Pokalane poczęcia

Patronat LC
Natalia Rogińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura polska
literatura piękna
Kobiety to czytają!
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Po trupach do celu po… dziecko!

15 Link do recenzji

Pierwsza powieść pani Rogińskiej po którą sięgnęłam i po "Pokalanych poczęciach" chętnie sięgnę po następną.
Podoba mi się pomysł, że historie różnych kobiet- a co za tym idzie różne postawy w związku z początkiem nowego życia przelatają się jedna z drugą. Mamy tutaj Gretę- lekarkę desperacko starającą się o dziecko, Agata- która mierzy się z brutalnością genetyki,...

Sięgając po tą ksiazke spodziewałam się dramatów życiowych, płaczu i zgrzytania zębami. Bardzo miło sie zaskoczyłam. Kupa smiechu i humoru. Może nie jest to ambitna lektura, ale mega pozytywna. Polecam

Po dwóch stronach barykady stoją dwie krzyczące strony. Jedna jest gotowa bronić świętości życia, nawet jeśli to życie ma sprowadzić się tylko do cierpienia przez kilka minut albo przyjść na świat kosztem matki. Druga żąda prawa do wolnego wyboru i traktuje aborcję jako formę antykoncepcji. Do tego los nie jest sprawiedliwy i często obdarza jednych nadmiarem dzieci, gdy...

Bardzo dobra książka. Spojrzenie na ciążę z kilku perspektyw. Wszystko napisane w prosty , wciągający sposób.

Ocena dobra, pomijając seksistowski wstęp w postaci monologów doktora Skrobaka byłaby może i bardzo dobra.

Bardzo fajnie napisana Książka. Pokazuje silne kobiety które dzieli wszystko i łączy jedno - chęć posiadania dziecka. Każda z kobiet dąży do tego w inny sposób. Ma inne rozterki i problemy. Jednym sie udaje i odkrywaja uroki macierzyństwa. Inne niestety doznaja zawodu. A jeszcze inne dochodza do wniosku że to jednak nie dla nich. Polecam.

Na półkach: , , , ,

Bohaterowie, których łączy wspólny wątek - poczęcie człowieka. Każda z tych historii wychodzi poza akceptowalne społecznie schematy, a zdarzenia zaskakują ich samych.
Poznajcie pacjentki różowego gabinetu na Chmielnej: Gretę, która desperacko pragnie macierzyństwa, Michalinę, która posuwa się bardzo daleko, aby mieć dziecko, Adrianę, która maksymalnie medykalizuje proces...

„Pokalane poczęcia” to portrety kobiet. W rożnym wieku, z rożnym wykształceniem, w różnych momentach życia. Są singielkami, mężatkami. Łączy je jedno – ciąża. U niektórych wymarzona i wyczekana, u niektórych tylko w planach, u innych – niechciana i nieoczekiwana. Autorka przedstawia losy kolejnych bohaterek: Honoraty, która ze względu na ultrakatolickie poglądy męża rodzi...

"Pokalane poczęcia" to historia kilku kobiet, które miały, mają lub chcą mieć dziecko..pokazane są w niej różne modele rodziny, od tych katolickich po lesbijskie czy gejowskie, więc książka jest naprawdę bardzo różnorodna w tej kwestii.Jeżeli lubicie takie zapadające w pamięć historie to polecam tę. Jest bardzo prawdziwa i niezwykle dobrze się ją czyta.

Dziecko zmienia życie rodziców. Bardzo zainteresowało mnie przedstawienie problematyki z różnych perspektyw. Najlepsze są pytania do dyskusji na końcu książki. Np: nigdy przedtem nie myślałam o tym, że ojca na się z wyboru i ze wybrała ci go matka.

Dyskusje

• 2018