Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy

Tłumaczenie: Maria Sabiłło-Widera
Wydawnictwo: Logos
Captivating. Unveiling the mystery of a woman's soul
83-86941-45-6
malinowy_rum

Każda kobieta tęskni, by być kochaną, by odegrać niezastąpioną rolę w wielkiej przygodzie, oraz by posiadać własne piękno do odsłonięcia. Przypatrz się swoim ulubionym filmom. Przypomnij sobie zabawy z czasów, gdy byłaś małą dziewczynką. Te pragnienia tkwiące w twoim sercu pochodzą od Boga i stanowią część Jego zamysłu wobec Ewy. Mówią ci prawdę o tym, kim jesteś jako kobieta, i jaką masz...

Mówią ci prawdę o tym, kim jesteś jako kobieta, i jaką masz odegrać rolę.

Dlatego każda dziewczynka zadaje podstawowe pytanie:

"Czy jestem śliczna? Czy się mną cieszysz?". Odpowiedź, jaką uzyskałaś na to pytanie w swojej młodości, ukształtowała cię w kobietę, którą obecnie jesteś. Dla większości z nas była to odpowiedź niewłaściwa. Wszystkie czujemy się poranione. Ale nadal potrzebujemy odpowiedzi. Wciąż tkwi w nas pragnienie, by wiedzieć: "Czy jestem urzekająca?".

Przypomnij sobie, a może nawet odkryj po raz pierwszy - że jesteś urzekająca.

Scarlett | 2010-04-04
Przeczytana: marzec 2009

Z całą stanowczością, na jaką mnie stać mogę powiedzieć, że dla mnie "Urzekająca" okazała się książką rewolucyjną.

Wymowa tej książki ujęła w jakieś sensowne ramy to, o czym niezmiernie trudno pisać czy mówić; okazała się krokiem milowym w głębokim przeżywaniu mojej kobiecości. Wymogła na mnie zmierzenie się z tym, co we mnie najgorsze.

To, co najbardziej zawładnęło mną w tej książce, to doprawdy niezwykły sposób, w jaki ją napisano. Autorka jest niezwykle bezpośrednia i szczera.

Była to pierwsza książka z zakresu duchowości kobiety, która dla mnie okazała się przełomem i prawdziwym punktem zwrotnym. Do dziś jest jedną z tych książek, które są przeze mnie dosłownie zaczytane.

Uwielbiam ją i mało obchodzi mnie to, że często określa się ją jako ckliwe trele.

kiniaa_zak | 2015-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Szczerze mówiąc nie wiem, co mogę o tej książce napisać... Jest to jedna z tych lektur, które czyta się powoli i refleksyjnie, które do każdego czytelnika mówią co innego, które są bardzo osobiste. Niektóre fragmenty mnie poruszyły, niektóre zdziwiły, a jeszcze inne utwierdziły w tym, com myślała. Choć spodziewałam się... no właśnie, sama nie wiem czego..., jednak właśnie tego mi zabrakło. Nie umiem tego inaczej ująć, mimo wszystko książkę warto przeczytać. Na pewno będę do niej jeszcze wracać, gdyż jest tam mowa o rzeczach, których nie da się od tak, szybko pojąć, do których po prostu trzeba w wierze dorosnąć.

Zocha | 2015-11-15
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 listopada 2015

Pierwszy raz nie wiem, jakie są moje odczucia po przeczytaniu książki. Gdy po nią sięgnęłam, liczyłam że odnajdę w niej ważne dla mnie cytaty, czy też zwroty, o swojej roli - kobiety, jednak wiele informacji zawartych w niej nie były dla mnie zaskakujące. Dużo wiadomości w niej zawartych również się powtarzało. Były momenty, gdzie zaczęły mnie ciekawić, że miałam wrażenie że książka się rozkręca, ale niestety, to był tylko moment, chwila. Pod koniec, czytając ją, miałam wrażenie że czytam co drugą linijkę, aby szybciej ją skończyć. Mimo wszystko, ogólnie biorąc, oceniam ją jako dobrą.

Książkowo_czyta | 2011-10-12
Przeczytana: 20 lutego 2010

Mnie osobiście ta książka niestety nie urzekła... Napisana zbyt patetycznie i w sposób niezbyt przystający do codziennego życia, choć miał to być swego rodzaju poradnik, jak odkrywać siebie i swoją kobiecość każdego dnia w zwyczajnym życiu.

Kiedy zaczęłam czytać tą książkę zniechęciły mnie liczne odwołania do Boga. Oczekiwałam bardziej psychologicznego podejścia do duchowości kobiety. Jednakże Urzekająca stała się niesamowitą podróżą w głąb swojej kobiecości - ku lepszemu jej zrozumieniu. To niesamowite jak bardzo niepozorna książka może zmienić podejście do samej siebie...

