Wyznania zakonnicy

Znak
typ
papier
Scarlett
7,31 (54 ocen i 12 opinii)

Opis książki

"Wyznania zakonnicy" to książka, która mogła ukazać się dopiero po śmierci niezwykle popularnej siostry Emmanuelle. Szokująco szczera, momentami wstrząsająca, ale również pouczająca i piękna spowiedź była spisywana przez ostatnich trzydzieści lat życia siostry. Siostra Emmanuelle w Wyznaniach... odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej...

Siostra Emmanuelle w Wyznaniach... odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej intymnych walk wewnętrznych. W czasach, gdy zakonnice głęboko brały sobie do serca śluby posłuszeństwa, ona łamała wszystkie zakonne schematy: potrafiła zakląć, kiedy była taka potrzeba i porządnie kłóciła się z przełożonymi.
Zbuntowana i żywiołowa, zaskakiwała wszystkich szalonymi pomysłami i uporem w dążeniu do ich realizacji. Miała 62 lata, gdy spełniło się jej największe marzenie: opuściła mury klasztoru i zamieszkała wśród ubogich na przedmieściach Kairu, w miejscu, do którego nie miała odwagi zaglądać policja. „Wyobraźcie sobie uliczkę tak zawaloną śmieciami, że nie ma gdzie postawić nogi, mieszkania w starych, podziurawionych kontenerach, czarne świnie, dzikie psy, wielkie i tłuste szczury, roje much i w samym środku tego śmietniska stado dzieci (...)”. To miejsce stało się jej domem. Zbudowała tam klinikę położniczą, przytułek dla starców a nawet fabrykę kompostu.

Wyznania... siostry Emmanuelle to fascynująca podróż przez życie niezwykłej stulatki, która nieustannie zmagała się ze swoimi słabościami, a jednocześnie poświęciła siebie w służbie innym.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Scarlett | 2010-04-25
Na półkach: Przeczytane, Hall of fame
Przeczytana: kwiecień 2010

Dla tej książki pięć gwiazdek to za mało. Zdecydowanie za mało.
Widziałam już dużo, czytam od przedszkola, ale TAKĄ książkę miałam w dłoniach pierwszy raz.
Zakonnica w trampkach, bez ogródek mówiąca o swoich doświadczeniach seksualnych, z dużą paczką batoników pod pachą, potrafiąca zakląć jak szewc i pisząca otwarcie (baaaardzo otwarcie!) o swoich życiowych turbulencjach, bijąca rekordy popularności we Francji? Mało znany widok, prawda?
A jednak. Ta siostra jest po prostu niezwykła!
Niesamowicie zaangażowana w pomoc biednym w Kairze, rozbrajająco bezpośrednia, obdarzona ciętym poczuciem humoru osobowość. Burzy stereotypy, zawstydza i prowokuje.
Gorąco polecam, czapki z głów! Przeczytanie jej to istna rewolucja.

Monika | 2010-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2010

To książka dla wszystkich bez względu na wiarę bądź jej brak.
To książka o niesamowitej Matce Teresie z Kairu. To książka o biedzie, ubóstwie, ale również o bogactwie. Jednak przede wszystkim to książka o miłości.

rose11 | 2012-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Książka bardzo ciekawa i warta tego by po nią sięgnąć. Siostra Emmanuelle dzieli się w niej swoimi przeżyciami, różnymi myślami i wnioskami a do tego opisuje życie tych najbiedniejszych z którymi przyszło jej dzielić los.Nie przedstawia siebie jako człowieka idealnego, wręcz przeciwnie, przyznaje się do wszystkich swoich wad, do wszystkich przeżywanych emocji, wzlotów oraz upadków które towarzyszyły jej przez całe życie. A do tego porusza wiele kwestii wiary i Jezusa Chrystusa, często bywało tak, że podnosiłam głowę znad lektury i analizowałam to co przed momentem przeczytałam. Naprawdę zmusza do refleksji, polecam.

Magdalena | 2011-01-14
Przeczytana: styczeń 2011

Nie wiem czy książki autobiograficzne powinno się opiniować... Napiszę tylko tyle, że skłaniająca do refleksji nad własnym życiem. Prawdziwa, szczera i głęboka.
Dziękuję, siostro Emmanuelle.

Kasia | 2011-12-20
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Siostra Emmanulle chciała, aby jej szczere wyznania ukazały się dopiero po jej śmierci. Można by się zastanowić, dlaczego? Wiodła przecież życie, które można innym stawiać za wzór. Zamiast wygodnego życia w zakonie i spędzania czasu na modlitwie wybrała życie wśród śmieciarzy z Kairu. Świadomie poświęciła się najbiedniejszym, chorym, nieporadnym życiowo. Można powiedzieć, że z radością zamieszkała w slumsach wśród walających się śmieci i grasujących szczurów.
Siostra Emmanulle opowiada o swoim życiu z pasją, humorem i inteligencją. Nie myśli schematycznie i prawie zawsze stawia na swoim. Czyta się to świetnie.

neta | 2011-08-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Bardzo szczere i poruszające opowiadanie nie tyle o życiu, co o wyborach i kształtowaniu wnętrza młodej, krnąbrnej i nieposłusznej dziewczyny, od najmłodszych lat naznaczonej piętnem utraty szczęścia. Sprawia, że człowiek chce być lepszy i czuje się ze sobą dobrze.

Travisx85 | 2014-01-09
Przeczytana: październik 2012

Zawsze wydawało mi się, że ludzie Kościoła od samego początku są święci, a tu ta wspaniałą zakonnica pokazuje jak walczyła z własnymi słabościami, jak podejmowała trudy życia wśród ubogich. Rzadko zdarza się, żeby książka mnie tak wciągnęła.

Leniuch | 2013-04-19

Polecam każdemu człowiekowi, który pragnie się przekonać czym jest esencja chrześcijaństwa. Jedna z bardziej inspirujących książek jakie czytałam.

Paulina | 2011-01-22
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Zawierajaca dech w piersiach. Lekka w czytaniu. Zaskakujaca

justi | 2011-07-04
Przeczytana: 2009 rok

To nie była zwykła zakonnica. Fantastyczna twarda kobieta!

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku