Portret śmierci

Wydawnictwo: Baobab
Portrait in death
morderca, ofiary, zabójstwo
dona

Powiadomiona przez znajomą dziennikarkę, Eve Dallas znajduje ciało młodej kobiety w śmietniku na Delancey Street. Nieco wcześniej stacja telewizyjna otrzymała serię jej profesjonalnych portretów. Fotografie niczym się nie różnią od tysięcy innych, przedstawiających początkujące modelki. Jednak ofiara nie była modelką, a zdjęcia zostały wykonane już po jej śmierci. Eve podąża tropem zabójcy -...

Eve podąża tropem zabójcy - artysty i perfekcjonisty, który niezwykle starannie obserwuje swe ofiary i zna niemal każdy ich ruch. Pociąga go niewinność ofiar i chce zawładnąć ich młodością. Myśli, że odbierając im "światło" skumuluje je w sobie, tak by żyły wiecznie - w nim...

kaktusowaona71 | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Mimo, iż pani Roberts raczej średnio udaje się zazwyczaj nawiązać ze mną nić porozumienia i wszystkie jej historie odbieram jako zwyczajnie letnie, choć niezaprzeczalnie ciekawe i "dobrze się czytające", to w tym tomie zdecydowanie jej się ten zabieg udał na piątkę. "Portret śmierci" jest moim zdaniem, jednym z najlepszych tomów tej serii jak do tej pory. Dopiero tutaj ( po 15 tomach ! ) dostajemy wgląd w przeszłość Roarka.. możemy przez chwilę poczuć, jego zazwyczaj skrzętnie chronioną sferę emocjonalności i to było bardzo orzeźwiające.
W kwestiach czysto kryminalnych:Sprawa o morderstwa.. jak sprawa o morderstwa, tutaj wszystko toczy się utartym trybem i nie odnotowałam żadnych zaskoczeń, ale za to niezwykle dużo dzieje się na planie emocjonalnym w osobistym życiu naszych bohaterów. Zdecydowanie polecam. Tym razem, polecam nawet tym, którzy nie są zagorzałymi fanami autorki

Małgorzata Chabzda | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Kolejna część z przygodami porucznik Evy Dallas. Jak większość części całość przykuwa uwagę ale moment kulminacyjny zawsze zostawiony na sam koniec.

książek: 1923
rumiko | 2015-03-04
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 09 lutego 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

Marzena | 2011-11-26
Przeczytana: 28 maja 2014

Cała seria o Eve Dallas jest super!

Nula | 2012-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka całkiem przyjemna. Zasmuciło mnie strasznie, gdy Trueheart został porwany, bałam się wręcz, że ten młody, pełen życia policjant zostanie przez Roberts uśmiercony, ale bardzo się cieszę, że przeczucie mnie myliło.

Evi91 | 2012-04-25
Przeczytana: 02 grudnia 2011

"Wystawiwszy lampkę sygnalizacyjną, zaparkowała samochód obok starej furgonetki." (Baobab)

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

graseg | 2017-04-21
Na półkach: Rok 2017, Przeczytane