W tajemniczych okolicznościach umiera artysta zdarzenie to samo w sobie dramatyczne, lecz też i zwyczajne. Ale ta śmierć rozpoczyna ciąg niesamowitych zdarzeń, w które uwikłane zostają trzy kobiety. "Czarodziejka" to opowieść elektryzująca: pełna zaskakujących zwrotów akcji, miejscami wręcz przerażająca, a momentami pełna romantycznego uroku. Nastrojowe momenty, wielka namiętność, magia i pasja twórcza bohaterów oraz kluczowa Tajemnica składają się na niepowtarzalny styl powieści, pobudzającej naszą wyobraźnię i wciągającej od pierwszej strony.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Oj ja uparta, a mogłam tym razem posłuchać opinii czytelników, którzy odradzają tę książkę. Ale ten tytuł, okładka tak mnie kusiły, a opis brzmiał nawet nie najgorzej. Ehhh... Osoba, która robiła krótką notkę do książki chyba nie czytała w ogóle tej "powieści" - gdzie ta magia i pasja??? Gdzie to zawrotne tempo i romantyzm???? Gdzie te zaskakujące zwroty akcji??? Chyba wsiadły do pociągu i pojechały na wakacje, bo próżno ich tutaj szukać...

Miałam nie pisać swojej opinii, ale niestety czuję się w obowiązku przestrzec przed nią innych potencjalnych czytelników.

Bo jest...fatalnie, nawet nie wiem o czym "to" było. O jakichś tajemnicach, życiu poszczególnych bohaterów głównie kilku kobiet, gdzieś w tle majaczyły sceny erotyczne pomieszane z pracą bohaterek w szkole, itp.

Jest blado, jest słabo, jest płasko. Nie ma w niej żadnych pozytywnych emocji ,a ja po jej "skończeniu" odczuwam raczej przygnębienie, otępienie, zdębienie, zmęczenie, pustkę - mieszankę negatywnych odczuć. Nadal...

Wicca | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

KOSZMAR !!!!!!!!!!! drodzy czytelnicy, a raczej czytelniczki nie polecam tej książki, w efekcie będzie to strata czasu...Sięgnęłam po nią zachęcona opisem - artyści, morderstwo, wyspa,brzmiało na tyle ciekawie, że zainteresowałam sie ów pozycją. Rozczarowanie przyszło jednak bardzo szybko. Dawno nie czytałam takiego chłamu - smutne ale prawdziwe. Ksiażka napisana jest jezykiem prostym, o ile nie płytkim...przekleństwa, mało ambitne porównania są widoczne na każdej stronie...ksiażka bez akcji, melancholijna, smutna i po prostu nijaka. Po przeczytaniu jej, nic tylko wziąść sznur, pójść do pobliskiego parku i powiesić sie ( przynajmniej ja mialam takie odczucia).

Autorka nie umie pisać, ot co. Podobno obok rzeźby i malarstwa, pisanie jest jej kolejną pasją...hm...lepiej niech zajmnie się czytaniem książek a nie pisaniem ich, bo to jej nie wychodzi,tworzy świat wulgarny,smutny, ponury... a jeżeli studenci ASP, bądź absolwenci są w życiu tacy jak w książce, trzymajmy sie od nich z...

Grażyna | 2013-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Po przeczytaniu "Dziewczynki, która widziała zbyt wiele", miałam nadzieję, że znalazłam kolejną autorkę, której książki przeczytam wszystkie, niestety utknęłam na "Czarodziejce" i zastanawiam się, czy czytać kolejne.

izabela81 | 2015-06-15
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Choć chwilami jest zabawnie, a innym razem przerażająco, to jednak tym razem pani Warda nie zaczarowała mnie. Fabuła w sumie interesująca, natomiast okładka w ogóle nie pasuje do treści. Bohaterowie z licznymi tajemnicami, ale jestem zawiedziona, że nie wszystkie się wyjaśniają. Powieść ma swój potencjał, ale myślę że nie do końca wykorzystany. A szkoda, bo bardzo lubię książki pani Wardy.

Marta | 2012-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadałam.
Przeczytana: 2010 rok

Ta książka to największa krzywda jaką sobie do tej pory zrobiłam. Wymuszona. Jakby autorka na siłę chciała trzymać się tematu. Nic z niej nie rozumiałam. Samo czytanie wlekło się i pod koniec byłam już psychicznie wykończona. Pierwsze spotkanie z tą autorką od razu nie udane. Nie wiem czy sięgnę po inne książki. Szczerze wątpię.

wiejskifilozof | 2011-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2011

Taka sobie .

Teano | 2014-03-14
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Tytuł, a już zwłaszcza okładka, zupełnie nieadekwatne do treści.
Polecam miłośnikom powieści psychologicznych, odradzam tym, którzy szukają płytkiego romansu-czytadełka dla zabicia czasu przy kawce.

kachna | 2014-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Nie wiem co Pani Warda ma w tym rozbijaniu narracji na kilka osób, ale zupełnie mi nie leży. Rozumiem jedna książka dla podniesienia atrakcyjności, ale dwie a może i więcej nie wiem nie czytałam to już za dużo.
Sporo w tej książce zamieszania, pogubione niedojaśnione wątki i to jak ktoś wcześniej zauważył to raczej psychologiczna powieść a nie coś relaksującego.
A i kolejny raz okładka, zupełnie nie oddająca tego co w środku, koszmar wręcz.
Póki co koniec z Panią Warda może jeszcze się spotkamy, ale nie w najbliższym czasie

Whiro | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 28 lipca 2014

Zaciekawiła mnie, wciągnęła, ale uczucia mam mieszane. Fabuła interesująca, choć miejscami niespójna. Język czasem klimatyczny, czasem irytujący i wręcz prostacki. Okładka faktycznie nie pasuje do treści, ale dla mnie to akurat plus, bo jest przesłodzona i kiczowata.
Szkoda, że nie pociągnięto dalej kilku wątków. Ogółem - ujdzie, ale szału ni ma.

IwonaGa | 2012-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Ot taka sobie.Niby coś się działo,jakaś tajemnica,ale koniec końców nici z tej tajemniczości.Bohaterowie też jacyś bladzi,tak więc nie koniecznie trzeba tę pozycję zaliczyć.