Plaga

Plague
83-85560-46-7
dla młodzieży, plaga, Londyn
Haven

Fran - nieśmiała, delikatna szesnastolatka, beztroska Harriet uwielbiająca zabawę i Shahid - dotychczas wykonujący posłusznie polecenia autokratycznego ojca, przeżyli zarazę, która zabrała im rodziców, a Londyn zamieniła w miasto - widmo. Ta realistyczna - nosząca znamiona koszmaru - powieść przedstawia historię, która w każdej chwili może się nam przytrafić.

Niben | 2011-09-30
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Książkę przeczytałam bardzo dawno, ale pamiętam, ze na tamte czasy zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest to świetny, a jednocześnie wstrząsający opis post apokaliptycznej przyszłości, w której główna bohaterka musi nauczyć się żyć na nowo.

Katherina87 | 2012-11-22

Realistyczna- nosząca znamiona koszmaru- historia o tym, co mogło się zdarzyć; opowieść o przyjaźni, lojalności, przetrwaniu.

Noemi | 2012-12-21

Pamiętam, że była to jedna z pierwszych tego typu książek, jakie przeczytałam... Pisząc "tego typu" mam na myśli opowieści posiadające duszną, nieprzyjazną atmosferę, wprowadzające czytelnika w klimat niepewności i zwątpienia, a nawet lekkiej obawy związanej z kwestiami egzystencjalnymi: "Co by było, gdyby...?". Można powiedzieć, że książka Jean Ure stanowi dość płynne przejście od literatury młodzieżowej do tej poważniejszej, przy czym pozbawiona jest tego nieznośnego egocentryzmu i rozchwiania typowego dla nowych, świeżych historii dla nastolatków, które również bazują na wizjach postapokaliptycznych.

judy | 2010-08-03
Przeczytana: 2008 rok
nauznyka | 2011-08-28

Dość apokaliptyczna wersja Londynu wyludnionego w wyniku epidemi która powoduje wyludnienie miasta w którym tak naprawde pozostaje trójka dzieci które muszą sobie radzic z zastaną rzeczywistością. bardzo dobrze się czyta polecam.

Matylda | 2010-11-03
InnyŚwiat | 2013-07-17
Przeczytana: lipiec 2013

Dobra, ale zdenerwował mnie BRAK ZAKOŃCZENIA!

czytaczek | 2012-09-30

bardzo zajmująca