Ósmy grzech główny

Wydawnictwo: Sonia Draga

Lukas Malberg, młody antykwariusz z Monachium, przybywa do Rzymu, aby wycenić księgozbiór zubożałej markizy. Przy okazji postanawia odwiedzić Marlenę ? dawną koleżankę ze szkoły średniej, mieszkającą obecnie w Wiecznym Mieście. Niestety znajduje ją martwą, a nieszczęśliwy splot okoliczności powoduje, że zostaje wplątany w sprawę jej tajemniczego morderstwa. Rozpoczyna ono serię dziwnych wypadków i zdarzeń...

AuroraBorealis | 2014-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Wciągająca historia, kryminał z wątkiem watykańskim czyli religijnym i odrobinka romansu. Czyta się wyjątkowo szybko nie tylko ze względu na krótkawe rozdziały, ale dlatego, iż w książce coś tajemniczego dzieje się już od samego początku. Akcja powoli nabiera tempa niczym lokomotywa, by w końcu przyspieszyć, a po drodze trup ściele się gęsto. Nie można się od niej oderwać i tak po prostu odłożyć ją na półkę.

Lukas Malberg – niemiecki antykwariusz poszukuje nowych zbiorów, by móc je z zyskiem sprzedać w swoim antykwariacie. Właśnie umówił się na spotkanie z dawną znajomą ze szkolnych lat - Marleną Ammer mieszkającą w Rzymie. Z jej pomocą ma dojść do transakcji z niejaką markizą, która ma do sprzedania ogromny księgozbiór bardzo wartościowych dzieł. Niestety gdy dociera do mieszkania Marleny okazuje się, że jest martwa.

Co stało się z tą młodą kobietą? Czy jej śmierć była zwykłym samobójstwem, czy może jednak było to zabójstwo? Jakie były jej powiązania z Watykanem? Kim są bracia...

Lukas Malberg, mieszkaniec Monachium przybywa do Rzymu w celu zakupu monumentalnego księgozbioru ubogiej markizy Falconieri.
Przed obejrzeniem ksiąg jest umówiony na spotkanie z koleżanką ze szkolnej ławy- Marleną Ammer.
Niestety kobieta nie pojawia się, a kiedy Lukas jedzie do jej mieszkania znajduje ją martwą w wannie. Przestraszony ucieka.
Kiedy w końcu znajduje się w mieszkaniu markizy Falconieri, Malberg odkrywa, że kobieta znała Marlenę także z intymnej strony.
W między czasie markiza oferuje cały swój zbiór Lukasowi za ćwierć miliona euro a on przystaje na propozycje.
Kiedy okazuje się, że śmierć Marleny jest bardziej zagadkowa niż ktokolwiek by przypuszczał Malberg staje się głównym podejrzanym.
Teraz jest pewien, że nie spocznie póki nie odkryje kto stoi za morderstwem.
Pomaga mu dziennikarka śledcza Caterina Lima, i były policjant Barbieri.
Niestety po nitce do kłębka okazuję się, że za zabiciem Marleny może stać wysoko postawiony duchowny Kurii w Watykanie.
Kto...

| 2014-10-30
Przeczytana: 30 października 2014

Chyba stałam się wybredna w wyborze lektury ale w ogóle mnie nie wciągnęła z ledwością dobrnęłam do 50 strony.

Trinity | 2014-11-03
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2014

Philippa Vandenberga poznałam już wcześniej jako świetnego pisarza, nawiązującego głównie do historii. Wróciłam do niego teraz, mając ochotę na książkę ciekawą, z lekkim dreszczem emocji i do tego taką, którą przeczytam z niemałym zainteresowaniem. Trafiło na "Ósmy grzech główny".

Lukas Malberg przybywa do Rzymu, aby wycenić i kupić zbiór starych książek zubożałej markizy. Jest do doskonała okazja do tego, aby zarobić. Jednocześnie postanawia zobaczyć się ze starą przyjaciółką ze szkoły, Marleną. Jednak w dzień, gdy Marlena dzwoni do niego rano, aby umówić się na konkretne spotkanie, kilka godzin później Lukas znajduje ją utopioną w wannie w jej własnym mieszkaniu. Spotkanie z markizą natomiast również jest dość dziwne, kobieta chce jak najszybciej sprzedać księgozbiór, co wydaje się podejrzane, okazuje się również, że coś ją łączyło z Marleną... Śledztwo w sprawie dziewczyny zostaje szybko umorzone, a ona sama zostaje pochowana na cmentarzu anonimowo, do tego w asyście...

ataga | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Vandenberg nazywany jest niemieckim Dan Brown moim zdaniem jest zdecydowanie lepszym pisarzem niż Brown. Ósmy grzech główny to doskonale czytająca się powieść której akcja rozgrywa się w Rzymie a główny bohater to antykwariusz który szuka odpowiedzi kto zabił jego szkolną koleżankę. W przeciwieństwie do twórczości Browna autor stara się zachować realistyczne podejście do wydarzeń jakie spotykają głównego bohatera. Nie czyni go wszystko wiedzącym człowiekiem który zna odpowiedź na każde pytanie.
A w tle jak w prawie wszystkich powieściach tego typu Watykan najmniejsze państwo świata przedstawiony jako miejsce w którym zło ma się bardzo dobrze.

KoRnelkA | 2013-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Szybko się czyta, chociaż nie jest to najbardziej porywająca książka tego autora. Przystojny antykwariusz jedzie do Rzymu szukać starych ksiąg i romansów - oprócz tego znajduje morderstwa, kradzieże, wymuszenia, pożary, napady z bronią i dostojników kościelnych, którzy zeszli na drogę zła... Można przeczytać.

| 2012-05-16
Przeczytana: 07 marca 2009

Interesująca tematyka podana w kulturalny literacki sposób. Dodatkowo mnóstwo ciekaie podanej wiedzy historycznej. Mistrz gatunku więc serdecznie polecam !!

Moullin | 2010-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2010

Mi się bardzo podobała. Trzyma w napięciu, chociaż zakończenie troszkę niemrawe, myślę, że mogłoby to być lepiej zrobione, ale co poradzić, mało jest książek idealnych. Polecam wszystkim fanom Dana Drown'a.

Bardzo ciekawa. Polecam.

DeutscheCabana | 2017-02-06