Cienie purpury

Wydawnictwo: Sonia Draga
Die Purpurschatten
978-83-7508-242-5
Beata

Alexander Brodka, wzięty fotograf pracujący dla najbardziej poczytnych magazynów mody, dowiaduje się, że nagła śmierć jego matki nie nastąpiła w sposób naturalny. Kiedy załatwia w Monachium sprawy spadkowe, ze zdumieniem odkrywa też, że matka nie tylko dysponowała sporym majątkiem, który zgromadziła z poparciem wpływowego, wysoko stojącego w hierarchii kościelnej duchownego, lecz jeszcze do tego znała pewne niebezpieczne tajemnice. Tajemnice, które prawdopodobnie były przyczyną jej śmierci.

Próbując wspólnie z przyjaciółką, Juliette Colins, właścicielką galerii sztuki, rozwiązać zagadkę śmierci matki, Brodka trafia na ślad potężnej organizacji działającej za murami Watykanu i prowadzącej na szeroką skalę swoje ciemne interesy. Wpadając na ich trop Brodka i Colins wydają na siebie wyrok śmierci. Ich życie nie ma od tego momentu żadnej wartości, gdyż purpurowe cienie przywódców watykańskiej mafii są wszechobecne i sięgają bardzo daleko.

słoneczko | 2017-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Jak widzę na półce książkę o tematyce sensacyjno-religijnej rzadko kiedy potrafię się oprzeć, żeby jej nie przeczytać.
Tajemnice Watykanu, a szczególnie ciemne interesy prowadzone przez jego zarządców zawsze mnie interesowały.
Ręce przywódców Watykanu sięgają daleko i są wszechobecne. W wielu przypadkach są dłuższe niż najlepszej organizacji mafijnej.
„Władcy” Rzymu zrobią wszystko, aby ich tajemnice nie ujrzały światła dziennego.
Najpierw była Inkwizycja, potem Święte Oficjum, a teraz ukryte jest pod nazwą Kongregacja Doktryny Wiary (?????). Kościół cały czas w bezkompromisowy sposób dąży do utrzymania władzy. Władzy, która jest ogromna. Cały kościół - po trupach, byle przy władzy.
Plusy:
- ciekawa fabuła, osobiście bardzo mnie interesuje;
- szybka dynamiczna akcja, zagadki, tajemnice;
- trzyma w napięciu do końca.
Minus:
- porównanie do Dana Browna trochę „na wyrost”
- słabe tłumaczenie i recenzja, przynajmniej w moim wydaniu.
Pomimo małych mankamentów, książka dobra, warta...

Marcin | 2015-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Książka jest dobra. Ciekawy pomysł na fabułe, nawet ciekawie wykorzystany. Akcja szybka, chociaż niestety jest troche przewidywalna. Generalnie polacam czytelnikom którzy chcieliby przeczytać lekką, bezstresową pozycje :)

Thomas886 | 2015-03-05
Przeczytana: 20 września 2014

Książka pokazująca, iż Watykan jest w stanie zrobic wiele, by Ich tajemnice nie wyszły na światło dzienne.

jw23 | 2015-11-19
Przeczytana: 12 listopada 2015

Książka jak dla mnie na 5/10. Takie przeciętne czytadło.

Agro | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Kolejna książka łącząca zgrabnie fikcje literacką z religią , tajny spisek z Kościołem itp.
W zalewie rynku podobną tematyką autor wychodzi obronną ręką , pisze ciekawie , z pomysłem, momentami nawet zaskakuje jednak dla mnie to trochę za mało . Nie dostałem nic nowego a dość szybko rozgryzłem cały spisek jakiemu stawił czoło główny bohater.
Literatura łatwa lekka i akurat na lato .
Autora określają jako „Niemiecki Dan Brown” i nie wiem dlaczego.
Dużym minusem technicznym jest koszmarna korekta , ktoś ewidentnie olał robotę.

Ewa | 2014-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2014

To moje drugie spotkanie z Philippem Vandenbergiem. Pierwszą książkę jaką czytałam to "Nefretete" ,pozycja historyczna i bardzo interesująca. Dlatego też z ciekawością sięgnęłam po "Cienie purpury", przeczytawszy notę wydawcy.
Jest to powieść lekka i łatwa, dla zabicia czasu i dla lubiących czytać o spiskach w wykonaniu ludzi w sutannach. Lecz mnie zupełnie nie wciągnęła. Zbyt przewidywalna i tendencyjna. Postać kardynała Smoleńskiego przejaskrawiona i pokazana w świetle karykaturalnym. Czy ksiądz katolicki, nawet żeby był spiskowcem i „diabłem wcielonym” musi być od razu przedstawiony prawie jak satyr!? Trochę to wszystko żenujące. Spodziewałam się od autora czegoś bardziej wiarygodnego a przeczytałam ją bez żadnych emocji, ot kolejna opowiastka o złych księżach, świętej mafii, która chce przejąć władzę i jej zbrodniach. Porównywnie autora do Dana Browna jest daleko idącym nadużyciem.
Jednocześnie nadmieniam, że niektóre wątki były nawet dobre ale to za mało dla...

Trzyma w napięciu, pozwala przenieść się w miejsca w których przebywają bohaterowie, a przy okazji tworzy ciekawą intrygę.

Jagoda | 2012-10-23
Przeczytana: 23 października 2012

Dla tych co lubią sensację z motywem religii.Może wydawać się monotonna.

| 2012-05-16
Przeczytana: 11 marca 2010

Książkę ta jest napisana jakby specjalnie dla ludzi lubiących literaturę ambitną w formie i treści. Historia nie jest może zbyt zaskakująca, ale autor w bardzo trafny sposób dozuje informacje tym samym w konkretny i konsekwentny sposób buduje swoją fabułę nie tworząc obrazu chaotycznego przepełnionego zbędnymi dłużyznami czy sileniem się na chwytliwe opisy. Książka jest bardzo spokojną lekturą jednocześnie nie pozbawioną ciekawej i prowokującej myśli czytelnika do gimnastyki treści.

Karolina Wiaczewska | 2017-03-10

Pierwsza książka autora, którą przeczytałam więc najbardziej przypadła mi do gustu.Pisarz konstruuje swoje powieści wedle schematu zatem mogą wydawać i tylko wydawać się być podobne.Generalnie plusy tej literatury są oczywiste:akcja nigdy nie jest przesadzona, a informacje historyczne wplecione są szalenie ciekawie