Człowiek z Nieba

Heavently man
83-918702-9-4
religia
Sandra

Książka ta już jest bestsellerem #1 w Anglii (book of the year 2003). Niesamowita historia jednego z czołowych przywódców podziemnego kościoła w Chinach. Przeczytaj o prostej wierze chińskich braci i sióstr, ich niezłomnej odwadze w dzieleniu się Ewangelią oraz niespotykanym męstwie w obliczu silnych prześladowań. Cudowną historię ucieczki brata Yuna z więzienia o wzmocnionym nadzorze czyta się jak rozdział z Dziejów Apostolskich. Świadectwo tego prostego człowieka ze wsi, którego Bóg wyniósł z ubóstwa do stania się apostołem służącym milionom chińskich wierzących zainspiruje cię do głębszego oddania się Chrystusowi.

Magdalena | 2011-01-15
Przeczytana: 2008 rok

Zadziwiająca opowieść o tym jak bardzo obecny jest we współczesnym świecie wszechmocny Bóg - Bóg codziennych cudów i znaków i nadprzyrodzonych darów. Najbardziej jednak mogą poznać go ci, którzy bez nadprzyrodzonej interwencji nie byliby w stanie przeżyć - ludzie w krajach, gdzie panuje skrajne ubóstwo, albo gdzie - tak jak w Chinach - chrześcijaństwo jest prześladowane. Bardzo poruszył mnie fakt, że tam gdzie są prześladowania, kościół rośnie bardziej - zarówno pod względem ilości jak i jakości wiary. Jest to dla mnie dowodem, że kiedy pozna się Boga w Jego nadzwyczajności i wspaniałości, w Jego miłości i mocy, to naprawdę warto nawet oddać dla Niego życie. Oby to objawienie przyszło do naszej pełnej pychy i niezależności kultury zachodu.

Nala | 2013-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Podchodziłam do tej powieści z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony trochę się jej obawiałam, z drugiej liczyłam, że stanie się ona przełomową w moim życiu.

Owszem, wiele fragmentów i słów zapadło mi w serce i muszę przyznać, że na długo ją zapamiętam. Pokazała mi, że tak naprawdę nie robię nic nadzwyczajnego - bo czym jest bywanie w kościele, wieczorne modlitwy i chodzenie do spowiedzi w porównaniu z postawą Brata Yuna? Z pewnością uczy pokory i jest książką głęboką o poważnej tematyce, a takich coraz mniej. Jednakże mimo to nie zawsze zgadzałam się z głównym bohaterem, parę razy nawet mnie zdenerwował. Do tego język, który nie należy do wciągających. Odkładasz książkę bez żalu i idziesz zająć się swoimi sprawami. To chyba największa wada tej książki, dlatego tak dużo czasu zajęło mi czytanie.

Ta historia nie stała się żadnym przełomem w moim życiu, choć wiele rzeczy mi uświadomiła i skłoniła do pewnych przemyśleń. Myślę, że jest to cenna lektura, jednak dla ludzi trochę...

Adoriano | 2016-09-06

Rzadko poświęcam czas na wyrażenie swojej opinii na temat książek. Wolę go przeznaczyć na czytanie kolejnych pozycji. To oznacza jedno: Człowiek z Nieba to doprawdy niesamowita historia, poruszająca serca. Jednak nie wszystkich - nie taki jest jej cel. Postrzegam ją w pierwszej kolejności, jako świadectwo chwały i mocy Boga Żywego i jego Syna Jezusa, dla których nic nie jest możliwe. Życie Brata Yuna, jego rodziny i współpracowników to dobitnie udowadnia.

Jednak byłoby to tylko kolejne świadectwo, jedno z licznych, które można współcześnie spotkać i usłyszeć. Ostatecznie, Boża moc jest nieskończona, a wiernych chrześcijan jest jeszcze trochę na tym upodlonym świecie. To, co ją wyróżnia, to ukazanie kontrastu. Gwałtownego, dramatycznego kontrastu pomiędzy "starym" zachodnim Kościołem i "nowym" wschodnim Kościołem. W tym upatruję Bożą wolę, iż książka ta ma burzyć status quo chrześcijan z naszych kręgów kulturowych, którzy zgnuśnieli, zasiedzieli się w swoich kościołkach z cegły,...

Malwiś | 2012-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Książka "Człowiek z nieba" jest, jak dla mnie niesamowitym przykładem życia prawdziwego chrześcijanina. Miejsca, w których Bóg faktycznie stoi obok. Ludzie, dla których słowa: oddanie i wiara mają znaczenie całkowicie pierwotne. Duch Święty wszechobecny i wszech działający. Człowiek z NIEBA pokazujący na czym polega życie pełne poświęcenia i jak ważny jest ogień, którego brakuje dziś ludziom żyjącym bez przeszkód i ograniczeń.
Historia "Człowieka z nieba" ukazuje nam sytuacje Chińskich chrześcijan, objaśnia w jaki sposób rozszerza się tam wiara i przedstawia misję jaką Chiński Kościół otrzymał.
Zdruzgotało mnie, że we współczesnych czasach, niektórzy ludzie muszą borykać się z tak ogromnymi problemami, przemocą fizyczną i psychiczną, ograniczeniami związanymi z brakiem wolności religijnej. Przykłady życia żywcem z biblijnego świata, wręcz archaicznego świata, a jednak wciąż tak podobnego do dziś.
Moc Boga... Niesamowita moc Boga...
Czy my, zwykli MY potrafilibyśmy do tego...

malinka | 2011-04-22

Piękna i zaskakująca opowieść o prawdziwej i szczerej wierze w Boga, bez względu na grożące temu konsekwencje. Gorąco polecam

Abigail | 2012-02-13

Oprócz opisu niewiarygodnych cierpień i prześladowań chińskich chrześcijan poruszają mnie głęboko opisy wzajemnych relacji między braćmi i siostrami w tamtejszym Kościele: ich wzajemna miłość i walka o jedność. Również niezmiernie urzeka mnie postawa autora pełna otwartości wobec chrześcijan innych wyznań, a także to z jakim szacunkiem wyrażał się o swojej żonie oraz innych kobietach-swoich współpracownicach chrześcijankach

Michał Siwołowski | 2015-02-20
Przeczytana: 2015 rok

Jedna z najlepszych pozycji które przeczytałem.
Jak okazuje się niewiarygodnie długa głodówka-post głównego bohatera wcale nie była najbardziej niezwykłym wydarzeniem.
Dzięki tej książce łatwiej zrozumieć słowa "Bądź wola Twoja"
No i te mocne słowa na zakończenie...
Polecam wierzącym i niewierzącym. Jeśli nie wierzysz w to co jest tam opisane to przynajmniej poznasz sytuację chrześcijan w Chinach..

Jakub | 2011-08-31

Książką ukazuję bardzo trudną i wymagającą drogę do budowy wspólnoty Kościoła w Chinach. Historia brata Yuna jest dla mnie poruszająca i wywiera silne emocje. Warto pochylić się nad tą książką i zastanowić jak wielką wartość może mieć wiara.

sylwan112 | 2015-09-29
Przeczytana: 27 września 2015

Zdumiewająca historia człowieka, który wszystko poświęcił dla Jezusa.

adellka | 2012-06-17
Przeczytana: 2008 rok

Polecam.Mocna i budujaca wiare.