Amy na czacie

literatura dziecięca
Świat Książki
2007-01-01
2007-01-01

Krótka historia w formie wspomnień. Odpowiednia i pouczająca dla młodzieży.

Krótka historia w formie wspomnień. Odpowiednia i pouczająca dla młodzieży.

wszystko jest od początku czytania książki do przewidzenia .

wszystko jest od początku czytania książki do przewidzenia .

Książka daje do myślenia. Należy uważać z kim się pisze na czacie. Tacy faceci jak ten w książce z pozoru wydają się idealnymi do póki nie dojdzie do spotkania na żywo. Wiele sytuacji było,że dziewczyna umówiła się z facetem poznanym w internecie i została zgwałcona. Dlatego uważajcie z kim piszecie !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka opowiada o młodej dziewczynie, która pokłóciła się z przyjaciółkami. Została sama. Weszła na jeden z czatów. Poznała chłopaka podającego się za pięknego 18-nastolatka, który ma dobrą pracę i jest szanowany. Amy jest nim zachwycona. Z czasem do ich prywatnej rozmowy dołączy się dziewczyna "Seksowne nogi", która chcę zbudzić w Amy zazdrość. Czy seksownego nogi naprawdę są tym za kim się podają? Amy spotka się z chłopakiem. Z spotkania niewiele pamięta.. Jakim człowiekiem okazał się Zed? Koniecznie przeczytajcie. Książka krótka, mająca 160 stron pisana dość dużą czcionką. W treści przeplatana jest rozmowami z czatu.

Polecam książkę. :)

Szybko się czyta, napisana prostym językiem. Miło się czyta, ale tak wciąga, że jak dla mnie okazała się za krótka.

Myślalam że ksiązka będzie lepsza, ale z nudów można przeczytać

Myślalam że ksiązka będzie lepsza, ale z nudów można przeczytać

Książka opowiada historie nastolatki Amy, która po kłótni z przyjaciółmi postanawia znaleźć nowe, lepsze towarzystwo. Wybór pada na internet, gdzie wystarczy chwila, by odnaleźć "bratnią duszę". Poznaje Zada z którym postanawia spotkać się w prawdziwym świecie, jednak nie wie, że chłopak ma już pewne zamiary w stosunku do jej osoby.
Chyba nie trzeba pisać jak zakończy się ta historia, bo wierzcie mi, nie jest to opowieść typu "i żyli długo i szczęśliwie". Porusza trudny temat opisany w sposób lekki i łatwo przyswajalny. Bez wątpienia daje do myślenia. Powieść Pani Hooper powinna znaleźć się w kanonie lektur obowiązkowych, ale nie na Języku Polskim, lecz na lekcji WDŻ-u, gdzie nauczyciele boją się podejmować trudnych tematów takich jak antykoncepcja, czy seks. Tak, bo w końcu ta lekcja jest od tego, by uświadomić dzieci, co to jest rodzina, albo kto to jest przyjaciel.
Polecam nie tylko młodzieży, ale także rodzicom, by może w jakimś stopniu uświadomili sobie, co grozi dzieciom w internecie.

Chyba nie trzeba pisać jak zakończy się...

Bardzo życiowa książka. Myślałam, że będzie na miłe, ciche po południe, by odpocząć od zwyczajnych problemów, a okazała się o wiele trudniejsza, co nie oznacza, że mi się nie podobała. Dała mi dużo do myślenia. Jestem zadowolona, że ją przeczytałam i gorąco ją polecam. Trzyma w napięciu, wystąpiło kilka zwrotów akcji, których się nie spodziewałam. Ma w sobie to "coś", dzięki czemu po mimo z wierzchu swej zwykłej prostoty, szybko się o niej nie zapomina i nie można jej zaliczyć do "jednej z wielu".

Nawet fajna książka, uświadamia nam jak niebezpieczne mogą być znajomości przez internet. Polecam dla osób, które często zawierają nowe znajomości przez internet.

'Amy na czacie' pożyczyła mi koleżanka. Nie wydawała mi się wyjątkowa, ale zaczęłam ją czytać i po kilku rozdziałach, stwierdziłam, że jest naprawdę niezła!

Książka ukazuje historię 12-letniej Amy, która rozstała się z przyjaciółkami i czuje się samotna. Postanawia więc poszukać znajomych w wirtualnym świecie internetu. Zaczyna prowadzić korespondencję z Zedem, który wydaje się miły i chce się z Amy zaprzyjaźnić. Wkrótce jednak, ich przyjaźń nie jest już niewinną znajomością...

• Wypożyczone z biblioteki
  • Biblioteka