Nie do wykrycia

Tłumaczenie: Kinga Dobrowolska
Cykl: Nie do wykrycia (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Untraceable
kryminalny romans
Ag2S

Uważaj, czego szukasz, bo możesz to znaleźć. Prywatna detektyw Alexandra Lovell wykorzystuje doskonałą znajomość komputera i własny spryt, by pomóc zniknąć swoim klientkom, które dzięki temu mogą rozpocząć nowe, bezpieczne życie. Jedną z nich była Melanie Bess, desperacko pragnąca uciec od brutalnego męża - gliniarza z doskonałymi układami w policji. Alex podejrzewa najgorsze i zaczyna...

Uważaj, czego szukasz, bo możesz to znaleźć.

Prywatna detektyw Alexandra Lovell wykorzystuje doskonałą znajomość komputera i własny spryt, by pomóc zniknąć swoim klientkom, które dzięki temu mogą rozpocząć nowe, bezpieczne życie. Jedną z nich była Melanie Bess, desperacko pragnąca uciec od brutalnego męża - gliniarza z doskonałymi układami w policji. Alex podejrzewa najgorsze i zaczyna śledztwo, by odkryć, co się wydarzyło.

Zdaniem detektywa z wydziału zabójstw Nathana Devereaux, dopóki nie ma ciała, nie ma też śledztwa. Ale instynkt nie pozwala mu zostawić tej sprawy. Instynkt i zainteresowanie fascynującą panią detektyw...

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011.

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

basik | 2016-04-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Sensacja

"Nie do wykrycia" to początek serii romansów z wątkiem kryminalnym.
Alexandra jest prywatnym detektywem, która pomaga zacząć nowe życie , kobietom maltretowanym przez mężów. Teraz jedna z jej klientek znika i Alex jest przekonana, że została zamordowana przez męża-policjanta.
Prosi więc o pomoc dawnego znajomego Nathana, policjanta z wydziału zabójstw, który zna podejrzanego. Razem prowadzą śledztwo, które zaczyna odsłaniać coraz bardziej niebezpieczne tajemnice, a ich coraz bardziej zbliżać do siebie, kłopot w tym, że ona lubi seks, ale nie ma ochoty na stały związek.

Powieść bardzo dobrze napisana i mimo że nie trzyma w napięciu, to ciągle coś się dzieje, a zakończenie jest świetne.
Podobają mi się postacie Alex i Nathana i ich burzliwy romans, a sama Alex z charakteru przypomina trochę Eve Dallas z cyklu In Death.
Na pewno przeczytam dalsze książki z tego cyklu.

książek: 1986
Danoncia | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

''Nie do wykrycia'' Laury Gryffin to kryminał z wątkiem romantycznym, książka napisana prostym językiem z dość przewidywalna fabułą.
Na początku nie mogłam zagłębić się w akcje, z każda kolejna kartka troszkę się to zmieniało, jednak jak dla mnie wszystko dzieje się zbyt monotonnie.
Bardzo ciekawe za to opisy technologii.
przeczytałam nie żałuje :)

Anna | 2014-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2014

„Nie do wykrycia” Laury Griffin to kryminał z wątkiem romansowym.
Tajemnica i zbrodnia intrygują czytelnika od pierwszych stron.
To co wydawałoby się oczywiste wcale się takim nie okazuje. Przynajmniej jedna osoba
zaskakuje swoim udziałem w tej kryminalnej sprawie. Choć śledzącemu akcję zdaje się, że sprawcy są mu znani. I tylko w grę wchodzi udowodnienie winy, możliwie szybkie schwytanie i ukaranie brutalnego męża –gliniarza z doskonałymi układami w policji.

Natomiast wątek romansowy rozczula ,wzrusza, wywołuje uśmiech u czytającego.

Prywatna detektyw Aleksandra Lovell t o kobieta, która od razu zyskała sobie moją sympatię .
Nie sposób jej nie polubić. Nathan Devereaux, detektyw z wydziału zabójstw to prawdziwy mężczyzna.Do tego wrażliwy ,opiekuńczy, szarmancki…po przejściach. Szybko zostałam jego fanką.

„Nie do wykrycia” to książka przy której można się odstresować i cudownie zrelaksować.
Czytadło?...może i tak. Za to świetnie napisane. Gotowy scenariusz na...

Anna | 2014-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2014

„Nie do wykrycia” Laury Griffin to kryminał z wątkiem romansowym.
Tajemnica i zbrodnia intrygują czytelnika od pierwszych stron.

