Influencerka, która spadła ze schodów

Okładka książki Influencerka, która spadła ze schodów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Okładka książki Influencerka, która spadła ze schodów
Marta GuzowskaLeszek K. Talko Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Lucja Słotka (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Lucja Słotka (tom 6)
Wielka Litera
2022-12-01
2022-12-01
serial książkowy kryminał serial kryminalny śledztwo

Okładka książki Pisarz, który bał się upiorów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Pisarz, który ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Wróżka, która widziała za dużo Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Wróżka, która ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Kobieta, która kochała legwana Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Kobieta, która... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Milioner, który napisał testamenty Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Milioner, któr... Marta Guzowska, Les...

Książka trafiła w moje ręce całkowicie przypadkiem. Jeden z odcinków literackiego serialu kryminalnego. Od razu powiem - nie wiedziałam czy jest sens ją czytać biorąc pod uwagę chronologię części - ale nie są powiązane raczej niczym więcej niż główną postacią. Sama historia mnie nie porwała, może dlatego że nie bardzo rozumiem fenomen aktualnego świata influencerów, YouTuberów itd. Ciekawy pomysł na opowiadanie, ale - mnie nie porwał na tyle aby sięgać po kolejne części.

Ta część była najlepsza i najbardziej zabawna. Myślę że podobała mi się najbardziej, bo wyśmiewała głupotę influencerów.

Lucja Słotka ma niebywałe szczęście być w miejscach, w których ktoś pada trupem. Tym razem ma pomóc grupie influencerów w stworzeniu świątecznej atmosfery. Rodzina Ciotki Klotki czyli Pan Zdziwko, Ciotka Klotka, Czerwona Ka, Wilczyca oraz Żerkotek nagrali promocyjne filmiki w klimacie tradycyjnych polskich świąt. Cała grupa youtuberów miło spędza czas, robiąc co rusz challenge i starając się zdobyć jak największą liczbę obserwujących, a co za tym idzie, zdobyć intratne kontrakty reklamowe. Gdy jedna z tych osób ginie, do gry wkracza aspirant Konieczny z Władkiem, no i także niezastąpiona Home Disaster Manager.
To już ostatni odcinek tej serii, ponownie bawiłam się wyśmienicie, śledząc poczynania Lucji. Nie zabrakło ironicznego humoru, dających się lubić bohaterów. Mam nadzieję, że niezbyt długo będę czekać na kolejną serię.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Lucja Słotka staje przed kolejnym zadaniem. Tym razem jej klientami jest grupa popularnych influencerów - Rodzina Ciotki Klotki, która ma w planach nagrać filmiki w świątecznym klimacie i zyskać jeszcze więcej wyświetleń. Gdy nastolatkowie prześcigają się w pomysłach na żarty i kawały, jeden z członków grupy... spada ze schodów. Wypadek czy zabójstwo? Lucja Słotka wraz z policją staje przed rozwiązaniem zagadki.

"Influencerka, która spadła ze schodów" to szósty odcinek odcinkowej komedii kryminalnej, której główną bohaterką jest Lucja Słotka - kobieta od zadań specjalnych. W książce nie brakuje doskonale przemyślanej intrygi, humoru sytuacyjnego i sarkazmu. Do tego oryginalni i mocno przerysowani bohaterowie sprawiają, że to bardzo zabawna propozycja książkowa. Komedia ma krótką formę, którą czyta się szybko i przyjemnie, doskonale się przy tym bawiąc.

„Miłość jak zbrodnia, zdradza sama siebie”, czyli ostatnie w tym sezonie spotkanie z Lucją Słotką.

Infuencerka, która spadła ze schodów to szósty i zarazem ostatni odcinek pierwszego sezonu serialu literackiego Marty Guzowskiej oraz Leszka Talko. Śledziłam historię Lucji Słotkoiej od pierwszego odcinka. Na każdy kolejny czekałam ze zniecierpliwieniem.

