Asystentka magika

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis

Po nagłej śmierci Parsifala przystojnego i czarującego magika wdowa po nim, która przez dwadzieścia lat była jego asystentką, dowiaduje się, że rodzina, która, jak utrzymywał, zginęła w wypadku, żyje i ma się całkiem dobrze. Sabina musi rozwikłać skrywane przez męża tajemnice. Misja, której się podejmie, zaprowadzi ją ze słonecznego Los Angeles do mroźnej i wietrznej Nebraski i w magiczny sposób wpłynie też na nią samą. Asystentka magika to niezwykle nastrojowa i piękna książka, w której autorka ze zręcznością magika przedstawia najbardziej zaskakujące zwroty akcji. To mądre i pełne tkliwości spojrzenie na ludzkie złudzenia i możliwość cudownych przeobrażeń w życiu człowieka.

awita | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

Dawno nie wpadło mi w ręce typowo kobiece czytadło, lekkie, miłe, niezbyt skomplikowane. Takie wrażenia zapowiada zwłaszcza okładka "Asystentki magika", charakterystyczna dla serii "Jej portret" wydawnictwa Rebis. Ale nie zawsze polegajmy na pierwszym wrażeniu... Przeczytałam kilka książek z tej serii i nie byłam zawiedziona, wręcz przeciwnie - mile zaskoczona, bo takie "opakowanie" sugerowało coś typowo rozrywkowego, banalnego. A tymczasem zarówno "Czerwony namiot" Anity Diamant, "Zabiorę cię tam" Joyce Carol Oates jak i "Belcanto" Ann Patchett(pierwsze wydanie "Belcanto" miało szczególnie fatalną okładkę) były znakomitymi lekturami, wykraczającymi poza schemat kobiecego czytadła.

Zachęcona powieścią "Belcanto" i pamiętając jej niezwykłą atmosferę dałam szansę kolejnej książce Patchett "Asystentce magika" (tytuł taki trochę harlequinowy ;-). Jest to inna książka i nie ukrywam, że ma wiele cech dobrego babskiego czytadła. Romantyczna bajka, chociaż na szczęście pozbawiona...

Dama_Karo | 2013-09-09
Przeczytana: 09 września 2013

Bardzo słaba! Dlaczego? Bo NIE BYŁAM W STANIE tego doczytać. Jeżeli muszę zmuszać się do czytania jakiejś książki, to jest to dla mnie znak, że po prostu nie warto... Mimo wszystko przebrnęłam przez ponad połowę i dałam sobie spokój - sporo można przewidzieć, a główna bohaterka zachowuje się chaotycznie i bez sensu.
Mąż głównej bohaterki (magik) zmarł zostawiając majątek dla niej (swojej "żony" i asystentki) i swojej rodziny (chociaż twierdził, że ona nie istnieje). Warto zauważyć, że był gejem i matka nie potrafiła tego zaakceptować. Główna bohaterka jest zrozpaczona, jednak w nocy rozmawia ze swoim zmarłym mężem i jego życiowym partnerem. Dodatkowo postanawia odebrać z lotniska matkę magika, oprowadzić ją po mieście, zawieźć na cmentarz i lepiej ją poznać. Później już robi się tylko nudniej. Szczerze mówiąc nawet nie byłam ciekawa jak się to skończy, a akcja toczyła się wyjątkowo wolno.

majek | 2012-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Kawałek bardzo kobiecej literatury, który oprócz mętliku wnosi dosłownie szczyptę nadziei na zmarnowanie upalnego popołudnia. Autorka strasznie naplątała, a to, co zrobiła z wątkiem miłosnym przyprawiłoby o palpitację niejedną poważną matronę.
Ogólnie bez rewelacji.

Tilek7 | 2015-01-18
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Dojmująco smutna, studium żałoby i miłości bezwarunkowej okraszona magicznym, sennym klimatem... Czytałam i zastanawiałam się czemu to wszystko ma służyć, czekałam na jakieś zaskoczenie - bez skutku.

malutkaga | 2012-06-12
Przeczytana: czerwiec 2011

Ksiązka na zabicie czasu poprostu opowiadanie nic spaecjalnego jak dla mnie,łatwo przewidywalna poprostu czytadło.

Agata | 2010-09-28

Średniak, na odmóżdżenie po ciężkich w sam raz. Wg mnie beznadziejne zakończenie.

gatta | 2011-09-14
Przeczytana: 27 września 2011