Amy na czacie

Wydawnictwo: Świat Książki

Powieść dla młodzieży o niebezpieczeństwach internetu, pełna nieocze­kiwanych zdarzeń i ostrzegająca przed przypadkowymi znajomościami, zawieranymi ?w sieci?. Po kłótni z najlepszymi przyjaciółkami, nastolatka Amy postanawia znaleźć towarzystwo gdzie indziej. Internet wydaje jej się do tego idealny, choć zdaje sobie sprawę, że spotykanie się sam na sam z rozmówcą z czata nie jest zbyt rozsądne. Poznany w ten sposób Zad wydaje się bardzo fajny. Lecz Amy nie wie, że chłopak ma pewien plan...

Justilla | 2010-05-28
Przeczytana: 2009 rok

Książka krótka, bo ma ledwie 160 stron. Pisana w formie wspomnień, do tego są przytoczone rozmowy Amy z Zedem z czatu. Całość jest wypowiedzią dziewczyny nagrywaną na policyjną taśmę. Autorka podjęła się tu tematu, który jest obecnie dużym problemem - przyjaźń w internecie. Z pozoru niewinna, staje się groźna, gdy ludzie postanawiają się spotkać. Nie zawsze osoba, która siedzi po przeciwnej stronie komputera jest tym, za kogo się podaje... Książka bardzo ciekawa, przeczytałam ją szybko, jeśli dobrze pamiętam w 3h. Warta polecenia, jest swego rodzaju przestrogą dla ludzi, którzy szukają wirtualnej przyjaźni.

Jane | 2010-07-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
triste | 2013-05-25

Książka opowiada historie nastolatki Amy, która po kłótni z przyjaciółmi postanawia znaleźć nowe, lepsze towarzystwo. Wybór pada na internet, gdzie wystarczy chwila, by odnaleźć "bratnią duszę". Poznaje Zada z którym postanawia spotkać się w prawdziwym świecie, jednak nie wie, że chłopak ma już pewne zamiary w stosunku do jej osoby.
Chyba nie trzeba pisać jak zakończy się ta historia, bo wierzcie mi, nie jest to opowieść typu "i żyli długo i szczęśliwie". Porusza trudny temat opisany w sposób lekki i łatwo przyswajalny. Bez wątpienia daje do myślenia. Powieść Pani Hooper powinna znaleźć się w kanonie lektur obowiązkowych, ale nie na Języku Polskim, lecz na lekcji WDŻ-u, gdzie nauczyciele boją się podejmować trudnych tematów takich jak antykoncepcja, czy seks. Tak, bo w końcu ta lekcja jest od tego, by uświadomić dzieci, co to jest rodzina, albo kto to jest przyjaciel.
Polecam nie tylko młodzieży, ale także rodzicom, by może w jakimś stopniu uświadomili sobie, co grozi dzieciom w...

natalcik99 | 2013-04-12
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Bardzo życiowa książka. Myślałam, że będzie na miłe, ciche po południe, by odpocząć od zwyczajnych problemów, a okazała się o wiele trudniejsza, co nie oznacza, że mi się nie podobała. Dała mi dużo do myślenia. Jestem zadowolona, że ją przeczytałam i gorąco ją polecam. Trzyma w napięciu, wystąpiło kilka zwrotów akcji, których się nie spodziewałam. Ma w sobie to "coś", dzięki czemu po mimo z wierzchu swej zwykłej prostoty, szybko się o niej nie zapomina i nie można jej zaliczyć do "jednej z wielu".

Maryszka Chod | 2010-12-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Macie takie momenty, gdy chcecie coś zrobić, ale nagle pojawia się czerwona lampka ostrzegawcza? Moim zdaniem ta książka jest właśnie taką lampką. Mimo małej ilości stron i dość prostego języka - uznaję ją za wartościową.
Przyznam się szczerze, że gdy ją kupowałam - spodziewałam się czegoś lekkiego na pochmurne letnie dni. I nieco się zdziwiłam, bo książka zdecydowanie do lekkich nie należała.
Mimo wszystko, polecam.

Camile | 2010-11-20

Brak mi słów... To jest coś cudownego. Takie książki bardzo rzadko się trafiają. Pouczająca książka, dla każdej nastolatki.

mroowkojad | 2011-01-15
Przeczytana: 2009 rok

Świetna książka z przestrogą.

Julia | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Książka opowiada o młodej dziewczynie, która pokłóciła się z przyjaciółkami. Została sama. Weszła na jeden z czatów. Poznała chłopaka podającego się za pięknego 18-nastolatka, który ma dobrą pracę i jest szanowany. Amy jest nim zachwycona. Z czasem do ich prywatnej rozmowy dołączy się dziewczyna "Seksowne nogi", która chcę zbudzić w Amy zazdrość. Czy seksownego nogi naprawdę są tym za kim się podają? Amy spotka się z chłopakiem. Z spotkania niewiele pamięta.. Jakim człowiekiem okazał się Zed? Koniecznie przeczytajcie. Książka krótka, mająca 160 stron pisana dość dużą czcionką. W treści przeplatana jest rozmowami z czatu.

Polecam książkę. :)

Zofia | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

'Amy na czacie' pożyczyła mi koleżanka. Nie wydawała mi się wyjątkowa, ale zaczęłam ją czytać i po kilku rozdziałach, stwierdziłam, że jest naprawdę niezła!

Książka ukazuje historię 12-letniej Amy, która rozstała się z przyjaciółkami i czuje się samotna. Postanawia więc poszukać znajomych w wirtualnym świecie internetu. Zaczyna prowadzić korespondencję z Zedem, który wydaje się miły i chce się z Amy zaprzyjaźnić. Wkrótce jednak, ich przyjaźń nie jest już niewinną znajomością...

pampalinka623 | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Książka daje do myślenia. Należy uważać z kim się pisze na czacie. Tacy faceci jak ten w książce z pozoru wydają się idealnymi do póki nie dojdzie do spotkania na żywo. Wiele sytuacji było,że dziewczyna umówiła się z facetem poznanym w internecie i została zgwałcona. Dlatego uważajcie z kim piszecie !