Okładka książki Miłość

powieść
typ
papier
Kamulka84
5,85 (94 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Billa Coseya, nieżyjącego właściciela luksusowego hotelu, kochało wiele kobiet. Dla każdej z nich był kimś innym: kochankiem, opiekunem, mężem, ojcem, dziadkiem, pracodawcą... Gdy wiele lat temu Heed została jego drugą żoną, wnuczka Christine musiała opuścić dom. Obie, stare i nienawidzące się, mieszkają teraz razem i walczą o majątek. Ale "historia o tym, jak bezwstydne kobiety potrafią doprowadzić do upadku dobrego mężczyznę", niepostrzeżenie zmienia sens, bo Bill nigdy nie był tym, za kogo go uważały... Wybitna psychologiczno-obyczajowa powieść, w której jest tyle prawd, ile bohaterek.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
kajsa | 2011-07-29

Wstrząsająca i jednocześnie piękna

Agnieszka_Pe | 2014-04-22

Nie od dziś wiadomo, że od przyjaźni aż po grób bardzo blisko do nienawiści do końca świata i o jeden dzień dłużej. Zwłaszcza jeśli między przyjaciółki wkroczy osobnik płci męskiej, i są one w wieku, w którym wszystkie emocje przeżywa się tak intensywnie, że intensywniej już się chyba nie da.

Nic nie boli bardziej niż zdrada tej, którą uważało się za najbliższą osobę na świecie i taką zdradę najtrudniej wybaczyć (o ile to w ogóle możliwe). Heed i Christine miały po dwanaście lat i były najlepszymi przyjaciółkami. Dopóki dziadek tej drugiej nie postanowił poślubić tej pierwszej. Wtedy wszystko się zmieniło.

"Miłość" nie jest lekturą lekką, łatwą i niewymagającą. Nie można jej przeczytać w ciągu jednego wieczoru. Niemniej, okaże się warta każdej chwili spędzonej z nią. Toni Morrison - laureatka literackiej Nagrody Nobla udowadnia, że otrzymała to prestiżowe wyróżnienie całkiem zasadnie.

Muszę przyznać, że dotąd nie czytałam żadnej jej książki. "Miłość" była moim...

Selket | 2010-11-23
Przeczytana: 10 września 2010

Bardzo dobra proza pełna poezji, liryzmu, oddechu minionych lat. Czyta się świetnie, chłonąc każde słowo.

Małgosia | 2013-08-22

Zastanawiam się co takiego zrobiła autorka, że otrzymała nagrodę Nobla, bo przecież nie mogła jej dostać za swój marginalny kunszt pisarski, prawda ?

marukja | 2013-01-02

Pełna niedomówień,
wolna jak przestrzeń interpretacji, którą otwiera,
prawdziwa jak przyjaźn zawarta w dzieciństwie.
Słychać tu szum morskich fal, a w powietrzu czuć zapach łez.

Love - Hate - Love

Majka | 2011-11-02
Przeczytana: październik 2011

Niby dobrze się czytało ale nie zamieszkałam wśród bohaterów. Po prostu doczytałam do końca.

czytankianki | 2012-01-05
Przeczytana: 10 marca 2010

Triceratops | 2010-10-21

Piękna książka o spokojnej fabule. Porusza trudne tematy.

Anna | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014