Przesilenie

Wydawnictwo: Fronda
978-83-603-3599-4
Przesilenie
Magdulstwo

"Przesilenie" Andrzeja Horubały to błyskotliwie napisana i poruszająca powieść o napięciu między udziałem w wyścigu szczurów a dochowaniem wierności sobie. O tym, czy można zrobić karierę i zdobyć sławę, nie zatracając własnej duszy. Ów dylemat Fausta przeniesiony zostaje w realia dzisiejszej Warszawy, a właściwie "warszawki", i skrojony na naszą nadwiślańską miarę. Czytelnik w obliczach opisywanych bohaterów rozpoznać może rzeczywiste postaci polskiego show-biznesu, którzy z bliska bardziej przypominają jednak pogubionych nieszczęśników niż herosów zbiorowej wyobraźni. Narracja - podobnie jak w poprzednich powieściach Horubały - skrzy się sowizdrzalskim humorem, ale dotyka zarazem spraw najistotniejszych: pytań o sens życia, o to, gdzie jest dobro, a gdzie zło, i co jest naprawdę ważne.

neumann | 2014-07-29
Marta | 2014-07-04