Zawsze będę cię kochać

Okładka książki Zawsze będę cię kochać Cecily von Ziegesar
Okładka książki Zawsze będę cię kochać
Cecily von Ziegesar Wydawnictwo: Amber Cykl: Plotkara (tom 12) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Plotkara (tom 12)
I Will Always Love You
Amber
2010-02-11
2010-02-11
Anna Błasiak
Cecily von Ziegesar plotkara Manhattan Upper East Side literatura młodzieżowa

Nie jest to seria, po którą sięgnęłabym ponownie. Mocno przeciętna, bohaterowie płytcy, zepsuci, nie da się ich lubić. Gdybym nie obejrzała kiedyś serialu, nie przebrnęłabym przez pierwszy tom. Te wszystkie wzloty i upadki, rozstania i powroty.. Strasznie to sztuczne wszystko było. Jedyna rzecz jaka mi się podobała, to zakończenie i podróż w jaką wybierają się bohaterowie, może to pomoże im wreszcie dorosnąć i zrozumieć co chcą robić w życiu.

Dwunasta część (ostatnia) Plotkary w Nowym Jorku. Taka sama mała książeczka, niewielkiego formatu. Typowa młodzieżówka.
Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

Dla przypomnienia: na treść składają się plotki, bogactwo, luksus, przepych, drogie limuzyny, dostęp do nieograniczonej ilości pieniędzy, apartamenty jakich świat nie widział na Piątej alei, przyjęcia i bankiety.
Główni bohaterowie to: Plotkara – ale nikt nie wie kto nią nie jest, poza tym Blair, Chuck, Nate, Serena. Ci ostatni tworzą grupę przyjaciół, szczerych czy tylko udawanych?
Rozpieszczone dzieci z Manhattanu, poprzewracane w głowach i zepsute do szpiku kości spędzają czas upijając się, paląc trawkę, uprawiając seks dla sportu, beztrosko trwoniący majątek własnych rodziców na imprezy. Piękni, młodzi i bogaci.

Są jeszcze ci drudzy z Brooklynu ,niższej półki Dan, Jenny i Vanessa, którzy nigdy nie mieli pieniędzy i sami muszą wszystko wywalczyć dla siebie.

W tej części świeżo upieczeni studenci college’ów doczekali się pierwszej przerwy świątecznej podczas nauki. Wszyscy szykują się do powrotów do domu. Przed nimi wielkie wyzwanie jak święta i Sylwester. Trzeba się pokazać w nowej odsłonie. Pokazano wycinki trzech okresów świątecznych podczas trzech lat nauki.

Młodzieżowy język, bardzo proste słownictwo, praktycznie same dialogi. Brak opisów poza wyglądem kreacji odzieżowych, imprez itp.
Jest to takie przeciętne czytadło, akurat wpadł mi w ręce cały komplet , gdyż siostrzenica chciała wyrzucić na przemiał. Zabrałam do domu ,by się zapoznać z treścią.

Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

Cała seria jest mocno przeciętna, ale ostatni tom mi się podobał. Ciekawy pomysł - ograniczenie akcji raptem do wycinka roku: od świąt do sylwestra, ale za to na przestrzeni kilku lat. No i nareszcie Chuck dostał należycie dużo "czasu antenowego"! I jak w serialu nie przepadałam za Jenny, tak w tym tomie naprawdę ją polubiłam.

Na półkach: , , , , , ,

Plotkara 12 "Zawsze będę cię kochać" jest ostatnią książką naszej ukochanej serii. Jest najdłuższą książką i obejmuje największy zakres czasu. W tej książce dużo się dzieje i szkoda mi trochę tego, że to już ostatnia część…
No to tak: B ma nowego chłopaka, ale nie bójcie się, nie na długo. S kręci kolejny film, a potem ma taki stop z filmami i sławą. N wraca ze swojej podróży, ale ciągle jest zagubiony w tym świecie, szczególnie kiedy pojawiają się dwie piękne dziewczyny… więc wraz z C wybierają się do szkoły na farmie. D nie ma już pomysłów na wiersze, biedaczek... Aaa V ma włosy, przyjaciół, chłopaka, siostrzenice i co tylko. J z czasem wybiera się na studia i możliwe, że upoluje kilka niezłych ciach…
Podsumowując: jest pełno szczęścia, zazdrości, miłości, wredności itp. Ale zresztą chyba za to ją kochamy…
Teraz mogę podsumować całą serię… Uważam, że tą serię powinien każdy znać! Książki są wspaniałe, wciągające i wgl. Zachęcam was gorąco do przeczytania, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście… 

Dotąd najdłuższa część serii. Śledzimy trzy lata z życia bohaterów, choć poprawniej byłoby powiedzieć: życie bohaterów w trzech okresach świąteczno-sylwestrowych.
Nastolatkowie nastolatkami już nie są. Studia, kariera. Są już dorośli (ale czy dojrzali?). Borykają się ze swoimi (nie)zwykłymi problemami. Szare myszki nabrały barw, a gwiazdy nie świecą już tak mocno.
Trochę nowych postaci, dość znaczących w pewnych kwestiach.
Ten sam dobry nastrój, sporo ciekawych zwrotów akcji. to już 12 część, ale nie podupada na wartości.

Trochę...

Ksiązka jest super. Opisane w niej trzy świeta bożonarodzeniowe i sylwestra. Najbardziej podobały mi się fragmenty w posiadłości taty Blair. ;)

Książka nie zaskakuje swoim zakończeniem, lecz mimo to, przeczytałam ją z przyjemnością. Szkoda tylko, że nie dowiedzieliśmy się, kim jest plotkara.... Polecam wszystkim fanom serii ;).

W tej części jest wiele zwrotów akcji i zaskakujących rzeczy!
Dlatego warto przeczytać.

W tej części jest wiele zwrotów akcji i zaskakujących rzeczy!
Dlatego warto przeczytać.

Każda część Plotkary jest w sam raz na nudę:)
Książka dla młodzieży płci damskiej:P
Polecam książkę jak i serial o tym tytule :)

Każda część Plotkary jest w sam raz na nudę:)
Książka dla młodzieży płci damskiej:P
Polecam książkę jak i serial o tym tytule :)

Każdy ma swoje "literackie grzeszki", książki, które mimo że nie są przykładami wybitnej literatury, po prostu sprawiają przyjemność. I właśnie takim moim "grzeszkiem" jest seria o Plotkarze. ;)

• Plotkara
  • Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Zawsze będę cię kochać