Na gigancie

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "My Nastolatki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Viaduct child
83-241-1420-3
dla młodzieży, ucieczka, życie
Klaudia

Dushma całymi dniami włóczy się po ulicach wokół wiaduktu kolejowego, który jest jej domem. Ale prawo ściga takich jak ona. Uciekając przed policją, Dushma znajduje kryjówkę w labiryncie podziemnych tuneli, na opuszczonej stacji metra, wśród innych młodych uciekinierów. Wkrótce jednak odkrywa, że tu też nie jest bezpieczna...

[Wydawnictwo Amber, 2004]

ViVi | 2018-06-06
Przeczytana: styczeń 2017

Czytałam tę książkę dwa razy - po raz pierwszy jakoś w podstawówce, wtedy utkwił mi gdzieś z tyłu głowy obraz mieszkania w wiadukcie kolejowym i podziemnych tuneli, co dla dziecka było dość ciekawe. Po przeczytaniu po raz drugi jako osoba dorosła doszłam do wniosku, że pomysł z początku może i był nie najgorszy ale chyba zabrakło weny na koniec. Jak dla mnie książka właściwie została ucięta dziwnym zakończeniem, kiedy akcja zaczęła się dopiero rozwijać.

Malwina | 2010-08-26

Książka, która zmieniła moje podejście do świata. Przeczytałam ją kilka razy i chętnie do niej wracam. Jest niezwykła i za każdym razem czytając ją odkrywam kolejne szczegóły, które wcześniej być może mi umknęły.

Yelis | 2014-07-31
Przeczytana: 24 lipca 2014

Podobała mi się, choć czytałam ją łącznie kilka miesięcy, ale po prostu zaczęłam wcześniej, przeczytałam kilka rozdziałów, a niedawno do niej wróciłam i przeczytałam 3/4 w jeden dzień.
Specyficzna książka, świat przedstawiony jest moim zdaniem niesamowity, chociaż nie do końca realistyczny... mimo wszystko wydaje mi się, że w przyszłości możliwy.
Zakończenia zupełnie nie zrozumiałam, dodam jeszcze, że do samego końca nie byłam w stanie uwierzyć w dobre zakończenie książki(czy było, czy nie - przeczytajcie).

Tajemnicza | 2011-07-26
Przeczytana: 21 lipca 2011

Dziewczyna jest dla swojej ciotki nikim. Uciekając przed policją (bo żyje nielegalnie) trafia do labiryntu tam poznaje kilku chłopaków. Policja nadal ją śledząc trafia do podziemia. I wychodzi z tego, że pozabijali jej przyjaciół a ona zaprzyjaźniła się z Elektrosmokiem. Szczerze mówiąc dziwna książka i nie wiem co autor miał na myśli pisząc tą książkę.:D

Rasia | 2013-07-05
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Powiem szczerze, że to bardzo specyficzna ksiązka. Dla jednych obejdzie się bez aplauzów, u innych wywoła salwę braw. Niestety należałam do tych pierwszych. Przeczytałam prawie całą ksiązkę, ale bardzo mnie to męczyło. Uważam, że pomimo akcji, której bylo całkiem sporo, była ona drętwa i niestety ksiązka mi się nie podobala.

Emilka | 2013-04-28

To dość ciekawa, acz dziwna propozycja... Trafiłam na tę książkę przypadkiem i do dzisiaj przyznam się nie do końca rozumiem zakończenie! Szybko się czyta, ale opisy, moim zdaniem, są dość niejasne. Sama historia może być dość ciekawa, ale jest przesadzona.

letsplaytennis | 2013-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Podobała mi się ta książka, nie bardzo rozumiałam zakończenie, które wydaje mi się dość dziwne. Uważam też, że niepotrzebne było umieszczenie historii Susskina, która według mnie była zbędna i mało zrozumiała.

Agacja | 2010-11-06
Przeczytana: 2009 rok

Nie wiem co ta książka ma na celu. Cała akcja dzieję się w dość dziwnych czasach, jak dla mnie niezrozumiałych. Fabuła też jest nikła, bo na końcu książki praktycznie niczego się nie dowiedziałam...

Rossa | 2011-08-14
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo ciekawa historia, choć zakończyła się trochę smutno. Dziewczyna nie miała łatwo w życiu i musiała się ukrywać.

NataliaAnna | 2010-11-07

oryginalna, lecz czasem nie można się doczytać sensu .