Natomiast wątek romansowy rozczula ,wzrusza, wywołuje uśmiech u czytającego.

Czytadło?...może i tak. Za to świetnie napisane. Gotowy scenariusz na komedią...

Muminka | 2013-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Gładko się czyta, bez specjalnych fajerwerków, zagadka zniknięcia klientki prywatnej pani detektyw Alex nie spędza snu z powiek bo dokończenie lektury to tylko kwestia jednego wieczora, kilku godzin. Przewidywalna fabuła, typowe perypetie kobiety-detektywa oferującej swoim klientkom sfingowanie zniknięcia i zacierania śladów, by nadużywający przemoc mąż lub partner nie odnaleźli swoich ofiar. Rzecz jasna mamy też smakowity wątek romansowy. Najbardziej zainteresował mnie opis technologii, które służą detektywom by kogoś namierzyć bądź wytropić. W sumie niezobowiązujące czytadło.

Joanna | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Przeczytałam, nie żałuję choć zakończenie dało się przewidzieć :) na zimowe wieczory ta książka może być odpowiednia :)

Joanna | 2014-07-31
Przeczytana: lipiec 2014

Błędem było przeczytanie kolejnej książki Laury Griffin niedługo po poprzedniej. Niestety w ten sposób odkryłam, że są one wszystkie takie same.
Mamy główną bohaterkę, która zawsze ma coś wspólnego ze zbrodniami - w tym wypadku jest to prywatna pani detektyw. Mamy oczywiście też bohatera, która przeważnie jest policjantem lub wojskowym. Z góry wiadomo jak spotkanie takiej dwójki się skończy. Ona jest zawsze w tarapatach, mimo że udaje dzielną, on ją musi ratować z opresji. Jest nadopiekuńczy, zawsze zazdrosny, wszędzie za nią pójdzie, poświęci nawet własną karierę.
Tak dalej można by opisywać i pasowało by to chyba do większości książek autorki. W tle oczywiście jest zbrodnia, intryga i laboratorium kryminalistyczne.
Na plus mogę podać, że mimo wszystko dobrze się to czyta, dlatego dałam tą jedną gwiazdkę więcej.

książek: 1994
Julka | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

W mojej ocenie jest to dość przeciętny romans kryminalny, niczym mnie nie porwał, nie zafascynował, nie zaskoczył... Powieść została napisana prostym językiem, czyta się szybko i gładko, ale nie pozostaje w pamięci na dłużej niż czas czytania.

Iris | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Alex jest prywatnym detektywem (a raczej panią detektyw). Śledzi ludzi próbujących wyłudzić odszkodowanie oraz... pomaga ludziom znikać. Jest geniuszem komputerowym, potrafi więc znaleźć bezpieczne miejsce i zgubić ślady np. kobiety, która musi uciekać przed swoim mężem. Jedną z takich ofiar jest Melanie. Alex pomaga jej zniknąć, a później okazuje się, że Melanie zniknęła naprawdę.

Podobał mi się pomysł na fabułę oraz jej rozwój. Nie było jakoś porywająco, ale naprawdę ciekawie. Postać Alex na początku bardzo, bardzo mnie irytowała. To typ osoby, która wie wszystko najlepiej, jest mega odważna i wie, że ze wszystkim sobie poradzi. Guzik prawda. Dziewczyna pchała się w sprawy, które powinna omijać z daleka. A wystarczyło po prostu zachować się inaczej. Trochę żałowałam, że autorka nie utarła jej nosa i nie dała nauczki, ale pewnie w jej oczach Alex była super i nic takiego jej się nie należało. No cóż, szkoda.
Mimo niechęci do głównej bohaterki, książka mi się podobała, i polecam...

Agnieszka | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Alexandra poszukuje Melanie,której powiedziała jak uciec od bijącego ją męża.Gdy w swoim gabinecie widzi Melanie,doznaje szoku.Śledziła Coghana.Sophie,asystentką Alex jest.Zaczynają szukać Coghana.
Melanie zostaje postrzelona i okazuje się,że ma dziecko Grace.Nastaje romans między Alex i Nathanem,detektywem wydziału zabójstw.Coghan uprowadził Alex.
Naznacza papierosem znak na jej ramieniu,szyi.Ratują ją Nathan i inni włączeni do jej poszukiwań.Postrzelił Coghnana.Nathan i Alex zamieszkali razem.
To pierwsza część,polecam.