Okładka książki Miłość

powieść
typ
papier
Kamulka84
5,85 (94 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Billa Coseya, nieżyjącego właściciela luksusowego hotelu, kochało wiele kobiet. Dla każdej z nich był kimś innym: kochankiem, opiekunem, mężem, ojcem, dziadkiem, pracodawcą... Gdy wiele lat temu Heed została jego drugą żoną, wnuczka Christine musiała opuścić dom. Obie, stare i nienawidzące się, mieszkają teraz razem i walczą o majątek. Ale "historia o tym, jak bezwstydne kobiety potrafią doprowadzić do upadku dobrego mężczyznę", niepostrzeżenie zmienia sens, bo Bill nigdy nie był tym, za kogo go uważały... Wybitna psychologiczno-obyczajowa powieść, w której jest tyle prawd, ile bohaterek.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
kajsa | 2011-07-29

Wstrząsająca i jednocześnie piękna

Agnieszka_Pe | 2014-04-22

Nie od dziś wiadomo, że od przyjaźni aż po grób bardzo blisko do nienawiści do końca świata i o jeden dzień dłużej. Zwłaszcza jeśli między przyjaciółki wkroczy osobnik płci męskiej, i są one w wieku, w którym wszystkie emocje przeżywa się tak intensywnie, że intensywniej już się chyba nie da.

Nic nie boli bardziej niż zdrada tej, którą uważało się za najbliższą osobę na świecie i taką zdradę najtrudniej wybaczyć (o ile to w ogóle możliwe). Heed i Christine miały po dwanaście lat i były najlepszymi przyjaciółkami. Dopóki dziadek tej drugiej nie postanowił poślubić tej pierwszej. Wtedy wszystko się zmieniło.

"Miłość" nie jest lekturą lekką, łatwą i niewymagającą. Nie można jej przeczytać w ciągu jednego wieczoru. Niemniej, okaże się warta każdej chwili spędzonej z nią. Toni Morrison - laureatka literackiej Nagrody Nobla udowadnia, że otrzymała to prestiżowe wyróżnienie całkiem zasadnie.

Muszę przyznać, że dotąd nie czytałam żadnej jej książki. "Miłość" była moim...

Selket | 2010-11-23
Przeczytana: 10 września 2010

Bardzo dobra proza pełna poezji, liryzmu, oddechu minionych lat. Czyta się świetnie, chłonąc każde słowo.

Małgosia | 2013-08-22

Zastanawiam się co takiego zrobiła autorka, że otrzymała nagrodę Nobla, bo przecież nie mogła jej dostać za swój marginalny kunszt pisarski, prawda ?

marukja | 2013-01-02

Pełna niedomówień,
wolna jak przestrzeń interpretacji, którą otwiera,
prawdziwa jak przyjaźn zawarta w dzieciństwie.
Słychać tu szum morskich fal, a w powietrzu czuć zapach łez.

Love - Hate - Love

Majka | 2011-11-02
Przeczytana: październik 2011

Niby dobrze się czytało ale nie zamieszkałam wśród bohaterów. Po prostu doczytałam do końca.

czytankianki | 2012-01-05
Przeczytana: 10 marca 2010

Triceratops | 2010-10-21

Piękna książka o spokojnej fabule. Porusza trudne tematy.

MagdaGo | 2014-11-14

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica