4 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Symposium
powieść angielska
Katerina

Jest to opowieść o kolacji i wydarzeniach prowadzących do jej udziału w życiu pięciu par.

Historia zawiera wiele wspomnień w życiu gości, w tym klasztor mniszek niekonwencjonalnych, włamania i kilka niewyjaśnionych zgonów.

Katerina | 2010-04-22
Przeczytana: 05 lutego 2007

Na okładce napisano, że autor bardzo dobrze "wgryza się" w psychikę bohaterów, ukazuja nam ich portret psychologiczny. Szczerze mówiąc, trudno jest mi się z tym zgodzić.
Książka na początku wydaje mi się być pisana przez jakiegoś początkującego pisarza. Krótkie zdania, bez żadnych rozwinięć. Na szczęście potem autorka się trochę "rozkręca" i w miarę znośnie się czyta.
Fabuła jest niezbyt ciekawa, ale może to być spowodowane tym, że miała to być powieść psychologiczna. Jednak niedość, że brak jako takiej fabuły i zakończenia, to także "portrety psychologiczne" wydają się być dopiero naszkicowane. Dlatego też lektura ta wydaje się być dopiero szkicem. Może jeśliby dłużej pociągnąć tą opowieść, dowiedzielibyśmy się czegoś więcej o stronie duchowej i "myślowej" bohaterów. Jednak w takim wydaniu, książka mi się nie podoba.

Agata | 2013-03-07
Przeczytana: 07 marca 2013

Bardzo rozczarowała mnie ta książka. Przez cały czas czytania czekałam na koniec bo gdzieś czytałam opinie,że zakończenie jest zaskakujące, ale niestety nic z tych rzeczy.
Wszystko można przewidzieć, nie ma absolutnie nic zaskakującego.
Można przeczytać w jeden wieczór. Tylko, po co?
Szkoda czasu.

Doris | 2015-02-01