Powróżyć, Dominiko?

Wydawnictwo: Telbit
Powróżyć, Dominiko

Dominika jest typową piętnastolatką, jej życie kręci się przede wszystkim wokół problemów sercowych - pierwszych miłości i rozczarowań oraz mody i makijażu. Pewnego dnia ten nastoletni rytm zostaje zburzony odrobiną magii i tajemnicy, która objawia się w sporych rozmiarów osobie wróżki Hildegardy. Roztoczona przez nią wizja przyszłości uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Dominika musi zmierzyć się z siłą własnego charakteru, ludzką zawiścią, miłosnym trójkątem oraz pokusą narkotykowej beztroski. Dziecięca lekkość bytu poddana zostaje konfrontacji z najciemniejszymi wymiarami rzeczywistości dorosłych...

wiolagg66 | 2014-04-29

Opisane są tu losy pewnej Dominiki. Gdy nadchodzą jej piętnaste urodziny, jej dom odwiedza wróżka Hildegarda i zaczyna przepowiadać przyszłość. Po pewnym czasie okazuj się, że przepowiednie zaczynają się sprawdzać. Dominika musi się zmierzyć z trudnościami, np. pokusa narkotykowej beztroski. Czeka ją wiele rozczarowań.
-Co jeszcze spotka bohaterkę ? przekonajcie się sami.
WIOLETTA

patulka1237 | 2014-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Genialna opowieść! I wróżby Hildegardy się spełniły, chociaż na początku w to nie wierzyłam. Historia młodej dziewczyny- Dominiki, która boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest chłopak Patryk, z którym jest na początku i wytrwa aż do końca. Cieszę się, że są razem. Inne problemy są przedstawione równie ciekawie. Jeżeli chcesz zgłębić się we wróżby Hildegardy i przekonać, że "karty nigdy nie kłamią"- przeczytaj to!

Weronika | 2014-05-03
Przeczytana: 02 maja 2014

Świetna książka. O nastolatkach. O prawdziwym życiu, tak naprawdę każdemu młodemu człowiekowi może przytrafić się taka sytuacja. Trochę miłości( co oczywiście uwielbiam). Szybko przeczytałam i gorąco polecam:D

Elena | 2014-05-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 maja 2014

Książkę czyta się łatwo, lekko i przyjemnie ale czy coś poza tym? Raczej nie. Po przeczytaniu jej nie mam ochoty do niej wracać ponieważ nie wyróżnia się niczym z pośród wielu innych o tematyce nastolatków. Mimo wszystko warto przeczytać i samemu wyrobić sobie własną opinię :)

Coffie | 2010-12-11

Pierwsze pytanie nasuwa się samo. Czemu ją pożyczyłam? Sama dokładnie nie wiem jaka jest do tego odpowiedź. Może dlatego, że wcześniej przeczytałam inną książkę z tego wydawnictwa, która była niezła. No, a po drugie słyszałam o tej powieści dużo dobrego, więc jak mogłabym tego nie sprawdzić?Tytuł kojarzy się z magią i wróżbami. Prawda? A w niej tylko jedna kobieta powróżyła dwa razy Dominice. Oczywiście wróżby powolutku się spełniały. Ale najgorsze było to, iż tymi przepowiedniami były złe wydarzenia. Na pozór książka wydaje się być dziecinna albo mamy wrażenie, że jest to zwykła młodzieżówka. Jednak przekonałam się na własniej skórze, iż absolutnie nie jest to prawdą. Książka po trosze przypomina opowieść "Zośka Brat". A to znaczy jedno. Narkotyki. Między innymi w tej książce była ta rzecz.Polecam tę książkę. Dlaczego? Jest ona ciekawa, wciągająca. Można nawet powiedzieć, że momentami trzyma w napięciu. Jak już powiedziałam nie jest to zwykła młodzieżówka (z naciskiem na zwykła).

Kahhs | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Całkiem niezła, ale po opisie spodziewałam się czegoś lepszego... Średniej długości, akcja toczy się szybko, ale poczułam jakiś taki niedosyt. Mimo to polecam tak dla osób w moim wieku - 14 lat. Fajnie się czyta :) A w Kubie po prostu się zakochałam, nie wiem nawet, dlaczego :D

Ervisha | 2011-01-07

Książka "Powróżyć Dominiko" opowiada o losach Dominiki. Nastolatka prowadzi normalne życie. Do jej problemów należy wybór pudru, czy złe zachowanie przy chłopaku. Jednak do czasu... Pewnego dnia daje się namówić na wizytę u wróżki. W głębi serca wie, że nie uwierzy w jej słowa, ale robi to dla zabawy. Wróżba zmienia jednak postanowienie dziewczyny. Nagle wszystko wokół podporządkowane jest przepowiedni.

Ksiązka wcale mnie nie zachwyciła. Owszem, pomysł może wydawać się świetny, ale nie ma niczego niezwykłego, tego "czegoś", co sprawia, ze wyróżnia się na tle innych.

Magnolia | 2010-10-02
Przeczytana: 02 października 2010

Na początku tak średnio. Potem mnie jednak książka zaciekawiła.

marta | 2011-11-09
Przeczytana: 12 listopada 2011

szczerze niezbyt mi się podobała...

Julia | 2014-09-13

Książkę otrzymałam jako nagrodę w szkolnym konkursie czytelniczym. Sięgnęłam po nią po ponad roku i dobrze, że tak się stało, bo mam już większe pojęcie o sprawach w niej poruszanych. Jest poniekąd profilaktyczna, pokazuje zgubne skutki narkotyków, a zarazem ciekawa i wciągająca. A wszystko zaczyna się od wróżby w urodziny Dominiki... w książce mamy miłość, przyjaźń, problemy współczesnej młodzieży. Zdecydowanie polecam.