Sonata Księżycowa

Tłumaczenie: Zofia Kierszys
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Interesującej Książki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The moonlight
powieść angielska

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index.htm?m=1&page=0&idk=0...»

allison | 2014-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Powieść dla miłośników klasycznej literatury angielskiej, zwłaszcza dla tych, którzy lubią wiktoriańskiej klimaty.
Bieżąca akcja rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym, ale liczne retrospekcje dotyczą wydarzeń sprzed pół wieku, gdy główne bohaterki - siostry były dziewczętami, a potem młodymi kobietami. Wędrówka w przeszłość pozwala nie tylko poznać ich pierwsze uniesienia, wzloty i upadki, ale pomaga również zrozumieć późniejsze motywy postępowania.

Relacje między siostrami są bardzo skomplikowane, mają też znaczący wpływ na życie ich dzieci, z których dokładnie poznajemy tylko jedną z córek.
Fabula koncentruje się na codziennym życiu kobiet, jednak akcja przynosi też sporo niespodzianek - są to głównie skrywane od wielu lat sekrety, które stopniowo wychodzą na jaw.

Powieść napisana jest starannym językiem, sporo w niej ładnych fraz, dialogi są naturalne. Polecam z czystym sumieniem.
"Sonata księżycowa" zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne książki tego autora,...

Meggi59 | 2015-04-29
Przeczytana: wrzesień 1987