Katastrofa domowa? A może trup w szafie? Zadzwońcie do Home Disaster Manager, czyli Lucji Słotkiej – bohaterki przezabawnego serialu literackiego autorstwa Marty Guzowskiej i Leszka Talko. Gdy w pobliżu pojawia się Lucja, żadna zbrodnia nie pozostanie tajemnicą. Tym razem Lucja rozpracuje środowisko internetowych influencerów. Odcinek szósty – „Lucja Słotka. Influencerka, która spadła ze schodów” – dostępny już od 1 grudnia na stronie wydawnictwa Wielka Litera.
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. A święta to, jak wiadomo, czas wyjątkowy…ch katastrof. Wie o tym najlepiej Lucja Słotka, która otrzymała niecodzienne zlecenie. Ma pomóc grupie nastoletnich influencerów, gromadzących ponad dziesięć milionów wyświetleń miesięcznie. Menadżerka Joanna Zaraz chce, aby jej podopieczni – Rodzinka Ciotki Klotki, czyli Pan Zdziwko, Ciotka Klotka, Czerwona Ka, Wilczyca oraz Żrekotek – nagrali promocyjne filmiki w klimacie tradycyjnych polskich świąt. „Nie to miałam na myśli, mówiąc o tradycji” mówi Lucja średnio raz na godzinę, komentując dosłownie i w przenośni wybuchowe pomysły grupy nastolatków.

Nasza Home Disaster Manager dostaje zlecenie zorganizowania rodzinnej wigilii dla grupki infuencerów i youtuberów. Aby to uczynić przyjeżdża do ich domu, gdzie wszyscy mieszkają niczym rodzina. Żyją oni w świecie wirtualnym, publikując każdy aspekt swojego życia. Jednak nie wszystko wygląda na ekranie tak dobrze, jak w rzeczywistości. Tam, gdzie Lucja tam też trup. Jedna z mieszkanek i założycielek grupy umiera, spadając ze schodów. Jak do tego doszło? Młodym ludziom zależy tylko na głupiutkich żartach i challenge'ach. Jest to bardzo realistyczna historia, która przedstawia świat dobrze nam znany. Na pewno kojarzycie sławnych infuencerów mieszkających razem i nagrywających jakieś filmiki na YouTube. Ja sama niezbyt się tym interesuję, ale czasami coś mi się wyświetli na Instagramie czy też Twitterze (przy okazji jakiejś większej dramy).

Oczywiście w ostatnim odcinku powraca nasz duet śledczych – Konieczny i Władek. Razem z Lucją będą starali się odkryć, kto stoi za śmiercią infuencerki. Ta seria jest takim moim pleasure reading. Świetnie się ją czyta i to praktycznie cały czas z uśmiechem na ustach. Książka jest jeszcze mniejsza niż wersje kieszonkowe. Liczy nieco ponad sto stron, więc jest to lektura na raz. Możecie ją wszędzie ze sobą zabrać. Akcja nie jest przesadnie rozwleczona, a spora ilość dialogów przyśpiesza ją, dzięki czemu tę książkę przeczytacie błyskawicznie. W serwisie Audioteka możecie posłuchać też tego odcinka — czyta Agnieszka Dygant.

Influencerka, która spadła ze schodów to ostatni odcinek tego sezonu. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na drugi sezon. Od pierwszego tomu bardzo polubiłam się z tymi przerysowanymi bohaterami. Każda przygoda Lucji była oryginalna i opowiedziana tak, że z zaciekawieniem czytałam do samego końca. Polecam te króciutkie historie fanom komedii kryminalnych. Gwarantuję, że będziecie się niesamowicie dobrze bawić.

Katastrofa domowa? A...

