Muriel Spark Wydawnictwo: Virago Press literatura piękna
angielski
Virago Press
literatura piękna
angielski

Żenująca, bez puenty, bez fabuły, bez akcji, bez emocji, bez humoru, bez żadnego polotu czy inteligencji. Biedna Muriel miała 70 lat w trakcie pisania tej książki, co bardzo mocno da się odczuć. Główna dwudziestoośmioletnia bohaterka zachowuje się jak stara rura, typowa ciotka Jolka ze zjazdu rodzinnego, prukwa sypiąca dookoła radami rodem z Twojego Stylu. (Chcesz schudnąć?...

• Biblioteka
  • BBC top 100