The Healer
uzdrowiciel, wilk

Jonah Grey Wolf jest człowiekiem znikąd jako roczne dziecko pojawił się w zagadkowy sposób w małej osadzie na Alasce, gdzie przygarnął go miejscowy lekarz. Kiedy Jonah dorasta, odkrywa, że ma moce uzdrowicielskie i niezwykły kontakt ze zwierzętami. Gdy ktoś próbuje go porwać i wykorzystać dla zysku jego talent, Jonah postanawia prowadzić życie wędrowca. Przemierza kraj, nigdzie nie zatrzymując się na dłużej. Wierzy, że w ten sposób zgubi pościg. W górach poznaje tajemniczą Luce. Oboje są samotnikami, ale szybko odnajdują wspólny język, zaczynają nawet snuć marzenia o przyszłości. Niestety prześladowcy Jonaha nadal podążają jego tropem, są coraz bliżej a zdesperowani i gotowi na wszystko....

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl

Monika | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

To prawda, że książka jest naiwna, przewidywalna i w sam raz na film familijny :) Ale ja uwielbiam mądre filmy familijne! A ta książka, pomimo swej naiwności, jest mądra.
Bardzo, bardzo podobał mi się świat Uzdrowiciela i jego przyjaciół - zwierząt.
Daję mocne 7 gwiazdek i oczywiście polecam.

8_oclock | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2014, A_Wo
Przeczytana: 09 lipca 2014

Lubię "czytadła", ale ta książka to Harlequin, gdzie najważniejszą sprawą są pompatyczne wyznania w miłości męsko-damskiej. Z kolei miłość głównego bohatera do zwierząt objawiła się między innymi w tym, że zwierzęta zaprzągł do sprzątania po swoich sprawach (że o atakowaniu samolotu! nie wspomnę). Autorce mówię "nie" :)

BagatElka | 2013-08-16

Książka dla wielbicieli bajek jak również dla tych,którzy nie chcą przejmować się psychologicznymi zawiłościami bohaterów albo drżeć ze strachu w oczekiwaniu na zaskakujący finał.
Wszystko jest proste,przewidywalne i poprawne w sam raz na film familijny.

Leonor | 2010-03-14

Kolejnaksiążka, którą kupiłam, bo podobała mi się okładka. Wiem, niezbyt mądre, ale taki już mam zwyczaj. Kamień spadł mi z serca, kiedy pochłonęłam książkę i stała się ona od razu jedną z moich ulubionych. Piekna i wzruszająca. Główny bohater - Jonah Szary Wilk, przyniesiony do wioski przez wilczycę, człowiek znikąd, człowiek zagadka, a równocześnie człowiek o wielkim sercu, zawsze pomaga innym prawie nie myśląc o sobie. A do tego posiada niezwykłą moc uzdrawiania, czym zaskarbił sobie uwielbienie u wszystkich. Pokochał Luce z wzajemnością i uratował ją przed niechybną śmiercią. Robił wszystko, żeby ją chronić, w tym samym czasie ratując także siebie przed mediami i dawnym wrogiem, który w niewłaściwy sposób chce się odpłacić za okazaną przez Jonah pomoc. Przepiękna historia.

zeida | 2014-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Początek bardzo obiecujący, ciekawa historia człowieka, który jednym dotknięciem potrafi wywołać orgazm(wyobrażacie go sobie w przepełnionym emerytkami autobusie?). Niestety, druga część książki to najzwyklejszy, nudny harlequin.

Stagerlee | 2013-11-25
Przeczytana: 2009 rok

Zachęciła mnie Pani w księgarni. A, że był to okres, kiedy wiecznie leżałam w szpitalach, pomyślałam, że przyda mi się coś lekkiego. Początek nawet intrygujący, potem miałam ochotę zbijać tą książką muchy na ścianach. Nudne, przewidywalne, zdecydowanie dla czytelniczek lubiących czytadła i mało ambitne treści. Szybko się jej pozbyłam. Zmarnowany czas.

AliSha | 2013-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Książka jest bardzo ciekawa- trudno mi było choć na chwilę się od niej oderwać. Czytałam, czytałam, ciągle czytałam aż w końcu przeczytałam i okazało się, że książka jest naprawdę dobra. Zresztą myślałam już tak na samym początku czytania przy pierwszych rozdziałach powieści. Nowy, oryginalny pomysł na książkę- o Jonahu Grey Wolf, który ma niezwykły dar uzdrawiania i świetny kontakt ze zwierzętami. Bohaterzy książki są naprawdę dobrze przedstawieni, niektórych nawet polubiłam, a już szczególnie Jonaha i Luce. Książce nie brakuje akcji- jest ona tutaj w odpowiedniej ilości. Dochodzi dodatkowy wątek, za co należy się kolejny plus. Poza tym chcę jeszcze wspomnieć, że książka opowiada o tym co w życiu dla nas powinno być zawsze najważniejsze- miłość, dom, rodzina, wolność...

halszka31 | 2012-03-10
Przeczytana: 10 marca 2012

Nieskomplikowana historyjka bez przesłania.Nie polecam.

Paulina Andrzejczak | 2014-04-03

To właśnie dzięki tej książce zaczęła się moja historia z czytaniem.
Swego czasu (niestety) książki w żadnym stopniu mnie nie interesowały, do czasu gdy będąc na wakacjach znalazłam tę o to książkę.
Książkę czyta się bardzo lekko, niby to powieść sensacyjna choć sensacji w niej nie za dużo. Jednak mnie osobiście urzekła samym pomysłem na historie, która swoją drogą jest dość ciekawa. Polecam dla kobiet ;)

Maysilee_na_1000 | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Dno... Nie polecam tej książki, jeśli chcesz ją przeczytać ze względu na rzekomą "akcję", nie ma żadnej akcji, sensacji czy czegokolwiek... Autorka poskąpiła nawet wielowątkowości ;c