FreePaula | 2014-04-01

Niesamowita książka, której fragmenty pozostają w sercu na zawsze. Warto później do niej wracać, by nikt nas nie okradł z tej prawdy, że dla Boga jesteśmy księżniczkami, a wiele z nas żyje jak żebraczki. Podarowałabym ją każdej mojej przyjaciółce. Zdecydowanie polecam. Warto zainwestować w tą książkę. Dodaje skrzydeł.

„Zewnętrzne piękno byłoby puste, gdyby nie piękno serca.”

Pisząc recenzję zazwyczaj największy problem mam z napisaniem o treści książki. Nie chcę napisać za dużo ani też za mało. Napisanie tego pierwszego akapitu zawsze zajmuje mi najwięcej czasu. I dzisiaj wcale nie jest lepiej. Naprawdę, nie wiem, co mogę napisać. Urzekająca jest książką. która odkrywa zakamarki kobiecej duszy, których istnienia często same kobiety nie są świadome. Jest balsamem dla kobiecej duszy.

„Ta książka nie jest o tym, co powinnaś robić albo kim powinnaś być. Ona mówi o odkrywaniu tego, kim już jesteś jako kobieta. Kobieta, która w swojej istocie została stworzona do romansu, do odegrania niezastąpionej roli we wspólnej przygodzie i która naprawdę ma własne piękno do odkrycia. Kobieta, o jakiej myślał Bóg, gdy stwarzał Ewę... i kiedy stworzył ciebie. Wspaniałą, silną i urzekającą.”

Na początku chciałam napisać, że książka wcale nie jest idealna. Nie podobały mi wszystkie przemyślenia Stasi, przez...

Ann | 2010-09-23

Niestety "Urzekająca" mnie nie urzekła.
Sięgnęłam po tę książkę spodziewając się i licząc na to, że odnajdę tam interesujące i przydatne dla mnie jako kobiety słowo o moim miejscu w świecie, o mojej roli jako kobiety i darach jakie są we mnie już z samej mojej natury. Znalazłam zbiór frazesów, których nawet do końca nie zrozumiałam, a już na pewno nie mogłam się przez nie przedrzeć...
Pierwsza książka, której nawet nie skończyłam czytać.

Vemida | 2015-06-26

„Urzekająca” to niezwykła książka, którą powinna przeczytać każda kobieta. Pozwala nam lepiej zrozumieć nasze kobiece serce, a także głębiej i świadomiej przeżywać kobiecość.

W całości poświęcona jest kobiecej duszy, choć opowiada również trochę o mężczyznach. Dokonuje jej szczegółowej analizy, ukazując naturę, pragnienia i problemy, z jakimi boryka się kobiece serce. Wyczerpująco opisuje konsekwencje grzechu pierworodnego Ewy. Zatrzymuje się dłużej nad naszymi relacjami - z ojcem, matką, siostrą, przyjaciółkami, mężczyznami. Ukazuje najgłębsze nasze zranienia i sposoby ich uzdrowienia. W piękny sposób mówi o miłości Boga i przybliża do Niego. Podnosi nas do rangi księżniczek, wojowniczek i ukazuje niezastąpioną rolę kobiet. Wyjaśnia również szczególną nienawiść wobec naszej płci, dlaczego na świecie jest tyle przemocy, gwałtów i traktowania kobiet jako drugiej, znacznie gorszej kategorii.

Całość rozważań w „Urzekającej” oparta jest na Piśmie Świętym, którego wiele fragmentów...

Aneta | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Podczas czytania tej książki miałam mieszane uczucia, po przeczytaniu ostatniego zdania dalej mam.
"Urzekającą" czytałam 2 miesiące (to długo jak na mnie), bardzo się męczyłam i musiałam zmuszać do lektury.
W książce bywały momenty, które nawet mnie zainteresowały m.in. kiedy mowa była o romansie z Panem Jezusem czy przyjaźni pomiędzy kobietami. Jednak częściej zdarzało mi się kiwać głową nad książką ponieważ miałam wrażenie, iż autorzy usiłują wmówić mi pewne rzeczy. Klasyfikują wszystkie kobiety tak samo: jesteśmy takie, gdy zdarza się jakaś sytuacja zawsze zachowujemy się tak, podczas kryzysu reagujemy siak, a przy relacjach z mężczyznami jeszcze inaczej.
Książka ta mogłaby być dużo krótsza gdyby autorzy pisali bardziej konkretnie i unikali powtórzeń (w wielu miejscach pisze dokładnie to samo).
Pomimo zapewnień autorów książka mnie nie powaliła....
Jedyny plus to piękne cytaty z Bibli.
Generalnie nie polecam!