jego ojciec kierował się zasadą: jak ma mówić o ludziach źle, nie mówi wcale. Ale to tylko Staszka odczucia, tak naprawdę każdemu dał uśmiech, nawet jeśli mu kto niemiłą niespodziankę zmalował.
Tak jak opowiadał Staszek, nikt mi jeszcze nie obrazował. Żyłam jego życiem przez dwa tygodnie, każdego dnia przenosząc swoje coraz cięższe walizki jego wspomnień, podążając, podróżując za nim po całym świecie.
Kim jest Staszek? przede wszystkim człowiekiem, którego szanuję i podziwiam. Którego marzę w pospiechu chociaż, gdzieś na dworcu warszawskim spotkać, bowiem podróżujemy z dwóch odległych krańców polski do tego miasta. Od najmłodszych lat, za sprawą ojca organisty kościelnego, nie nie, nie myślcie sobie, że ojciec to taki zwykły pan, przyszedł zagrał i poszedł. On swoją pracę kochał, nigdzie tak nie śpiewano, jak przy akompaniamencie organów strojonych przez ojca. Stasiu załapał bakcyla, najprawdopodobniej nosił go w sobie od zawsze i nie przesadzę mówiąc, że wielki geniusz w nim drzemał, którego zdołał ciężką i systematyczna pracą obudzić, na świat wyciągnąć.
Skupiam się na muzyce, bo i mi najbliższa sercu ta strona życia. Staszek wielkim kompozytorem jest, człowiekiem teatru, scenarzystą, montażystą, reżyserem i doradcą najbardziej obiektywnym, który kieruje się maksymą, że dla każdej sztuki, chociaż i 13 razy byłaby w różnych teatrach grana, on pisze muzykę od nowa. W Starym Teatrze usłyszysz to, czego w Narodowym, czy Powszechnym Ci się nie uda. Zawsze komponuje dostosowując tempo i brzmienie do roli, która ma być odgrywana, do możliwości scenicznych aktora. Nie kopiuje tego co już stworzył, słucha sercem i tak uwiecznia. Bo ta muzyka w nim jest. On ją znajduje, wyciąga z kosmicznego wora gwiazd i zapisuje na pięcioliniach.
Sam zastanawia się, skąd bierze się to, że zawsze ma szczęście do fajnych ludzi, którzy dają mu więcej, niż może wziąć, ale zbiera, zbiera wszystkie emocje, zapisuje je w dźwiękach i gra.
Wybaczcie, że nie wspominam anegdot opowiadanych przez Staszka, dzięki którym nie raz się w głos zaśmiałam. Myślałam, że będę umiała o tej książce napisać, wszystkie emocje pozbierać, niestety nie potrafię. Urosły we mnie do takich rozmiarów, że niepodobna je wyciągnąć.
Panie Staszku, kocham pana.

Staszek zapisał mi w dedykacji: Dla Beaty
z pewnym wysiłkiem znalezione brzmienie “t” - w nazwach dźwięków gamy i to jest tak:
(tu pięciolinia wymalowana i moje imię na niej w nutach) -> niezły temat fugi, gdyby słyszeć co jest to”(t ?!)”
Dziękuję, to najcudowniejsza rzecz którą dla mnie napisano.

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:20:42
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-30 00:32:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Mam u siebie
Seria: Márquez
 
2018-11-24 21:57:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Mam u siebie
 
2018-11-24 21:55:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Mam u siebie
 
2018-11-14 16:03:15
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
496 145 2103
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (50)

zgłoś błąd zgłoś błąd