Nadszedł czas na zakończenie świetnego sezonu komedii kryminalnej, z Lujcą Słotką w roli głównej. Tym razem Lucja ma sprawić aby świąteczne filmiki w domu nastoletnich influencerów były bardziej tradycyjne, ale również podbijały zasięgi. Biorąc pod uwagę zachowanie młodych ludzi, których żarty się trzymają cały czas, będzie to spore wyzwanie dla naszej bohaterki. Jednak nie ma takiego zadania z którym sobie nie poradzi Home Disaster Manager. Niespodziewany trup, oraz dobre alibi wszystkich mieszkańców domu, sprawia że aspirant Konieczny, jak również podkomendny Władek mają nie lada sprawę do rozwiązania, a jeszcze trzeba kupić prezenty pod choinkę. Czy to wszystko się uda?
Przyznam się szczerze, iż mimo że schemat się powiela, to i tak autorzy potrafią mnie zaskoczyć. Wspaniały duet jaki tworzą aspirant oraz jego podwładny gwarantują doskonałą zabawę.
Będę wyczekiwać kolejnego sezonu, bo ten serial sprawia że można się przy nim odprężyć, a przeczytanie go nie zajmuje dużo czasu.
Do zobaczenia w następnym sezonie! Może Lucja Słotka spotka w końcu inspektora Wolskiego, bo w tym odcinku było już tak blisko.
Gorąco polecam!

„Influencerka, która spadła ze schodów” to część kończąca sezon pierwszy i muszę Wam powiedzieć, że trochę mi smutno- przez tych kilka miesięcy bardzo zżyłam się z tą postacią i chętnie wypatrywałam kuriera z kolejnym odcinkiem.
Jak już pewnie zdążyliście się przekonać, dla Lucji nie ma rzeczy niemożliwych, a wszędzie tam, gdzie się zjawi, dzieje się coś niepokojącego i zawsze, ale to zawsze, okazuje się, że w powietrzu czai się jakaś tragedia. Na szczęście Lucja jak zwykle czujnie obserwuje otoczenie i jest dużym wsparciem dla aspiranta Koniecznego i jego partnera.
Przyznam się bez bicia, że ta część spodobała mi się najmniej. Miałam wrażenie, że całość przepełniona jest absurdami, a pewne zachowania bohaterów, zamiast śmieszyć, były, delikatnie mówiąc, żałosne. Jednak humor, sarkazm i cięta riposta Lucji niejednokrotnie ratowały sytuacje i przypominały, za co tak bardzo lubię tę serię.
Niemniej pomysł na tę krótką, lekką i zabawną formę bardzo mi się spodobał. Przerysowane postaci i problemy pozwoliły spędzić przyjemnie czas, zżyć się z bohaterami. To była świetna komedia kryminalna i mam nadzieję, że autorzy nie będą kazali czekać zbyt długo z drugim sezonem.

Przyznam, że szósta część przygód Lucji Słotkiej ze świętami w tle najmniej trafiła w moje gusta. Bo choć wydarzenia i postaci w każdej z nich są oczywiście przerysowane, to tym razem absurd gonił absurd. Zachowanie influencerów udających przed publiką kochającą się rodzinkę momentami zamiast śmieszyć po prostu budziło moje zażenowanie.

Z taką żenadą oczywiście nasza cudowna Home Disaster Manager poradziła sobie znakomicie. Bo cóż to dla niej, by w gronie nastawionych na wybuchowy (czytaj: podnoszący oglądalność) efekt wzajemnych psikusów i wyzwań wprowadzić tradycyjną, świąteczną atmosferę?

Czy jedzenie hot dogów na czas można zaliczyć do świątecznych tradycji? A może efektowne zepchnięcie jednej z influencerek ze schodów, której jak się z pewnością domyślacie, upadek na zdrowie nie wyszedł? Z tym ostatnim pytaniem będzie musiała zmierzyć się Lucja wraz z naszym ulubionym duetem w postaci nadinspektora Koniecznego i jego podkomendnego Władka.

Kto zainspiruje ich do wyjaśnienia zbrodni? I kim jest tajemniczy Chilliman? Tego dowiecie się sięgając po najnowszą część serialu kryminalnego spod pióra Marty Guzowskiej i Leszka Talko. Mimo że tym razem fabuła była jak dla mnie za bardzo „odjechana”, to Lucja pozostaje jak najbardziej w moich względach i drugi sezon jej przygód przywitam z szeroko otwartymi ramionami.

Z taką żenadą oczywiście nasza...

Chyba najsłabsza część pierwszego sezonu, chociaż ma "momenty". Ale mam trochę przesyt tak lekką literaturą.

• Audioteka
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Influencerka, która spadła ze schodów