Powróżyć, Dominiko?

Okładka książki Powróżyć, Dominiko? Halina Olczak-Moraczewska
Okładka książki Powróżyć, Dominiko?
Halina Olczak-Moraczewska Wydawnictwo: Telbit literatura dziecięca
literatura dziecięca
Telbit
2008-01-01
2008-01-01
Powróżyć Dominiko

Całkiem niezła, ale po opisie spodziewałam się czegoś lepszego... Średniej długości, akcja toczy się szybko, ale poczułam jakiś taki niedosyt. Mimo to polecam tak dla osób w moim wieku - 14 lat. Fajnie się czyta :) A w Kubie po prostu się zakochałam, nie wiem nawet, dlaczego :D

Książkę otrzymałam jako nagrodę w szkolnym konkursie czytelniczym. Sięgnęłam po nią po ponad roku i dobrze, że tak się stało, bo mam już większe pojęcie o sprawach w niej poruszanych. Jest poniekąd profilaktyczna, pokazuje zgubne skutki narkotyków, a zarazem ciekawa i wciągająca. A wszystko zaczyna się od wróżby w urodziny Dominiki... w książce mamy miłość, przyjaźń, problemy współczesnej młodzieży. Zdecydowanie polecam.

Genialna opowieść! I wróżby Hildegardy się spełniły, chociaż na początku w to nie wierzyłam. Historia młodej dziewczyny- Dominiki, która boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest chłopak Patryk, z którym jest na początku i wytrwa aż do końca. Cieszę się, że są razem. Inne problemy są przedstawione równie ciekawie. Jeżeli chcesz zgłębić się we wróżby Hildegardy i przekonać, że "karty nigdy nie kłamią"- przeczytaj to!

Książkę czyta się łatwo, lekko i przyjemnie ale czy coś poza tym? Raczej nie. Po przeczytaniu jej nie mam ochoty do niej wracać ponieważ nie wyróżnia się niczym z pośród wielu innych o tematyce nastolatków. Mimo wszystko warto przeczytać i samemu wyrobić sobie własną opinię :)

Świetna książka. O nastolatkach. O prawdziwym życiu, tak naprawdę każdemu młodemu człowiekowi może przytrafić się taka sytuacja. Trochę miłości( co oczywiście uwielbiam). Szybko przeczytałam i gorąco polecam:D

Opisane są tu losy pewnej Dominiki. Gdy nadchodzą jej piętnaste urodziny, jej dom odwiedza wróżka Hildegarda i zaczyna przepowiadać przyszłość. Po pewnym czasie okazuj się, że przepowiednie zaczynają się sprawdzać. Dominika musi się zmierzyć z trudnościami, np. pokusa narkotykowej beztroski. Czeka ją wiele rozczarowań.
-Co jeszcze spotka bohaterkę ? przekonajcie się sami.
WIOLETTA

-Co jeszcze spotka bohaterkę ? przekonajcie się sami.
...

Uważam że to bardzo pouczające, ale trochę się zawiodłam.

Uważam że to bardzo pouczające, ale trochę się zawiodłam.

Naprawdę rozczarowałam się tą ksiązką. Spodziewałam się czegoś wyjątkowego, już sam opis i okładka mnie urzekły. Już pierwszych pare stron było moim zdaniem pisane nudnym językiem i szło mi to bardzo opornie. Nie czułam, żeby w ksiazce była jakaś akcja, wszystko było kiepsko zobrazowane. Mocno się zawiodłam. Nie polecam tej ksiązki.

Bardzo fajna, przyjazna książka ;)

Bardzo fajna, przyjazna książka ;)

szczerze niezbyt mi się podobała...

szczerze niezbyt mi się podobała...

• Rekomendacje
  • Muodzieżowe