Dziecko dla początkujących

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-11032-4
dziecko, porady
hobby

Ta niezwykła książka, tak różna od publikacji dla młodych rodziców o charakterze poradników, powstała na bazie felietonów Autora w miesięczniku "Dziecko". Z dużym poczuciem humoru ukazuje blaski i cienie narodzin potomka, przez co rozładowuje emocje i uczy młode mamy i tatusiów racjonalnych postaw wobec dziecka. Opisane osobiste doświadczenia Autora dostarczają wielu praktycznych wskazówek.

Marta | 2013-07-19

Pewnego razu był sobie mężczyzna, który niebawem miał zostać po raz pierwszy ojcem. Miał świadomość, że to bardzo poważna życiowa rola i trzeba się do niej rzetelnie przygotować. Kiedy jego małżonka biegała po sklepach i kompletowała wyprawkę dla pierworodnego, on większą uwagę poświęcał na przeglądaniu różnych czasopism i poradników dla przyszłych rodziców.
„Dobre rady” szybko jednak zweryfikowało życie. Pewnego uroczego dnia w ich domu pojawił się Pitulek – ich synek.
„Dziecko dla początkujących” Leszka K. Talko to książka w formie krótkich opowiadań z przymrużeniem oka. Autor przedstawia blaski i cienie bycia młodym rodzicem. Lekkie pióro i zabawne sytuacje opisane w książce mogą spowodować głośne wybuchy śmiechu, Polecam;)

Kinga | 2014-12-18

"Dziecko dla poczatkujacych" to ksiazka, ktora nnie osobiscie rozklada na lopatki. Kazdy rozdzial powoduje, ze zasmiewam sie do lez. A co ciekawe, odkad na swiecie pojawila sie moja corka, ksiazka ta smieszy mnie jeszcze bardziej. Talko w swym literackim przekazie nad wyraz dokladnie przekazuje uroki rodzicielstwa. To dokladnie tak wyglada. Mistrzowskie poczucie humoru, swietne dla tych, ktorzy do zycia podchodza z dystansem - bez zbednego patosu i checi bycia akuratnym w kazdym zakresie. Zapewne Pan, Panie Talko, przez niektorych poprawnych politycznie rodzicow zostal juz dawno wyklety i zeslany do najczarniejszych czelusci piekielnych (bo jak to tak mozna sie wyrazac o slodkich malenstwach i cudzie rodzicielstwa), jednak dla mnie Pana ksiazki (obok internetowej tworczosci portalu bachor.pl) to swietna odskocznia i dowod na to, ze wcale nie trzeba byc wyrodnym rodzicem, by czasami powiedziec sobie "mam dosc"..... Ogromnie polecam tym wszystkim, ktorzy sadza, ze zycie to...

Książkę przeczytałam jeszcze będąc w ciąży i wydawała mi się wesoła, choć nieco przekoloryzowana. Cóż, dziś mogę powiedzieć, że jest to doskonały opis tego co może Was czekać drodzy przyszli rodzice:).
Warto przeczytać i spojrzeć z przymrużeniem oka na swoje własne "problemy z Pitulkami"

Marta | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Jak dla mnie to troszkę na siłę pisana książka... Ale nie powiem, bawi i roztacza przed nieświadomymi, mam nadzieję, że nie prawdziwy, obraz macierzyństwa :)

thinking-hurts | 2010-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2010

Przezabawny horror ;)

Joanna Gałka | 2016-02-01

Po książki pana Talki sięgnęłam, bo szukałam prezentu dla mojego męża, który bardzo ucieszył się na wieść, że będziemy rodzicami (kupiłam "Pomocy, jestem Tatą"). Z książki przeczytał kilka pierwszych stron i stwierdził, że to nie dla niego, bo jego przypadek był zupełnie inny- to on chciał już mieć dzieci i ani on ani ja nie stawialiśmy na piedestale kariery przez duże k. Zawiedziony i zniechęcony odłożył książkę i od świąt kurzy się na półce.
Trochę z ciekawości, troche z nudy sięgnęłam więc po "Dziecko dla początkujących". Podobnie jak mój ukochany, przebrnęłam może przez 50 stron i stwierdziłam, że szkoda mojego czasu, mimo iż na zwolnieniu mam go naprawdę sporo. Dla mnie ta książka jest, z całym szacunkiem dla pisarza, ale głupkowata... Dziecko płacze i płacze, a narrator się temu dziwi, w przeciwieństwie do kota, który wytrzymuje wszystkie niepowstrzymywane przez rodziców męki dorastającego Pitulka- no kto by się tego spodziewał, co? Naprawdę musimy stawiać przyszłych...

Monika Kotyś | 2012-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2012

fantastyczna książka. Z humorem opisuje perypetie młodego ojca (autora) z Pitulkiem jak nazywa małego berbecia. Książka składa się z rodziałów na które przypadają publikowane felietony w czasopiśmie "Dziecko". Książka na jeden wieczór.

Agnieszka | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

No to pięknie... Być może niedługo przyjdzie nam się zmierzyć i z taką rzeczywistością... Wtedy pewnie już tak wesoło nie będzie... O rany..., ale się wkopaliśmy...

evax | 2012-09-05
Przeczytana: 08 września 2012

,, Ta niezwykła książka, tak różna od innych publikacji dla młodych rodziców o charakterze poradników, powstała na bazie felietonów. Autora w miesięczniku ,, Dziecko ,, Z dużym poczuciem humoru ukazuje blaski i cienie narodzin potomka, przez co rozładowuje emocje i uczy młode mamy i tatusiów racjonalnych podstaw wobec własnego dziecka. Opisane osobiste doświadczenia Autora dostarczają wielu praktycznych wskazówek ,,

Opis z tyłu książki ,, Dziecko dla początkujących ,, autorstwa Leszek K.Talko

| 2014-02-17
Przeczytana: 01 lipca 2009

Książka o ojcostwie i macierzyństwie z przymrużeniem oka. W dodatku strasznie zabawna i ... jakże realistyczna.