Okładka książki Wyznania zakonnicy

Znak
typ
papier
Scarlett
7,35 (51 ocen i 12 opinii)

Opis książki

"Wyznania zakonnicy" to książka, która mogła ukazać się dopiero po śmierci niezwykle popularnej siostry Emmanuelle. Szokująco szczera, momentami wstrząsająca, ale również pouczająca i piękna spowiedź była spisywana przez ostatnich trzydzieści lat życia siostry. Siostra Emmanuelle w Wyznaniach... odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej...

Siostra Emmanuelle w Wyznaniach... odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej intymnych walk wewnętrznych. W czasach, gdy zakonnice głęboko brały sobie do serca śluby posłuszeństwa, ona łamała wszystkie zakonne schematy: potrafiła zakląć, kiedy była taka potrzeba i porządnie kłóciła się z przełożonymi.
Zbuntowana i żywiołowa, zaskakiwała wszystkich szalonymi pomysłami i uporem w dążeniu do ich realizacji. Miała 62 lata, gdy spełniło się jej największe marzenie: opuściła mury klasztoru i zamieszkała wśród ubogich na przedmieściach Kairu, w miejscu, do którego nie miała odwagi zaglądać policja. „Wyobraźcie sobie uliczkę tak zawaloną śmieciami, że nie ma gdzie postawić nogi, mieszkania w starych, podziurawionych kontenerach, czarne świnie, dzikie psy, wielkie i tłuste szczury, roje much i w samym środku tego śmietniska stado dzieci (...)”. To miejsce stało się jej domem. Zbudowała tam klinikę położniczą, przytułek dla starców a nawet fabrykę kompostu.

Wyznania... siostry Emmanuelle to fascynująca podróż przez życie niezwykłej stulatki, która nieustannie zmagała się ze swoimi słabościami, a jednocześnie poświęciła siebie w służbie innym.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

Opinie czytelników
Scarlett | 2010-04-25
Na półkach: Przeczytane, Hall of fame
Przeczytana: kwiecień 2010

Dla tej książki pięć gwiazdek to za mało. Zdecydowanie za mało.
Widziałam już dużo, czytam od przedszkola, ale TAKĄ książkę miałam w dłoniach pierwszy raz.
Zakonnica w trampkach, bez ogródek mówiąca o swoich doświadczeniach seksualnych, z dużą paczką batoników pod pachą, potrafiąca zakląć jak szewc i pisząca otwarcie (baaaardzo otwarcie!) o swoich życiowych turbulencjach, bijąca rekordy popularności we Francji? Mało znany widok, prawda?
A jednak. Ta siostra jest po prostu niezwykła!
Niesamowicie zaangażowana w pomoc biednym w Kairze, rozbrajająco bezpośrednia, obdarzona ciętym poczuciem humoru osobowość. Burzy stereotypy, zawstydza i prowokuje.
Gorąco polecam, czapki z głów! Przeczytanie jej to istna rewolucja.

Monika | 2010-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2010

To książka dla wszystkich bez względu na wiarę bądź jej brak.
To książka o niesamowitej Matce Teresie z Kairu. To książka o biedzie, ubóstwie, ale również o bogactwie. Jednak przede wszystkim to książka o miłości.

rose11 | 2012-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Książka bardzo ciekawa i warta tego by po nią sięgnąć. Siostra Emmanuelle dzieli się w niej swoimi przeżyciami, różnymi myślami i wnioskami a do tego opisuje życie tych najbiedniejszych z którymi przyszło jej dzielić los.Nie przedstawia siebie jako człowieka idealnego, wręcz przeciwnie, przyznaje się do wszystkich swoich wad, do wszystkich przeżywanych emocji, wzlotów oraz upadków które towarzyszyły jej przez całe życie. A do tego porusza wiele kwestii wiary i Jezusa Chrystusa, często bywało tak, że podnosiłam głowę znad lektury i analizowałam to co przed momentem przeczytałam. Naprawdę zmusza do refleksji, polecam.

Magdalena | 2011-01-14
Przeczytana: styczeń 2011

Nie wiem czy książki autobiograficzne powinno się opiniować... Napiszę tylko tyle, że skłaniająca do refleksji nad własnym życiem. Prawdziwa, szczera i głęboka.
Dziękuję, siostro Emmanuelle.

Kasia | 2011-12-20
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Siostra Emmanulle chciała, aby jej szczere wyznania ukazały się dopiero po jej śmierci. Można by się zastanowić, dlaczego? Wiodła przecież życie, które można innym stawiać za wzór. Zamiast wygodnego życia w zakonie i spędzania czasu na modlitwie wybrała życie wśród śmieciarzy z Kairu. Świadomie poświęciła się najbiedniejszym, chorym, nieporadnym życiowo. Można powiedzieć, że z radością zamieszkała w slumsach wśród walających się śmieci i grasujących szczurów.
Siostra Emmanulle opowiada o swoim życiu z pasją, humorem i inteligencją. Nie myśli schematycznie i prawie zawsze stawia na swoim. Czyta się to świetnie.

neta | 2011-08-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Bardzo szczere i poruszające opowiadanie nie tyle o życiu, co o wyborach i kształtowaniu wnętrza młodej, krnąbrnej i nieposłusznej dziewczyny, od najmłodszych lat naznaczonej piętnem utraty szczęścia. Sprawia, że człowiek chce być lepszy i czuje się ze sobą dobrze.

Leniuch | 2013-04-19

Polecam każdemu człowiekowi, który pragnie się przekonać czym jest esencja chrześcijaństwa. Jedna z bardziej inspirujących książek jakie czytałam.

Paulina | 2011-01-22
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Zawierajaca dech w piersiach. Lekka w czytaniu. Zaskakujaca

justi | 2011-07-04
Przeczytana: 2009 rok

To nie była zwykła zakonnica. Fantastyczna twarda kobieta!

Travisx85 | 2014-01-09
Przeczytana: październik 2012

Zawsze wydawało mi się, że ludzie Kościoła od samego początku są święci, a tu ta wspaniałą zakonnica pokazuje jak walczyła z własnymi słabościami, jak podejmowała trudy życia wśród ubogich. Rzadko zdarza się, żeby książka mnie tak wciągnęła.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,