Talki z resztą

Wydawnictwo: W.A.B.
83-7414-144-1
Inne
Beata

Pomimo sprzeciwu Kazików, Roszków i Edzia Obsta Talki powracają - drugim wyborem felietonów z cyklu "Po robocie przy sobocie". Małżeński przegląd prasowy Talków, ukazujących się co tydzień w "Gazecie Wyborczej". Czytelnikom Talków z resztą dane będzie poznać tajniki biurowych machinacji Roszka, niezawodne sposoby na sprowadzenie do domu fachowca i zoptymalizowanie blondynki, a nawet dowiedzieć się, które z ubrań męża Najlepszej z Żon przedstawiają dla niego największą wartość sentymentaln... Błahe codzienne wydarzenia są dla autorów niewyczerpanym źródłem wnikliwych spostrzeżeń i humoru ich błyskotliwe i autoironiczne felietony ukazują nową polską rzeczywistość w krzywym zwierciadle, a jednocześnie bez niepotrzebnego moralizatorstwa.

Nimmo | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Coś Pan ściemnia Panie Talko (ale o tym trochę dalej).
Lata świetlne temu, będąc na przysłowiowym "garnuszku rodziców" (a jednocześnie będąc wolnym "jak taczanka na stepie", tzn. związki damsko-męskie były daleko przede mną), felietony Talków (drukowane to tu, to tam) uważałem za najzabawniejsze z tego wszystkie co można było znaleźć w prasie wszelakiej (no może ex aequo z tym co tworzył niejaki Ogórek).
Lata świetlne minęły bezpowrotnie. Korporacyjne tryby i trybiki sprawiły że ludzie pokroju Roszka (delikatnie rzecz ujmując) wku... ...rzają mnie bardzo. Gdy wszelkiego rodzaju Edzie Obsty dobijają się do drzwi (po kolejne niezwrotne 10zł), udaję że mnie nie ma. A przemielony przez najlepszą z żon (moją, nie Talka) najchętniej cofnąłbym ... (tu może urwę, bo a nuż jakaś "życzliwa" narzeczona Kazia, Roszkowa czy inny Matti podsunie ten tekst najlepszej z żon, i się (znowu) będzie działo).
Lata świetlne minęły bezpowrotnie a felietony w tym czasie przyblakły, zestarzały się czyli po...

Sandra-Wilczyca | 2011-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2011

Ja również Talki znałam z felietonów w Gazecie Wyborczej więc kiedy zobaczyłam tą książkę w bibliotece zaraz się na nią rzuciłam i nie zawiodłam się. Bałam się, że może w nadmiarze mi się "przejedzą" ale nie, gdzie tam. To zbiór pełnych ciepła i humoru opowieści, których czytanie sprawia niesamowitą przyjemność. I niby są nierealne, ale jednak wiadomo, że coś w tym jest ;)

Simple | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Talki pod nos podetknęła mi mama, kiedy to po długim i bezowocnym poszukiwaniu "Listów z fiołkiem", zniechęcona opadłam na krzesło.
Talków kojarzyłam mgliście (bo jakże brzydko brzmiałoby słowo "wcale") ale zaczęłam czytać. Jedno ostrzeżenie: NIGDY, powtarzam: NIGDY nie czytajcie Talków w miejscu publicznym, chyba że nie przeszkadza wam potępieńczy wzrok tłumu ludzi, kiedy nieprzytomni ze śmiechu prawie tarzacie się po podłodze (w kawiarni).

Lucyjuicy | 2013-11-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 listopada 2013

"Ludzie czasem pytają nas, skąd bierzemy pomysły na te felietony.
To głupie pytanie."

Marta | 2010-10-23
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiałam ich jak pisali krótkie felietoniki do telewizyjnej piątkowej gazety wyborczej, bardzo byłam rozczarowana jak te co tygodniowe spotkania się skończyły. Uwielbiam ich nadal. Są super.

MaPaKi | 2012-01-29
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Momentami zabawna, momentami bardzo zabawna. Niektóre teksty mogą być przyczynkiem do rozmyślań, niektóre są po prostu zabawne.
Każdy tekst jest odrębny, można czytać książkę po kilka minut, bo tyle się czyta jeden rozdział. Jest to druga książka Talków, ale można ją bez problemu przeczytać jako pierwszą.
Polecam.

karola | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Jak zawsze: felietony błyskotliwe i zabawne. :-)

Agnieszka | 2012-04-22
Przeczytana: 2007 rok